LavinaVRovine LavinaVRovine komentáře u knih

Druhý věk strojů Druhý věk strojů Erik Brynjolfsson

Jako první je autorům nutno přiznat, že kniha není vysloveně špatně napsaná, takže pokud nemáte žádné znalosti o dnešním (již vlastně včerejším) světě tehnologií a chcete nějakou tu pozitivní představu budoucnosti, tak si knihu kupte. Určitě nebudete zklamaní.
Já již nicméně nějakou tu znalost měl, tudíž žádné novinky...

Kniha urážela mé kritické myšlení, jelikož tlačila silně technicko-enthusiatistický pohled, ale tak proč se snažit o nějakou objektivitu že? Technologie vyřeší všechny problémy světa a (skoro) všichni se budeme mít lépe! Haha, už se těším

30.09.2015 1 z 5

Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Daniel Goleman

Kniha je jako má bakalářská práce - nějak kouzelně propojuje vícero zajímavých konceptů, nicméně úplná ztráta času.

06.05.2015 1 z 5

Opravdové štěstí Opravdové štěstí Martin E. P. Seligman

Obsah je fajn, styl psaní mi tedy vůbec neseděl.

14.03.2015 3 z 5

23 zabijáků prokrastinace 23 zabijáků prokrastinace S. J. Scott

"Všechny informace obsažené v této knize byly pečlivě ověřeny ((žádné citace či reference!)). Autor ani nakladatel nenesou odpovědnost za chyby, vynechávky nebo rozporuplné interpretace témat v textu knihy.
Kniha je určena pro zábavné účely. Obsahuje VÝHRADNĚ NÁZORY AUTORA, které by NEMĚLY být považovány za ODBORNÉ RADY.."

Jsem rád, že si sám autor dokázal napsat, proč knihu nečíst.

03.03.2015 odpad!

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Mám za sebou asi 10 krimi knih, takže nejsem žádný znalec, ale už jsem pochopil, řekněme novodobou, dějovou linii - vražda-dopadení špatného-zvrat-konec. Tato kniha není výjimkou.
Ještě drobná vsuvka, jak Říká Harry Hole -najdi motiv, najdeš vraha.

S těmito velice základními informacemi je vám vrah z 90% znám někde kolem strany 120, pokud ne, přeskočtě na 300 (nebojte, o nic nepřijdete), kde vám to už jistě dojde (Pokud ne, velice vám závidím, protože vás musí všechny knihy mega bavit). Dobrá ale, knihu jste rozečetli a chcete ji dolousknout, protože je napsána velice nudným, odměřeným stylem, takže až do konce!
Tákže vše je zdárně vyřešeno a on není konec knihy? Ehm? To se vás jen autor snaží na konec dojmout osobní tragédií hrdiny, jenž je absolutně irelevantní k ději této knihy! Well done!

Ještě malá perlička na konec - vážně máme věřit, že holka půjde za chlápkem, jenž ji prodal, když byla malá,s žádostí o to, aby malého chlapečka navrátil matce/dal na policii?

29.12.2014 1 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo se rozhodl opustit Harryho a zkusit něco jiného.
Tedy jiného, ono je to zase to stejné, na co jsme si v poslednich 2/3 knihách zvykli - Temný thriller se spoustou vražd.
Takže teda jiné postavy? Vlastně ani ne, ony jsou zase úplně stejné, jen na místo alkáče zde máme gemplera a feťáka.
V podstatě jedinou zásadní změnou je dvojpohled na příběh - nejen z pohledu vyšetřovatele, ale i z pohledu vraha, což, dle mého názoru, knize uškodilo - některé situace se jeví příliš nereálně či naaranžovane, aby mohl příběh pokračovat. Pochopitelné, ale....

Overall je kniha klasická Nesbovka, která chytne a nepustí, ale po zpětné reflexi to zase takový trhák není. 4/5

"A son's responsibility isn't to be like his father, but to be better than him." -Simon Kefas

25.10.2014

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Kotletovy knihy nemám v lásce, ale vzhledem k tomu, že jako velmi blízké Kulhánkovým, tak se k nim vždy nějak dostanu. Perunovu krev I jsem ještě nějak zvládl ale tohle....

Perunova krev II mě vysloveně urážela! Příběh jako z prvních "akčních" her - dostan se z místa A do místa B, zabij co se hýbe (balance charakterů 0 - pro konzistenci by hrdina neměl být schopný zabít skoro nikoho, ale budiž, magic), najdi lékárničku a healni se - ojetím bůhví koho všeho (really?), postup opakuj několikrát. A nakonec final boss, kterého poražíš kvůli artefaktu, jenž je imuní vůči ostatním! Yea, sure.

Kotletův humor se zasekl někde kolem patnáctého roku života, ale aspoň zde vynechal k**vy a č**ráky, kterými bylo prosákle Bratrstvo.

Postavy - ploché a nudné (i když autor by asi namítl, že žádná ženská plochá nebyla...)

Overall na mne kniha působila jako špatný komix.

01.10.2014 odpad!

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Příliš, příliš průhledné

30.06.2014 2 z 5

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

Kniha se nečetla vůbec zle, ale příběh mi přišel trochu zmatený. Největší problém však je, že jsme knihu již četli. Den draka jen s jinými záporáky...

23.04.2014 2 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Kotleta....Jeho knížky jsou čtivé, ale tam story končí. Neumí dělat řádné postavy a to jak hlavní hrdiny, tak záporáky. Příběh je průhledný, ale to až tolik nevadí. Zbytečně mnoho resistického a urážlivého humoru. Ale číst se to dá.

14.04.2014 3 z 5

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

Nenudí, ale nepřekavpí

06.03.2014 3 z 5

Web design: Nenuťte uživatele přemýšlet! Web design: Nenuťte uživatele přemýšlet! Steve Krug

Kdyby moje máma chtěla dělat webdesign tak by ji kniha nejspíš pomohla, pro někoho, kdo na webu zestárl je v podstatě zbytečná

24.02.2014 2 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Hrozný mismas pár dílů seriálu splácaný do knihy aby to tak nějak něco....

17.01.2014 odpad!

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Koncept myšlenkových map je super, knížka však žádný zázrak

16.01.2014 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

U mě Kotleta prostě nefunguje. Akce nemastné neslané, příběh průhledný, ale co nejvíc...nejvíc chybí je humor!

11.01.2014 1 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Nevím, já se prostě nudil....

22.12.2013 2 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Čekal jsem víc.

11.11.2013 3 z 5

Používejte hlavu Používejte hlavu Tony Buzan

Pár fajn rad, jak používat hlavu, nedá se než doporučit.

11.11.2013 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Fajn nápad a poselství, ale to je tak vše. Antihrdina je příliš anti, styl psaní přiliš hovorový (přestala se mi líbit má kombinace čestiny a pseudoangličtiny), závěr nikde, v podstatě dost nuda.

11.11.2013 2 z 5

Úplně nová mysl: Proč budoucnost patří pravým hemisférám Úplně nová mysl: Proč budoucnost patří pravým hemisférám Daniel H. Pink

I když s hlavní pointou víceméně souhlasím, kniha neobsahuje příliš mnoho informací. Pouze nadhodí jeden fakt a ten podporuje až příliš velým počtem příběhů atd. Jediný důvod proč přečíst jsou "praktická" cvičení.

31.10.2013 2 z 5