Laviedete Laviedete komentáře u knih

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Velmi čtivý román. Z některých kapitol mrazilo, ale jsou to válečná fakta, která by neměla být zapomenuta. Severské kapitoly se naopak četly až neuvěřitelně lehce a s radostí. Na to, jak je román rozsáhle psaný, jako celek má spád a dynamiku. Doporučuji.

08.01.2018 5 z 5

Kam běží modrá liška Kam běží modrá liška Andrej Gjurić

Jednoznačně nejoblíbenější knížka z dětství. Na Malé Straně jsem vyrostla a příběhy pro mě už tenkrát byly úplně reálné. Oranžové mluvící okno a část o Helence na rozkvetlém Petříně byly nejoblíbenější. V dospělosti jsme se s panem Gjuricem potkali a také mě inspiroval k jednomu hezkému projektu pro děti. Někoho knížka zaujme v dětství, někoho v dospělosti, ale rozhodně stojí za přečtení.

09.12.2017 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Dávám dvě hvězdy za pěknou obálku. Obsah bych také přirovnala k delší slohové práci. Věřím, že bez nekonečných kudrlinek a vycpávek textu, které čtenář nakonec začne přeskakovat, by to mohl být hezký román.

08.12.2017 1 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Po dnešním dočtení se bohužel zařazuji mezi ty, které příběh nezaujal. Od poloviny jsem se už trápila a dočetla s přeskakováním stránek. Ještě zkusím dát autorce šanci u Sedmilhářek. Poslední výročí hodnotím 40%.

16.08.2017 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Četla se dobře, styl mi seděl, líbilo se mi pozvolné napínání příběhu. Ale konec mi přišel useknutý. Čekala jsem větší detektivní rozplétání případu. Za mě 80%. Na dovolenou fajn knížka.

17.07.2017 4 z 5

2000 rad pro zahrádkáře 2000 rad pro zahrádkáře Stanislav Peleška

Výborná, praktická. Používám již několik let pro zahradu i pokojové květiny.

04.03.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá knížka, bála jsem se, že po Veronice budu Jáchymem zklamaná, ale vůbec. Počáteční strach se rozplynul hned v první kapitole. Přečteno během tří nocí. 100%

10.02.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná. Přečteno za víkend a za mě 100%

04.09.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Strhující román. Přečetla jsem za dva dny. Neskutečně silný příběh až do poslední stránky. 100%

12.07.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Právě dočteno. Nadchla mě už Dívka, která spadla z nebe a Provazochodkyně je jedinečné pokračování příběhu. 100% bez dalšího komentáře.

24.04.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Někdy se stává, že po skvělých recenzích máme velké očekávání. U čtení jsem si říkala, že v tomto výjimečném případě bude možná lepší filmové zpracování. Zatím jsem neviděla, ale určitě, minimálně pro porovnání, film shlédnu. Za mě maličko zklamání, čekala jsem rozsáhlejší příběh.

10.04.2016 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherný román. Především od poloviny vzal takový spád, že jsem se od něj nemohla odpoutat. Přidávám mezi doporučené a za mě 5 hvězd (škoda, že nejde víc :-) ).

26.03.2016 5 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Asi jsem neměla číst tak brzy po filmu Velký Gatsby, v postavě Dicka se mi hodně prolínal Leonardo di Caprio :-) Možná právě ovlivněna Gatsbym, jsem knihou procházela bez velkých očekávání dramatických zápletek. Naopak jsem v ní viděla hodně podobností se současným světem, se vztahy, kotrmelci v životě a hledáním se. Za mě určitě užitečné si přečíst, i když Fitzgerald potřebuje trochu víc soustředění.

13.03.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Přečetla jsem jedním dechem. Naprosto vtažená do děje, z počátku lehce "naštvaná" na vlastní netrpělivost při přeskakování z jedné dějové linie do druhé, ale během příběhu toto prolínání dvou období naopak přidalo na poutavosti. Za mě určite 100%.

27.02.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Přečetla jsem za jeden večer. Milé, příjemné čtení, nadsázka a smysl pro humor. Skvěle doplněné ilustracemi J. Hofmana. Za mě ne úplně optimální formát, špatně se s knížkou držela sklenička vína :-) Celkové hodnocení 100%

28.01.2016 5 z 5

Takoví normální hrdinové Takoví normální hrdinové Christopher McDougall

Přes veškerou snahu se mi nepodařilo dočíst. Začátek sliboval zajímavý příběh. Zrozeni k běhu v širší souvislosti historických událostí. Potom ale velké zklamání. Různě proplétající se příběhy, myšlenky vytržené z kontextu, ztrácela jsem se, vracela zpátky a někde za polovinou to vzdala úplně. Celkem mě odložení knihy mrzí, nemám ráda nedočtené příběhy, ale opravdu se to nedalo. Zkusím za čas.

25.01.2016 2 z 5

Dobře živeni – paleorecepty pro lidi, kteří rádi jedí Dobře živeni – paleorecepty pro lidi, kteří rádi jedí Melissa Joulwan

Skvělé recepty! Jsem nadšená kombinací koření a využitím kokosového oleje. Jednoznačně doporučuji. Přehledná, uvedený čas vaření, prostor pro vlastní inovaci a fantazii. Navíc způsobem vaření šetří spoustu času.

10.01.2016 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Pro někoho možná příliš banální, já jí četla nejspíš v pravý čas na správném místě a moc mi pomohla. Doporučuji pěti ⭐️ a ráda se k ní vracím.

09.01.2016 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Milý příběh, který zahřeje stejně jako čaj na návštěvách v domech obyvatel městečka San Ireneo, kteří neopouštějí klasické tradice. Někdy by stálo za to, přenést se v čase... "Zatopíte v krbu? Je tu dost teplo." "Vím, ale pokoj v zimě bez zapáleného krbu ke pro mě nepochopitelný. Oheň je víc než prostředek k vytopení místnosti, pro mne představuje srdce domova."
Chvílemi maličko zdlouhavé, ale velmi příjemné vyprávění.

09.01.2016 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Koho knížka zaujme, doporučuji vilu po přečtení navštívit. Během večera swing letní party v zahradě vily Tugendhat jsem měla pocit, že čtu knížku v duchu znovu. Velmi silný zážitek.

05.01.2016 5 z 5