Len28 Len28 komentáře u knih

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Krásné, smutné, jemné, dokonalé. Mě knížka velmi oslovila, protože mám stárnoucí rodiče a tak tohle téma velmi citlivě vnímám, ten smutek, nemožnost stárnutí a mizení síly a schopností přibrzdit a přitom ta chuť ještě něco dokázat a radost z okamžiků, co ještě jsou...

13.02.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Knížka rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Skvělý nápad, trošku jiné cestování v čase, moc hezky napsané a přeložené do češtiny. Ale při čtení mě zdržovalo až rušilo neustálé opakování téhož.

13.02.2022 2 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Jejda, tak to tedy byla blbost. V první polovině jsem to nepoznala, zápletka byla podezřelá, vypadalo to napínavě... ale pak už to bylo zcela jasné, že je to slátanina, značně překombinovaná a těžko uvěřitelná. Dočetla jsem jenom proto, abych si knížku mohla odfajfknout do Čtenářské výzvy (2022/10 Kniha, jejíž název neobsahuje písmeno "a") :-)

13.02.2022 1 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nejlepší knížka od Radky Třeštíkové. Čtu tady ty odmítavé komentáře a říkám si, že asi čtenáři knihu odložili moc brzy. Začátek knihy je zdánlivě takový zmatený, nepřehledný, nic jakoby nedává smysl, ale až dočtete dál, tak zjistíte, že to všechno do sebe zapadá. Silný příběh silné a přitom zranitelné ženy.

30.03.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Bída a utrpení. Nejslabší kniha Patrika Hartla. Hodně postav, mnoho osudů, žádný "příběh". Příliš mnoho slov o ničem. Pindíci, dírky... Má to být vtipné? No není.
Celkový dojem bych vyjádřila úryvkem z této knihy:
"Mně teda život připadá jako běh mezi padajícími hovny," korunovala tu filozofickou chvilku. "Všichni si namlouvají, že jsou svobodní, protože můžou kličkovat jak chtějí, ale v zásadě na ně ta h.... pořád padají!"

06.01.2019 1 z 5

Krásná kniha o lidech, kteří z různých důvodů žijí mimo civilizaci. Oceňuji autorem skvěle vedené rozhovory, nepokouší se nikterak hodnotit a podsouvat názory, jen nechává aktéry mluvit o jejich životech. Mimořádná kniha

05.11.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pro mě skvělý čtenářský zážitek, "jakoby" se stále nic zásadního neděje, ale napětí graduje. Sedl mi neobvyklý styl vyprávění prokládaný komentáři autora. Pravdivý příběh? Mystifikace? Nejraději bych se na Tríbeč sama hned rozjela, ale raději počkám do jara.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Výborná psychologická sonda do vztahu tří generací. Velmi čtivé

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

Moje třetí přečtená kniha od Joanny Harris. Sbírka povídek Jiné světy, jiní lidé se mi moc líbila, Ostružinové víno mě nadchlo, bylo to takové lehce mysteriózní pohlazení, ale Pět dílků pomeranče dávám v této trojici určitě na první místo. Příběh vypráví o komplikovaném vztahu dcery a matky a také o tom, jaké důsledky může mít naivita dítěte v době válečného konfliktu. Skvělá kniha

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Odpočinková četba. Idealizovaný příběh. Přes "barevný" název knihy jsou charaktery postav vylíčeny černo-bíle. Kniha se snadno čte, ale žádný hluboký literární dojem nezanechá

05.11.2018 2 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Skvělé detektivní povídky nebo také detektivní povídky trošku jinak. Určitě stojí za přečtení!

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Bestseller? Asi tomu nějak nerozumím. Celá kniha je taková jakási bulvární a taky trošku vulgární, hlavní hrdinka se chová divně, rozhovory s kamarádkami bla bla, to jsem opravdu přeskakovala... takže je možné, že mi něco důležitého uniklo...

05.11.2018 odpad!

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Zvláštní kniha, ještě v polovině jsem si nebyla jistá, jestli je to kniha humorná nebo vážná, zpočátku to vypadá jako sled vtipných historek z dětství, ale postupně se odkrývá realita. Velmi dobře napsaná kniha

Jakub spí Jakub spí Klaus Merz

Literární skvost. Rodinná sága zhuštěná do pár stránek. V krátkých větách autor popisuje události a osudy rodiny, ale každá věta v sobě skrývá další dimenze... Zcela jistě vynikající český překlad. Literární lahůdka pro náročnější čtenáře

05.11.2018 5 z 5

Horal(ka) Horal(ka) Danka Šárková

Takové hodně jednoduché čtení. Limonáda ze současnosti. Jaksi nadbytečně v textu vulgární výrazy.

05.11.2018 odpad!