Hrobař

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh líčící životní osud Jindřicha Bukovského, frontmana zlínské kapely Ask the Dust, který svým nezřízeným způsobem života bourá základy rodinného zázemí tvořeného partnerkou Monikou, aby poté nedobrovolně opustil byt a dostal se do „péče“ Jaromíra Duška, samotářského hrobaře Lesního hřbitova, bydlícího v nedalekém starém domě. Jaký bude mít ponuré lednové počasí, prostředí hřbitova či podivínský hrobař vliv na Jindřichovo smýšlení? Dokáže si uvědomit chyby, kvůli nimž skončil právě na tomto místě? A dokáže se změnit a být zodpovědnější ve vztahu nejen k přítelkyni a sobě samému, ale i ke kamarádům z kapely, s nimiž jej v létě čeká největší koncert jejich života? A co samotný Dušek, který většinu volného času tráví v obývacím pokoji u teplých kamen za četby starých knih či poslechu klasické hudby? Neskrývá náhodou uvnitř svého zchátralého domu nějaké tajemství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455829/hrobar-7b2-455829.png 4.840
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Jonathan Livingston
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Hrobař

Přidat komentář
Soninka
14. března

Pod dlouhé době jsem přečetla knihu jedním dechem. Zajímavý příběh se strhující dynamikou a nečekaným závěrem. Kniha, která Vám zůstane v hlavě a ještě dlouho doznívá. Určitě doporučuji.

Makotík
23. února

Opravdu skvělá kniha, která se čte jedním dechem. Četl jsem předchozí knihy pana spisovatele Jaroslava Irovského a tohle jsem vážně nečekal.
+ Osobitý styl psaní, myšlenkové pochody a příběh
- Kniha je příliš krátká, bylo mi líto že jsem se Jindřichem musel rozloučit :D
Pokud chcete podpořit českého autora, určitě si knihu pořiďte.


Monijanak
17. února

Už dlouho jsem u četby nepoznala tak skvěle vykreslenou postavu jako je hrobař Dušek. Připomínal mi Socrata z Millmanova Pokojného bojovníka. Teda až na ten nečekaný závěr. Ale nechci spoilerovat. :)
Přečtené jedním dechem a za jediný den. Což je vlastně tak trochu i mínusem. Málo stran!

Kapusticka
10. února

Znamenitá kniha psaná poutavým jazykem, který způsobí, že ji nemůžete odložit, dokud nejste na konci! Za mě rozhodně *****

RastazŘep
09. února

Knížku jsem v podstatě přečetl jedním dechem, hlavně teda konec, kde jsem ani nedutal a hltal jednu stránku za druhou :) Příběh je moc pěkný a v kapele se podle mě najde každý. Já sám sem se hodně ztotožnil s bubeníkem :D Postavy jsou moc pěkně vylíčené a styl jakým je příběh vyprávěn Vás nemůže ani chvilku nudit. Pořád mám pocit, že příběh sem prožil osobně. Knížky od Jardy mám strašně rád a staly se srdcovou záležitostí. A proto budu rád za každou další tvojí tvorbu. Svým psaním, děláš radost nám čtenářům. A naše radost, doufám, těší zase tebe :) V závěru ještě nesmím zapomenout pochválit krásné ilustrace od Karolíny Wellartové. Jeden obrázek už mi totiž zdobí obývací pokoj. Jen tak dál !

lukas.fojtu
05. února

Snad jenom Irovsky dokaze do jedny vety vtesnat nejaky zivotni moudro, archaickej prechodnik a slovo "sukat".
(zakoupeny primo u autora)

VerčaM.
27. ledna

Poutavá a čtivá kniha, kterou nechcete odložit dokud nejste na jejím konci díky příběhu, který vás chytne a nepustí. Doporučuji.

Roubas
27. ledna

Čtenářsky přístupnější než ...s duší beadníka, ale pořád si udržující vysokou kvalitu. Útlá knížka pojednávající o vykoupení z mužské ješitnosti ve věku, kdy už je lepší sekat latinu, a ne si myslet, že mi život leží u nohou, protože činy před čtyřicítkou mají zpravidla horší dopad než ty ve dvaceti, o špatných mužských vzorech a i o tom, že domov v podobě skvělé ženy je něco, čeho si chlap musí vážit a starat se. Vzpomněl jsem si na Dobrého Willa Huntinga a mentorování starším, sečtělým mužem, ale Irovský v příběhu uhnul někam, kam bych to nikdy nečekal a to se mi líbí. Líbí se mi, že když se v knize nabízela sentimentální chvíle, přistála na papír nějaká hláška. Popichování do Mandrage, Lunetic, nebo Helenky Vondráčkové je k nezaplacení.

1