Layss Layss komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Marťana jsem bohužel shlédla dříve, než jsem si zakoupila knížku. Ale i tak mě kniha zajímala a při čtení jsem se pokoušela vytěsnit filmové zpracování. Kniha mě velice bavila, děj byl svižný, technické detaily nebyly úplně přehnané. Ale hlavně ty komentáře! Prostě super. Přečteno za dva večery.

10.01.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Prostě klasika. Děsivé, jak byl příběh popisný a přenositelný na skutečný svět. Jen kdybychom povahu lidí mohli vidět tak, jak ji mohla vidět zvířata.

07.06.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem si koupila náhodou v jednom antikvariátu, protože jsem neměla nic na čtení do vlaku. Při nákupu jsem si ani nevšimla, že kniha má špatnou vazbu - je obráceně, než je obal knihy. Ale na funkci rostlináře to naštěstí nemá vliv. Knihu jsem přečetla za několik dní - kdybych nemusela chodit do práce nebo spát, tak bych ji asi dala jedním dechem. Podobné kriminální příběhy se mi líbí, doporučuji přečíst.

07.06.2019 4 z 5

Jsem fanouškem HP, začala jsem ho číst ve svých třinácti letech a od té doby jsem cca jednou ročně znovu knihy otevřela. Když vyšlo pokračování, na nic jsem nečekala a knihu jsem si koupila - i když jsem už předem neočekávala žádné zázraky. Kniha byla taková, jak jsem si ji představovala. Sice zajímavý nápad, vracet se do minulosti, ale narovnávání té minulosti mi přišlo až moc jednoduché. Určitě chyběla propracovanost, jak jsem tomu byla zvyklá u Rowlingové. Myslím, že jsem četla lepší příběhy napsané samotnými čtenáři o tom, jak by příběh mohl pokračovat. Ale co, aspoň k tomu zase něco vyšlo a navíc je to poprvé, co jsem četla divadelní hru.

07.12.2016 3 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Nejprve jsem byla v kině a pak teprve jsem četla knihu. A musím bohužel přiznat, že se mi film líbil více - a to se mi nestává. Kniha byla napsána trochu zmateně, chyběly mi tam občas nějaké přechody. Samotná slohová úroveň nebyla vysoká. Kniha navíc podle mě kopírovala stávající příběhy současnosti. Četla jsem lepší, ale od četby nikoho nechci odrazovat.

06.07.2014 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tento díl Harryho jsem četla tolikrát, že jsem to musela přestat počítat. Samozřejmě to bylo lepší, když je vám opravdu těch 11, nebo o chlup více. Teď už se to sice moc nehodí, ale i tak se k tomu občas vrátím.

21.02.2012 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film jsem už před pár lety viděla a opravdu se mi líbil, i přes jeho konec. Teď jsem se rozhodla, že by bylo fajn přečíst si něco od Kinga a tohle byla první volba. Při čtení jsem se sotva odtrhla a i přes určitou znalost děje jsem byla nadšená. Doporučuji

21.07.2012 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Knihy od Lanczové jsem četla během střední školy a hodně se mi líbily. Nedávno jsem si dělala objednávku v e-shopu a zrak mi padl na tuto novinku. Občas se ráda vrátím o pár let zpátky a nepohrdnu dívčím románkem. A tato kniha nezklamala. Přečetla jsem ji za jeden jediný den. Mohu doporučit.

20.11.2020 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Perfektní věc! Přiznám se, že to pro mě nebyla první knížka od Larse Keplera (nejdřív jsem četla Svědkyni ohně). Naštěstí to ale nevadilo, četba byla skvělá. Knížku jsme přečetla za pouhé 3 dny, a kdybych nemusela dělat takové ty nudné věci, jako chodit do práce a spát, bylo by to jistě rychleji.

07.06.2018 5 z 5

První láska První láska Diana Palmer

Úsměvná knížka o ženě, která hledá muže, jež by ji měl rád pro ji samotnou a ne pro peníze jejího otce.

