Laviedete Laviedete komentáře u knih

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Druhá kniha autorky a opět nelituji. Skvělý, napínavý román, od kterého jsem jen těžko odcházela. Krásně strávený čas s touto knihou.

29.12.2020 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Neuvěřitelně silný a dojemný příběh, ve kterém jsou momenty války popsané z úplně jiného pohledu. Je psaný tak působivě, že je těžké knížku odložit. I přes smutné a děsivé téma je to krásný román. 100%

12.12.2020 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Velmi zajímavý rozhovor, který stojí za přečtení.

20.11.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Chvilku mi trvalo se do románu začíst, ale po pár úvodních kapitolách nabral na rychlosti a strhujícím příběhu. Nakonec to byly dva dlouhé večery až do noci, protože nešlo knihu odložit.

20.11.2020 5 z 5

Jedna z mála knih od “nespisovatelky”, která mě pobavila. Odlehčený humor, nadsázka, nebrat se chvíli vážně a jen tak si žít. Líbí se mi, že si autorka na nic nehraje, nedojímá se a nevzdychá sama nad sebou, ale bere věci tak, jak jsou. Já jsem si u knížky odpočinula.

13.09.2020 4 z 5

Jóga pro fascie Jóga pro fascie Tasja Walther

Skvěle a jednoduše popsaná funkce fascií a jejich aktivace pomocí jógy. Praktická kniha s jednoduchým návodem cvičení.

14.07.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Bohužel není to žánr, který by mě oslovil. Knihu zatím odkládám.

14.07.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha. Od začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout a úplně mi bylo líto, když se přerušil příběh jedné postavy, aby navázala kapitola o jiné. Naštěstí ne na dlouho. Jen na konci jsem se trochu ztratila. Přišlo mi, že závěr mohl být silnější, ale možná je to jen začátek pro další díl. A ten bych si přečetla moc ráda!

19.06.2020 5 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Příjemné klidné čtení.

19.06.2020 4 z 5

Kniha s velmi zajímavým tématem, kdy jsem se těšila na jiný pohled z poválečné doby. Bohužel styl psaní autora mě absolutně neoslovil. Očekávala jsem napínavý příběh, ale přišlo zklamání v podobě divného popisu situací, jakmile jsem se začetla, přeskočil autor jinam, ke konci jsem už neudržela pozornost a téměř knížku odložila. Dočetla jsem jen ze zájmu o historické údaje. Tato kniha nejspíš zůstane pouze uložená v knihovně.

22.05.2020 2 z 5

Tejpování jako samoléčba Tejpování jako samoléčba Karin Sertel

Užitečná, inspirativní kniha pro každého maséra. Dobře vysvětlené základní principy tejpování i řešení konkrétních svalových problémů.

08.03.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

První polovina se četla dobře a těšila jsem se, jak se příběh rozvine. Po půlce bohužel zklamání z natahování a opakování. Konec celkem příjemný. Za sebe hodnotím něco kolem 60%.

08.03.2020 3 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Líbila se mi moc! Děj byl vystavěný do pozvolna se rozbalujícího se příběhu, který mě bavil celou dobu čtení. Krásný román, za mě 5*****.

14.02.2020 5 z 5

Kampak chodí labutě Kampak chodí labutě Jan Vodňanský

Děti milovaly jako čtení před spaním. “Kampak chodí labutě? S labuťátky na kutě.” Krásná knížka pro nejmenší.

07.02.2020 5 z 5

S úsměvem idiota S úsměvem idiota Jan Vodňanský

Vodňanského nadčasová klasika. Nejlepší sbírka, která vždycky pobaví a má čestné místo v knihovně :-)

07.02.2020 5 z 5

Vědomé zdraví Vědomé zdraví Miroslav Dub

Praktická a užitečná knížka nejen pro maséry.

22.01.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Za mě příliš zdlouhavé a natahované. V druhé části příběh dostává trochu spád, ale i tak, pokud by byla kniha zkrácena o polovinu, dokáži si představit super dynamický čtivý příběh. Rozumím tomu, že první Afroameričan na postu prezidenta byl obrovský zlom, ale aby na každé třetí straně bylo zdůrazňováno, kolik bylo kde bělochů a kolik černochů, mi přišlo až moc časté, možná až trochu útočné. Myslím, že čtenář i bez toho stálého upozorňování pochopí, že cesta Obamových byla, právě i z rasových důvodů, náročná, ale úspěšná.

15.01.2020 3 z 5

Tajemství masáže Tajemství masáže kolektiv autorů

Jasná, stručná, inspirativní pro masérskou praxi. Hezky graficky zpracovaná publikace.

07.01.2020 5 z 5

Reiki pro začátečníky - Průvodce terapií pomocí jemné energie Reiki pro začátečníky - Průvodce terapií pomocí jemné energie Victor Archuleta

Tenká knížka/komiks o reiki. Prakticky shrnuje základní postupy. Vhodná jako doplněk k další (obsáhlejší) literatuře.

Tajemství reiki Tajemství reiki Anne Charlish

Hezká, přehledná kniha o reiki. Jednoduše vysvětlené základní principy a práce s energií.