Web design: Nenuťte uživatele přemýšlet!

Drtivá většina velkých i malých společností dnes poskytuje informace o svých produktech a službách na firemních webových stránkách. Prezentace na webu jsou pro propagaci společností i jednotlivců v současnosti mnohem důležitější než všechny papírové katalogy dohromady, neboť internetová gramotnost roste geometrickou řadou. S ní rostou i nároky na správný design, estetickou stránku, obsah a navigaci v rámci webových prezentací. V konkurenci tedy obstojí pouze ten, kdo uživatele nadchne rychlostí, přehledností a kvalitní strukturou nabízených informací. Celobarevná publikace Web design: Nenuťte uživatele přemýšlet! vám ukáže cestu k vytvoření takového úspěšného webu. Je napsána mimořádně srozumitelným a příjemným jazykem. Veškerý výklad je založen na vizuálním způsobu chápání informací – kniha je protkána obrovským množstvím příkladů, ilustrací a diagramů, protože jen tak lze do tajů web designu úspěšně proniknout. Své si v ní naleznou nejen weboví designéři, projektoví manažeři a správci webového obsahu, ale v podstatě také každý tvůrce stránek, který chce svým čtenářům nabídnout vkusný web, jenž je přímo radost navštěvovat a procházet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/116284/web-design-nenutte-uzivatele-premys-Cea-116284.png 4.223
Literatura naučná, PC literatura, Učebnice a slovníky
Vydáno, Computer Press (CPress)

Don’t make me think, 2000

Kniha Web design: Nenuťte uživatele přemýšlet!

Pseudofilosof
12.08.2017

Praktický průvodce základním, nenáročným a (takřka) bezrozpočtovým testováním použitelnosti webu. Pozitivní je, že k pochopení látky není třeba žádná vyšší znalost webdesignu. Postačí naprosté základy, selský rozum a otevřená mysl.

LavinaVRovine
24.02.2014

Kdyby moje máma chtěla dělat webdesign tak by ji kniha nejspíš pomohla, pro někoho, kdo na webu zestárl je v podstatě zbytečná

lushi
12.06.2013

Název knihy jasně vypovídá o obsahu - o hlavní zásadě webdesignu. V podstatě jsem se nedozvěděla nic, co bych dříve někde neslyšela nebo nečetla, nicméně kniha tyto poznatky poutavou formou shrnuje do moc hezkého celku (víceméně).

grellenort
21.11.2012

Tuto knihu doporučuji pro začínající webové vývojáře, hlavně pokud to myslíte vážně s webovým marketingem i stavěním nových portálů od A do Z. Steve Vás postupně provede myšlením většiny uživatelů a jeho názory na jednotlivé části webu, tak jak má odpozorováno z praxe. Nejlepší rada "dejte to otestovat své matce!" je k nezaplaplacení.

tvorba webu

Autor knihy