Hrobař

Příběh líčící životní osud Jindřicha Bukovského, frontmana zlínské kapely Ask the Dust, který svým nezřízeným způsobem života bourá základy rodinného zázemí tvořeného partnerkou Monikou, aby poté nedobrovolně opustil byt a dostal se do „péče“ Jaromíra Duška, samotářského hrobaře Lesního hřbitova, bydlícího v nedalekém starém domě. Jaký bude mít ponuré lednové počasí, prostředí hřbitova či podivínský hrobař vliv na Jindřichovo smýšlení? Dokáže si uvědomit chyby, kvůli nimž skončil právě na tomto místě? A dokáže se změnit a být zodpovědnější ve vztahu nejen k přítelkyni a sobě samému, ale i ke kamarádům z kapely, s nimiž jej v létě čeká největší koncert jejich života? A co samotný Dušek, který většinu volného času tráví v obývacím pokoji u teplých kamen za četby starých knih či poslechu klasické hudby? Neskrývá náhodou uvnitř svého zchátralého domu nějaké tajemství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455829/hrobar-7b2-455829.png 4.840
Novely, Literatura česká
Vydáno, Jonathan Livingston

Kniha Hrobař

Soninka

Pod dlouhé době jsem přečetla knihu jedním dechem. Zajímavý příběh se strhující dynamikou a nečekaným závěrem. Kniha, která Vám zůstane v hlavě a ještě dlouho doznívá. Určitě doporučuji.

Makotík

Opravdu skvělá kniha, která se čte jedním dechem. Četl jsem předchozí knihy pana spisovatele Jaroslava Irovského a tohle jsem vážně nečekal.
+ Osobitý styl psaní, myšlenkové pochody a příběh
- Kniha je příliš krátká, bylo mi líto že jsem se Jindřichem musel rozloučit :D
Pokud chcete podpořit českého autora, určitě si knihu pořiďte.

Monijanak

Už dlouho jsem u četby nepoznala tak skvěle vykreslenou postavu jako je hrobař Dušek. Připomínal mi Socrata z Millmanova Pokojného bojovníka. Teda až na ten nečekaný závěr. Ale nechci spoilerovat. :)
Přečtené jedním dechem a za jediný den. Což je vlastně tak trochu i mínusem. Málo stran!

Kapusticka

Znamenitá kniha psaná poutavým jazykem, který způsobí, že ji nemůžete odložit, dokud nejste na konci! Za mě rozhodně *****

RastazŘep

Knížku jsem v podstatě přečetl jedním dechem, hlavně teda konec, kde jsem ani nedutal a hltal jednu stránku za druhou :) Příběh je moc pěkný a v kapele se podle mě najde každý. Já sám sem se hodně ztotožnil s bubeníkem :D Postavy jsou moc pěkně vylíčené a styl jakým je příběh vyprávěn Vás nemůže ani chvilku nudit. Pořád mám pocit, že příběh sem prožil osobně. Knížky od Jardy mám strašně rád a staly se srdcovou záležitostí. A proto budu rád za každou další tvojí tvorbu. Svým psaním, děláš radost nám čtenářům. A naše radost, doufám, těší zase tebe :) V závěru ještě nesmím zapomenout pochválit krásné ilustrace od Karolíny Wellartové. Jeden obrázek už mi totiž zdobí obývací pokoj. Jen tak dál !

lukas.fojtu

Snad jenom Irovsky dokaze do jedny vety vtesnat nejaky zivotni moudro, archaickej prechodnik a slovo "sukat".
(zakoupeny primo u autora)

VerčaM.

Poutavá a čtivá kniha, kterou nechcete odložit dokud nejste na jejím konci díky příběhu, který vás chytne a nepustí. Doporučuji.

Roubas

Čtenářsky přístupnější než ...s duší beadníka, ale pořád si udržující vysokou kvalitu. Útlá knížka pojednávající o vykoupení z mužské ješitnosti ve věku, kdy už je lepší sekat latinu, a ne si myslet, že mi život leží u nohou, protože činy před čtyřicítkou mají zpravidla horší dopad než ty ve dvaceti, o špatných mužských vzorech a i o tom, že domov v podobě skvělé ženy je něco, čeho si chlap musí vážit a starat se. Vzpomněl jsem si na Dobrého Willa Huntinga a mentorování starším, sečtělým mužem, ale Irovský v příběhu uhnul někam, kam bych to nikdy nečekal a to se mi líbí. Líbí se mi, že když se v knize nabízela sentimentální chvíle, přistála na papír nějaká hláška. Popichování do Mandrage, Lunetic, nebo Helenky Vondráčkové je k nezaplacení.