Lenisk@ Lenisk@ komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Další supr oddechovka :) Knihu beru s rezervou, není to žádné fantasy veledílo, ale mně se prostě líbí! Zasmála jsem se, poplakala si a příjemně mi utekl čas. Docela mě mrzí, že už mám rozečtený třetí díl a dál už nic není. Co se týče děje, trošku se začínám bát, kam Veronica Roth bude směřovat... Ale co, nechám se překvapit :)

15.01.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergenci jsem dlouho odolávala, věděla jsem, že jakmile začnu číst, tak nepřestanu. Dokonce jsem viděla dřív film a nelituju toho. Film se mi líbil možná o malinko víc, než kniha, která místy připomíná dívčí románek, ne velký fantasy příběh. Ale líbí se mi nápad, líbí se mi rozdělení světa do frakcí, líbí se mi to očekávání, co je za hranicí. Jsem nadšená, jen doufám, že moje nadšení nezchladí následující díly!

11.01.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha,která zanechá nesmazatelnou stopu. Co víc dodat? Snad jen: "dobrý".

13.08.2014 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Můj komentář rozhodně nebude tak negativní :) Sága je to skvělá, kniha se mi jako obvykle četla dobře a jsem moc ráda za to, kolik prostoru dostala Cercei a Jaime. Samozřejmě některé linie mi přišly zdlouhavé (muži ze železných ostrovů), ale bez nich by kniha nebyla úplná. Čtu dál a stále čekám na to, jak to všechno krásně zapadne do sebe. Zklamaná jsem jen proto, že každý díl čtu po roce a unikají mi souvislosti, ale to je moje chyba.

05.07.2014 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Přes oblíbený film k oblíbené knize :) konečně jsem si našla čas na přečtení Nezapomenutelné cesty! Četla se snadno a rychle, pobavila, rozplakala a zapsala se do mojí paměti. Moc krásná kniha, které bych našla místo v knihovničce :)

21.06.2014 4 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Co jen na tuto knihu říct?! Dostala mě! Byla zajímavá, napínavá, ráda jsem se k ní vracela, ... chování postav mi přišlo naprosto reálné, autorce jsem vážně věřila každé slovo. Jo a ještě musím dodat, že už dlouho mě žádná knížka tak nenaštvala! :D resp. dlouho mě nenaštvala žádná z postav knih tolik jako Antošova matka!

09.03.2014 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Knihy, které mají nálepku "povinné", nás automaticky přestávají zajímat a jejich čtení je pro nás trestem... Přesto kdyby nebylo seznamu povinné četby, nenapadlo by mě vzít tuto knihu do rukou.

01.03.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tuto knihu bohužel musím hodnotit jedním slovem - zklamání. Možná jsem se na knihu dlouho, dlouho těšila. Možná jsem od ní čekala něco jiného. (...)
Nezapomenu však říct něco pozitivního - posledních 150 stran bylo strhujících. Kdyby byla kniha psána tímto stylem celou dobu...
No, třeba bude další Brownova kniha lepší!

15.02.2014 3 z 5

Každý své břímě Každý své břímě František Křelina

Z knihy jsem byla nadšená! Týká se lidické tragédie, přesto jsem stále čekala šťastný konec.. dojemně na mě působily reálné pasáže, než fikce (malá Hanička).

09.12.2013 4 z 5

Rozhraní Rozhraní Václav Řezáč (p)

Opět kniha s nálepkou povinná četba.. a opět kniha, která překvapila!
Parádní mísení vyprávěcích i časových rovin. Strhující vyprávění o spisovateli, jehož život je z počátku omezen románem, který tvoří. Ale snad takhle si představuji všechny spisovatele - jako lidi, kteří žijí s postavou, které vdechli život, vidí ji vedle sebe a prožívají její dobrodružství.

