Ledward Ledward komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Netušila jsem, že by se mi ta knížka mohla tak líbit, protože si přiznejme, že tohle není zrovna můj šálek čaje...
Nicméně mě velice mile překvapila a dokázala mne rozbrečet. A to hodně.

Rudy byl zaručeně moje nejoblíbenější postava, protože on je kamarád, kterého každý potřebuje, ale ne každý ho může mít.
Já osobně doufám, že tam někde ve světě na mě čeká můj vlastní Rudy Steiner...

04.01.2019 5 z 5

Fantóm Opery Fantóm Opery Gaston Leroux

Jakožto velký milovník muzikálu mi připadalo, že je má povinnost tuhle knihu přečíst... a nebyla jsem zklamaná.
Některé pasáže mi až naháněly hrůzu a mohu říct, že to tajemno bylo až okouzlující.
Na závěr je napíši:
Ubohý, nešťastný Eriku!

01.11.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Tahle knížka vás donutí pořádně přemýšlet o svém životě. Já si díky téhle knížce dokonce namyslela svůj vlastní pohřeb, až tak silně mě ta kniha ovlivnila. Hodně jsem u ní brečela, ale to jsem určitě nebyla jediná. Knížka se mi moc líbila.

25.05.2017 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Neříkám, že by se mi nelíbila, ale ta kniha je spíš pro kluky.

28.10.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kdybych byla na Nickově místě, tak bych s Tomen ani Daisy nedokázala být v jedné místnosti. Oba dva mě nesmírně iritovali, už jenom to, jak byli oba bezohlední a nesmírně zakoukaní do sebe samého mě dokázalo rozpálit do běla.
Tom si myslel, že by dokázal řídit svět a Daisy byla až moc opilá svojí krásou a penězi, které měla, na to, aby dokázala racionálně uvažovat.

Jinak, kniha se mi líbila.

29.08.2018 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Úplně zbožňuji Simona a jeho příběh.

Nejvíc mě ale mrzí, že bych u Simona neměla žádnou šanci...

23.05.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Miluju tuhle knížku.
Líbilo se mi, jak se každému z nich obrátil svět vzhůru nohama.

A můžu říct, že jsem Jakea už od začátku neměla ráda.

23.03.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Můj názor na tuhle knížku nikdy nebude kladný, protože takovéhle knížky by se měly zakázat číst. A už vůbec nechápu, jak tohle někdo mohl nazvat 'klasikou'. Upřímně řečeno, kdokoliv, kdo by napsal něco jako tohle, nemůže být normální.

24.12.2017 1 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Nezbývá mi nic jiného než čekat na rok 2019 nebo 2056, protože dost pochybuji o tom, že bych se dožila roku 2344.

13.07.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Ta knížka byla prostě WOW! Objevila jsem ji díky webovým stránkám knihkupectví a za to osudu moc děkuji.
Jinak jsem moc ráda, že ve škole nemáme žádnou výsledkovou tabuli a někoho, kdo by ji tak obdivoval. :D

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Nemohla jsem od knížky odtrhnout oči! Já opravdu zbožňuji knihy, ve kterých se praktikuje magie.
Co mě ale zaskočilo, bylo to, že tam dokonce napsala tu erotickou scénu.
Upřímně jsem tu knížku zprvu hned chtěla doporučit mladší sestřenici, ale pak jsem tu scénu našla a řekla jsem si: ,,Tak si ne."
Jinak ale doporučuji všema deseti.

24.08.2020 5 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Jako vždy autor nezklamal – krásně napsané. Líbí se mi, jak se v každém díle polemizuje o tom, jestli je vlastně Sofie na jejich straně nebo ne, protože tak krásně nepředvídatelná.

P.S. Doufám, že ten film, pro který je série předlohou, bude odpovídat přesně všem skutečnostem, díky kterým jsme se do celé série my všichni tak zamilovali.

08.07.2020 5 z 5

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Myslím si, že Elvise zná každý, anebo tak nějak ví, kdo to byl. A tohle byl přesně můj případ.
Věděla jsem, že napsal "Love Me Tender", protože v ,,Já, pisníčka 2" byl napsaný jako autor u ,, Pár havraních copánků" a to bylo asi tak všechno.
Když to shrneme, věděla jsem toho o něm asi tak málo jako o politice...

Pak jsem ale, jen tak náhodou, narazila na tuhle knížku a řekla jsem si: ,,Tak proč ne."
Mohu říct, že jsem byl příjemně překvapená tím, jak mne ta knížka zaujala. Bylo to opravdu jako bych četla jeden z těch románů pro mládež z tohoto století!
Ale byla jsem dost zaskočená tím, jaký byl Elvis Presley nervák a cholerik a jak se někdy (často) choval k Priscille. Myslím ale, že mě nejvíc na tom všem znepokojilo to, že ona to brala, jako by to bylo normální a ještě k tomu ani po těch letech to neuznala za zvláštní.

Zřejmě je pravda, že pro lásku toho člověk dost obětuje a že díky lásce přehlédne nedokoalosti toho druhého...
Ale co já o tom vím, jsem přeci ještě jen malá holka.

18.10.2018 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jsem ráda, že jsem ji přečetla, protože mi ve filmu unikalo dost zásadních bodů.

Robert Pattison mě provázel v roli Edwarda celým příběhem.

22.05.2018 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha mě hodně zaujala. Já osobně mám strašně ráda pohádky a tahle knížka mě nadchla.

Mořská panna Mořská panna Christina Henry

Kniha měla pěkný příběh, ale jak se blížily poslední stránky, tak mi došlo, že jsem celý příběh brala jen jako předvoj před nějakou velkou zápletkou, která zkrátka nepřišla.
Nebylo to náročné, byla to oddechovka, ale čekala jsem něco víc.

26.08.2021 4 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Tahle knížka je úžasná, stejně jako ta předtím.
Jsem jediná, kdo si teďka chce koupit vycházkové, či večerní šaty?

09.07.2017 5 z 5

Divobájný svět Divobájný svět Shannon Hale

Kniha se mi moc líbila. Stejně jako ty dvě předtím.

Pohádková kniha legend Pohádková kniha legend Shannon Hale

Já jsem se zamilovala do téhle knížky a taky do pokračování. Apple jsem místy nemohla vystát, ale zdruhé strany si myslím, že já bych na jejím místě byla stejná.

Kouzlo lásky Kouzlo lásky Shani Petroff

Jsem až zklamaná, že není další díl. Já mám všechny knížky této série strašně ráda.