Opravdové štěstí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Optimisté žijí déle Štěstí, optimismus, kladný přístup k životu - to vše jsou pojmy, s nimiž se pojí zcela nové psychologické hnutí, které navazuje na nejlepší tradice vědeckého poznání. Objevilo se až na sklonku 20. století a naši čtenáři mají možnost se s ním seznámit vůbec poprvé. Psychologie dosud pozitivní stránky osobnosti značně zanedbávala, a tak hlavním cílem nového směru je nerovnovážný stav napravit a těžce získané znalosti o utrpení a duševních chorobách doplnit větším množstvím poznatků o kladných emocích. Pozitivní psychologie vychází z přesvědčení, že nejlepší terapeuti nehojí pouze rány, ale pomáhají prohlubovat v lidech silné stránky a ctnosti a hledat způsoby jak prožít šťastný a plnohodnotný život. Tento přístup umožňuje nastoupit cestu, která vede k trvalému naplnění i k pochopení hlubšího smyslu a řádu věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96039/opravdove-stesti-96039.jpg 3.910
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Authentic Happiness, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Opravdové štěstí

Přidat komentář
janulka1310
04.12.2015

Tahle knížka mi dala opravdu zabrat. Oproti Naučenému optimismu, z kterého jsem byla nadšená, byla kniha Opravdové štěstí velmi náročná. Skoro bych ji nazvala učebnicí pozitivní psychologie. V knize se objevuje spousta různých výzkůmů, teorií a podobně. Jsou tam pasáže, kterým jsem vůbec nerozuměla, nepochopila jsem třeba jejich smysl nebo jsem nerozuměla použitým termínům. Tzn. knihu bych spíše doporučila zasvěcenějším čtenářům, pro laika je to docela náročný text.

LavinaVRovine
14.03.2015

Obsah je fajn, styl psaní mi tedy vůbec neseděl.


meera13
20.11.2011

Nenechte se odradit názvem knihy, který vzbuzuje pocit (alespon u mě to tak bylo), že jde o nějakou příručku "jak být štastný snadno a rychle". Je to poměrně odborně napsaný (pokud to dokážu posoudit) ale může to číst i laik.

Doporučujeme

Proč muži lžou a ženy pláčou
Proč muži lžou a ženy pláčou
Jak získávati přátele a působiti na lidi
Jak získávati přátele a působiti na lidi
Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Humorné příhody očima odvážného otce
Humorné příhody očima odvážného otce

Autor a jeho další knihy

Martin E. P. Seligman
americká, 1942

Kniha Opravdové štěstí je v

Právě čtených2x
Přečtených22x
Doporučených2x
Knihotéce12x
Chystám se číst38x
Chci si koupit8x