08.02.2012 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Přiznám se, že mě kniha zaujala díky představitelce hlavní role. Herečku Jennifer Lawrence mám ráda. Knihu jsem si pořídila před dlouhou dobou, ale trvalo mi, než jsem se k ní dostala. Když už jsem se do ní konečně pustila, moc dlouho mi nevydržela - četla se docela dobře. Zatím jsem podobnou špionážní knihu nečetla. Po přečtení knížky jsem se podívala i na film a musím říct, že kniha je o mnoho bohatší. Doporučuji nejdřív knihu a pak až film

07.06.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Do knihy jsem se pustila ve vlaku, věnovala jsem jí sobotní dopoledne a v neděli ráno jsem ji dorazila. Příběh byl zase velice zajímavý, doplnil předchozí příběhy o zajímavé informace. Nebýt jiných povinností, přečetla bych ji v jednom tahu.

10.01.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další napínavá knížka ze série mého oblíbeného detektiva Joona Linny. Mít na čtení více času, určitě bych knihu přečetla na jeden zátah. Jsem zvědavá na další díl.

20.06.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Opravdu zajímavý příběh! Občas takhle zkusím zabrousit do Bestsellerů a tady jsem nenarazila. Vůbec jsem netušila, co se děje, a byla jsem na tom pomalu stejně jako Nick. Po přečtení knížky jsem si pak pustila i filmové zpracování a ani zde jsem nebyla zklamaná. Síla

07.06.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Larse Keplera prostě žeru. Příběhy tohoto manželského páru mají napětí, zvraty a náboj. Tato knížka mi chvilku trvala, protože jsem na ni neměla moc čas. Kdyby byl čas, určitě ji dám na jeden zátah. Doporučuji

07.06.2018 4 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

S touto autorkou jsem se setkala teprve tento měsíc a hltám jednu její knížku za druhou. Elixír mládí zněl zajímavě, a děj byl opravdu napínavý. Sice se dalo ledacos vytušit, ale vůbec to nekazilo dojem, ba naopak. Těším se na další knihu.

05.06.2017 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Četla jsem jak HG, tak Divergenci a viděla jsem tam jistou podobnost. Mělo to svoje zajímavá místa, ale také místa slabší. Knihu jsem přečetla během několika dní, ale po měsíci si už třeba dokážu vybavit jen zlomek děje. To o něčem také vypovídá. Myslím, že zůstanu věrna HG, i když si pokračování i Univerzity Výjimečných ráda přečtu.

07.12.2016 3 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Knihy od Kinga mám ráda a sem tam si přečtu nějaký jeho další kousek. Tato kniha mi byla doporučena přes facebook a proto jsem se při čekání na vlak pustila do četby. Příběh, boj o přežití, mne k sobě také dost připoutal. Tolik stran popsat jen vnitřním bojem a myšlenkami hlavní postavy a udělat to tak, aby to bylo poutavé, je vážně výkon. Jsem ráda, že jsem se do četby pustila.

19.03.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jodi Picoult je mojí oblíbenou spisovatelkou už nějakých pár let, takže jsem musela novou knihu hned zakoupit. To, že to byl zrovna bestseller pro mě nehrálo nějak velkou roli. Problematika nacistů a Osvětimi je pro mne zatím neprobádanou oblastí a jsem ráda, že mi ji autorka touto knihou dosti přiblížila. Příběh se četl pěkně, přirozeně - líbily se mi všechny části. Jak jsem zvyklá, moc mě kniha nepustila dělat cokoliv jiného - jen pokračovat. Hlavní zápletku - ty dva rychle jedoucí vlaky, které směřovaly nevyhnutelně ke střetu - jsem tušila už z mírných náznaků dopředu, ale i tak jsem byla z jisté skutečnosti překvapena. Nemůžu knihu ohodnotit jinak, než jak jsem u Jodi Picoult zvyklá - na maximum. Vřele knihu doporučuji, stejně jako i další její výtvory.

04.03.2015 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Tolkiena a jeho Pána prstenů i Hobita jsem si chtěla přečíst už hrozně dlouhou dobu! Ale odrazovala mě cena knížek v pevných vazbách, v počítači mě číst nebaví, takže mi nezbylo nic jiného než čekat na dobu, kdy přestanu opovrhovat moderní technikou a pořídím si čtečku. Takže nyní došlo k přečtení Hobita! Zrovna jsem s přítelem viděla v kinech 2 díl filmu a já se pustila do čtení. Netrvalo mi to ani moc dlouho, a to i přes to, že jsem se musela učit na zkoušky. Četba byla docela příjemná, Hobit se odvíjel v knize o dost lépe než ve filmu! Kniha vynechala přesně scény, které se mi ve filmu protivily. A teď hrrr na Společenstvo Prstenu.

30.01.2014 5 z 5