lenka.g lenka.g komentáře u knih

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Moc nerozumím zklamání některých komentujících ze závěru knihy. Mně se knížka líbila od první do poslední stránky. Je jiná, zapamatovatelná, napínavá, takže za mně za pět hvězdiček.

23.03.2019 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Famózní úvod! Pak přišlo podle poměrně hodně postav, což mi trošku komplikovalo začtení se, ale příběh rozhodně stojí za přečtení.

21.10.2018 4 z 5

Gamblerova žena Gamblerova žena Ružena Scherhauferová

Příběh je to smutný, ale knížka tragická. Dost možná je to vinou překladu, ale tolik patosu, neuvěřitelných dialogů a nesmyslů jsem už dlouho neviděla (např. "vítr zesilnil", "bodře jsem vyskočila z postele", "záporně jsem zavrtěla hlavou", "plačíčí jsem dekorovala svou Majku" (to jakože jí zapnula náhrdelník, "celá jsem se zamočila", "prohlížel si přibrané ženské tělo" - rozuměj, ztloustla...) a bohužel to knihu velice deklasuje. Takže dvě hvězdičky ze soucitu.

11.08.2018 2 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Za mne super thriller, který rozhodně snese srovnání s knihami Daniela Silvy, Roberta Ludluma, Lee Childa, Raymonda Khouryho, Vince Flynna, Davida Baldacciho... Takže jsem velmi mile překvapená a rovnou se vrhám na další díl.

25.07.2018 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Lisa bývala mou oblíbenou autorkou, pak jsem ji pár let číst nestíhala, a bohužel mne návrat k ní přesvědčil, že už se vracet nebudu.
Knížka mi přišla zdlouhavá, "obohacená" o nadbytečné vulgarismy a nenadchlo mne ani téma, protože mi přijde těžko uvěřitelné, že katolický tábor sexu plný víc než kdejaký domeček s červenou lucernou.
Tohle nebyla záhadná až strašidelná Lisa Jackson, tohle byla daleko víc Lisa, co psávala harlekýnky.

09.07.2018 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Knížka mne hned nalákala, ale po celou dobu čtení jsem měla trochu problém se opravdově začíst. Jinak způsoby vraždy jsou velmi neotřelé a knížka vcelku napínavá. Ale shoduji se s komentáři, které považují pasáže s Karlem za zdlouhavé.

22.06.2018

Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl Jiří Plachý

Autor to myslel dobře a je určitě fajn, že dovysvětluje souvislosti, ale uvítala bych více slov od samotného pana generála. Víc vzpomínek, historek, zajímavostí a podrobností z jeho života.
Ale určitě za čtyři hvězdičky a doporučuji ke čtení:)

22.06.2018 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Pozor, komentář KarinŠ. přímo pod mým příspěvkem obsahuje spoilery, takže důrazně doporučuji komentář nečíst dřív, než knihu. :)

14.06.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

První kniha se mi líbila dost, tahle bohužel té první nesahá ani po kotníky. Mám přesně stejný dojem, jako polovina čtenářů pode mnou: předvídatelné, zbytečně natahované, hlavní hrdinka ne moc sympatická hysterka...
Na druhou stranu rozumím poměrně vysokému hodnocení: knížka se snadno čte, jestli přeskočíte dvě stránky si ani nevšimnete, není potřeba se nad čtením nějak zamýšlet.
Takže konečný verdikt: jako nenáročná oddychovka k vodě V pasti lží obstojí.

08.06.2018 3 z 5

Druhá dívka Druhá dívka David Swinson

Když jsem viděla to hodnocení (95%), patrně jsem čekala nějakou bombu. A ono je to jenom docela slušná detektivka, podle mne tak na 85% maximálně. Třeba proto, že poldů, co nejsou moc čistí, už tu byla spousta, nebo proto, že vlastně neumíráte napětím, prostě jen čekáte, jestli tu holku najde, nebo ne, a to je všechno.
Ale čte se to hezky a hlavní hrdina je vlastně sympaťák :)