13.09.2013 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Kniha kvůli které odložíte povinnou četbu!
Jednoznačně opět paráda!:)

30.08.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Co jen k této knize říct?!
.. proč jsem ji vlastně četla? - Všude slyšíte spoustu pozitivních i negativních názorů na Padesát odstínů a rádi byste si udělali vlastní názor. Jedni ji chválí, druzí zatracují, je to jedna z nejprodávanějších knížek poslední doby,...
.. Pozitiva: Začnu kladně - kniha se čte dobře a rychle, během chvilky je přečtená. Jazyk není nijak složitý. Kniha vás také vtáhne do děje. Takže jsem si u této četby dobře odpočinula.
.. A teď ta druhá strana. Mám pocit, že jsem znovu přečetla Stmívání. Tentokrát ochuzené o nesmrtelného upíra a obohacené o erotické scény. Ach bože. To už se nedokážeme odprostit od Edwarda a Belly?! .. Ana je na svůj věk hrozně naivní, Christian je nepřekonatelně krásný a bohatý. Věřím, že do krásného chlapa by se mohla zbláznit každá slečna, ale co je moc.. Chování Any mi přišlo přehnané, naivní, hloupé, ta holka skoro neměla hranice!
...Navíc mi vadilo několikanásobné vysvětlování, proč "Padesát odstínů šedi", mohla jsem si na název udělat vlastní názor..
.. Každopádně si přečtu i ten další a další díl. Ono to člověka (i přes veškeré zápory) chytne :)

01.07.2013 2 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Kniha se mi líbila (i když se nachází v mojí povinné četbě) :). Autor skvěle popisuje pocity a myšlenky hlavní hrdinky. Před Štěpkou bych smekla klobouk. Není to malá křehká dívka. Jde si za svými sny, potřebami a nezalekne se snad ničeho.

13.06.2013 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Jsem zmatená. Nevím, zda-li se mi kniha líbila. A to je špatné. Přečetla jsem ji jedním dechem, to ano, čte se rychle a dobře. Ale věřila jsem Noře všechny její city? A vůbec.. věřila jsem autorce? :)

05.05.2013

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Tak už máme přeupírováno, vymysleme nové téma. Pro změnu anděly. Kdyby to ovšem byla nějaká změna...
Tajemný, sexy týpek, někdy docela slabomyslná slečna, první hodina biologie a láska jako trám...
... Na druhou stranu po všech výtkách, které se mi honí hlavou, musím říct, že kniha se velice dobře a rychle čte, je napínavá a dokonce vtipná. A já si u ní ráda odpočinula. Ach jo, už zase se řítím do ságy, která je na pokračování! :)

09.03.2013 3 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Páni!
Ono se někdy vyplatí zabrousit do povinné četby a zjistit, že ti učitelé ví, o čem mluví a co doporučují. Většina knih se mi protiví už jen tím, že mají nálepku - povinné.
Ale zpět k mým dojmům. Výborné dílo, které si ještě několikrát přečtu, protože už teď vím, že mi toho spousto uniklo.

26.02.2013 5 z 5

Tovaryšstvo Ježíšovo Tovaryšstvo Ježíšovo Jiří Šotola

Bohužel nenapadájí mě slova, kterými bych mohla popsat své pocity z knihy. Děj se mi vlekl, jazyk se mi četl dobře pouze v přímé řeči... Ovšem může se zde jednat o čistě můj osobní problém - ráda čtu "akční" současné knížky :).

20.02.2013 2 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Ach, některé série by se neměly "nadstavovat". Nevím, jak jinak popsat svoje současné dojmy z knihy. Většinu času jsem přemýšlela, o čem vlastně byl předchozí díl a tak nějak jsem se nemohla dostat do děje. Také jsem si uvědomila, že celá série mohla skončit třeba už 3. dílem. Ale abych nebyla moc negativní - bylo příjemné jít do dalšího dobrodružství po boku Drakea a s nadhledem sledovat vztahy v celé skupině.

22.01.2013 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Byla jsem (tuším) ve 3. třídě a čtení jsem fakt neměla ráda. Potom mi babička řekla, ať si přečtu tuto knížku. Hrozně se mi líbilo, že v názvu je moje jméno. A potom jsem se začetla. Nikdy jsem nečetla nic, co by mě tak vzalo za srdce a kvůli čemu jsem změnila názor na celou četbu. Díky této knížce jsem se stala vášnivým čtenářem a ještě několikrát se k příběhu malé smutné Leni vrátila.

20.01.2013 5 z 5

Banánové chybičky Banánové chybičky Halina Pawlowská

Tato kniha nenadchla a v podstatě ani neurazila. Byla to příjemná oddychovka od učení ve zkouškovém. Bohužel ne všechny historky byly vtipné a ze začátku zábavná motta mě ke konci unavovala.

04.01.2013