21.05.2018 4 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Ocenila jsem přehled postav v úvodu knihy, i když mne to trochu vyděsilo, jak je ten seznam obsáhlý. Na knížku jsem se těšila, ale prvních asi sto stran mi dalo zabrat, přišlo mi to příliš popisné, vůbec to nemělo spád a bála jsem se dalšího příběhu ala Biafra. Pak se to ale zlomilo a začla jízda! Některé pasáže jsem musela číst dvakrát, protože autor je odborník a z textu je to vidět, není to knížka, kterou lze zhltnout za pár hodin a současně všechno pochopit. Ale úžasné. Napínavé, zajímavé, a i když fiktivní, Boží pěst umožňuje poodhalit spoustu tajemství a procesů. Hodnotím maximálním počtem hvězdiček a jsem moc ráda, že mám knížku doma.

14.04.2018 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Tak jo, je to trošku pohádka pro dospělé, hlavní hrdina je superman křížený s Mirkem Dušínem, postav je v románu jak na orloji a Já, Poutník je o level dva výš, ale přesto je to čtivý román, který fanoušci akčních thrillerů ocení. Já rozhodně přečtení nelituji a jsem zvědavá na pokračování.

31.03.2018 4 z 5

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Nelíbilo. Příliš negativních emocí, pro mne naprosto nepochopitelné jednání hlavní hrdinky - mám na mysli ve vztahu k policii... Podivně ponurá atmosféra knihy...

24.03.2018 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Tak mne tedy nenadchlo. Pachatel mi přišel zřejmý nejpozději od půlky knížky, zejména díky tomu, jak byly napsané pasáže o něm. Že toho pachatel spáchal víc než jen únos Anny, bylo taky jasné hned, takže mně celý příběh připadal zbytečně protahovaný, málo překvapivý, nepříliš uvěřitelný (mám na mysli zejména okolnosti zmizení, ale nechci spoilerovat) a hlavně plný nepříjemných emocí. (Což i chápu, chyba bude ve mně, protože momentálně jsem přesycená knihami, kde je fůra hysterek ;) - například Osudné rozhodnutí nebo Mrtvá)

24.03.2018 3 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Útlá knížečka s velkým řádkováním, ale velký příběh.

05.03.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Překvapuje mne relativně nízké hodnocení knihy (v tuto chvíli 78%), protože já bych knížce dala devět bodů z deseti. Zajímavý námět, napínavý příběh, krátké kapitoly, solidně napsané... člověk by neřekl, že je to kniha německých autorů. Bod bych strhla jedině za závěr, ale podle mne tahle knížka stojí za přečtení.

05.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Dan Brown tak trošku vykrádá sám sebe: v Počátku je schéma stejné jako jindy: profesor Langdon zachraňuje krásku v nesnázích a mimochodem taky svět :) Jen kulisy se mění, tentokrát se tak děje ve Španělsku.
Uhodla jsem, že vrahem je zahradník, a tušila jsem že to s tím Kirschovým objevem nebude až zas tak moc převratné.
Nicméně já knížku ke čtení určitě doporučím, protože rozhodně nejsem zklamaná. A nejen proto, že si díky Brownovi na seznam "musím vidět" píšu Barcelonu, ale prostě proto, že psát umí, knížka se čte krásně, člověk se na ni těší a příběh ho baví.

02.03.2018 4 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Nooo, tak tohle bylo milé překvapení! Moje první knížka od tohoto autora a už začátek byl velmi neotřelý. Příběh má spád a o napětí a překvapení není nouze, takže já rozhodně doporučuju:)

23.02.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak úplně nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Autora mám ráda, hokej miluju, ale nevím, jestli bych, nebýt těchto skutečností, knížku dočetla, protože první třetina knihy je poněkud zdlouhavá. Celkově je skvělá a rozhodně není jen o hokeji, ale myslím, že dost lidí ta první část může odradit.

23.02.2018 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Napsané tak, že tu zimu cítíte. A jak obvykle dvě dějové linie nevyhledávám, tady se mi ta vedlejší líbila moc, knížce to dodalo další rozměr.

10.02.2018 5 z 5