lalela lalela komentáře u knih

Léto v síti Léto v síti Petra Martišková

Pro mě je tato autorka příjemný objev, neboť mi připomíná mou oblíbenou autorku z mých mladých let Lenku Lanzovou. Má stejně příjemně čtivé knížky. Taková skvělá jednohubka, oddychovka na večer, která se krásně četla, měla dobrou zápletku a zajímavé postavy. Knížka se mi moc líbila a jdu juknout na další knížky od této autorky

30.10.2022 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

(SPOILER) Velmi zajímavá knížka, od které jsem absolutně nečekala to, co je v ní napsáno. Předpokládala jsem, že bude o bylinkách, přírodě, ale toto jsem rozhodně nečekala. Sonda do života hluchých, kteří žijí mezi námi, ale po přečtení jsem zjistila, že jejich svět vlastně vůbec neznáme. Dozvěděla jsem se mnoho nového z jejich komunity a života, začala jsem googlit, abych se dozvěděla ještě víc. A tady bude ten spoiler, mrzí mě jen to, že nevím, jestli se Evě narodila holčička, nebo chlapeček, a jestli bylo miminko hluché, nebo slyšelo, zajímalo by mě ještě jak miminko vychovávali. Rozhodně mi zůstane ještě dlouho v hlavě, neboť je napsaná velmi čtivým způsobem.

21.10.2022 5 z 5

Dobrý manžel... který nemlsá Dobrý manžel... který nemlsá Alena Jakoubková

Mé dojmy jsou rozporuplné, na jednu stranu výborný příběh, ale zasloužil by si lepší zpracování. Humor skřípal, tak moc se autorka snažila napsat něco vtipného, až to vyznívalo trapně. Knížku jsem dočetla, ale autorka se nestane mojí vyhledávanou super spisovatelkou.

19.10.2022 1 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

V knížce jsou v podstatě sepsány příběhy těch nejhorších vrahů naší historie. Je dobré si připomínat, že toto by se už nikdy nemělo dít. Za mě tedy bych trest smrti nezrušila, ale to je jen můj názor, a když už, neměl by být žádný vrah propuštěn z vězení po odsezení určitých let ve vězení. Člověk se po přečtení knížky až diví, co za úchylky mohou mít někteří lidé, díky za to, že tato knížka vyšla.

15.10.2022 4 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Tak moc jsem se těšila, až rozluštím tajemství prvního dílu, a opravdu nejsem zklamaná, kniha mě sama popoháněla, abych už věděla úplně všechno. Od knížky se prostě nešlo odtrhnout. Věřím, že i když je knížka fikce, že takové věci se stále ve světě dějí. Jen málokteré dítě má to štěstí, že skončí tak jak Evie. Ona měla prostě v knize štěstí na dobré lidi. Dva dny mi stačily na to, abych se dozvěděla, jak to s Evii vlastně bylo a na konci jsem litovala, že kniha končí. Byla skvěle napsaná.

13.10.2022 5 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Naivní manželka, Samantha, opravdu naivní. Kdo jiný si dokáže psát s odsouzeným vrahem a nakonec si ho vzít za muže? Kdo jiný chce mít svatbu ve vězení a manžela navštěvovat jen v návštěvních dnech? Naivní Samantha. Čekala úplně něco jiného, ale když všechno co se okolo ní děje točí televize, Dennise nakonec propustí jako neviného, tak se všechno začíná kazit. Samantha opustí svůj dosavadní život a přistěhuje se do států za Dennisem, aby mohla být jako správná manželka s ním, nakonec se s ním nastěhuje do jeho rodného domu, do rodného městečka, kde ho většina obyvatel nenávidí, a všechno je najednou jinak, než si naplánovala. Moc hezky se to četlo, a i když jsem od poloviny knížky tušila, jak to všechno dopadne, protože to bylo předvídatelné, tak jsem stejně byla překvapená, jak se to nakonec vyvíjelo. Tato kniha, i když detektivka, byla docela pohodově oddychová.

09.10.2022 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Knížka byla skvělá, Cyrus byl skvělý, Evie byla skvělá, jen jsem celou dobu přemýšlela nad tím, jak Cyrus vypadá. Strašně mě k němu seděla podsaditá postava, trochu nadváhu - vím, ve sklepě měl tělocvičnu, ale co už - fádní oblečení, takový ten podivín, vždyť ani neměl mobil. Fascinovala mě Evie, dokázala odhadnout, kdo mluví pravdu a kdo lže. Nemůžu a nechci spamovat, ale jdu číst urychleně druhý díl, vždyť v tom prvním je toho tolik nevyřešeného, tak doufám, že se nezklamu a doberu se pravdy....Mít tady teď tak Evii

08.10.2022 5 z 5

Čas předminulý Čas předminulý Danielle Steel

Asi jsem od knihy podle recenzí čekala něco jiného a proto jsem byla zklamaná, že jsem nebyla knížku ani schopná dočíst, teda já ji dočetla, ale tak letmo, že od poloviny jsem jen listovala a letmo četla. Pro mě to byl nádherný začátek, když jsem četla, jaké krásné sídlo si rodina koupila, jak ho vybavila, co všechno donesli ze skladu nábytku, tak jsem se těšila, jak to bude pokračovat. ALE-a zase to ale. Pak už to byla jen taková pohádka pro děti, která mě opravdu nebavila. Věřím, že má autorka hezčí a lepší knížky, ale tuto řadím do poličky, už si podruhé opravdu znovu nepřečtu.

05.10.2022 1 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Další z mnoha knih o Severní Koreji. Je poutavě napsaná a navíc vysvětluje spoustu věcí, jak došlo k rozdělení země, jaké to mělo dopady na lidi. Co jedli, jak prožívali běžné dny. Nejvíc mě dostalo, jak byly matka s dcerou zcela ohromené, když se dostaly ven ze země, ohromené vším, co je všude jinde ve světě běžně k mání, předměty denní potřeby. Pak si člověk uvědomuje, jak málo stačí jedinci k životu. S jakým málem se dá přežít a z čeho všeho může být člověk šťastný a veselý. Ale je tam i opačná strana žití. Hlad, zima, bití za všechno, krádeže, kastování. Ale i to, jak rodina dokáže držet pohromadě za všech okolností.

03.10.2022 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Tak nevím, dvě hvězdy, tři hvězdy.... Knížka byla taaak rozvláčná, od začátku bylo jasné, co se v rodině děje, jen to bylo strááášně tajemně napsané, navíc se celou knihu hrálo na šipkovanou. Vzpomínáte, když jste jako děti šly podle šipek a občas se objevil symbol dopisu a vy jste hledaly a pak plnily úkoly? Tak ta knížka byla jako ta hra. V závěru jsem se musela hodně nutit, abych knížku dočetla. Když se v knížce objevila fialová liška a Malý princ, čekala jsem něco jako waaau, ale to se bohužel nekonalo. Tak dvě hvězdy za téma.

29.09.2022 1 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Ze začátku moc poutavá knížka, celou dobu mě bavila, až na ten konec, ten bych úplně vynechala. Pro mě absolutně nezajímavé, s kým se před nástupem do vězení setkala, co si s kým dala v restauraci, co se doma vařilo. To bylo pár zbytečných stránek. Ale bylo moc zajímavé číst, jak to chodí ve vazbě, jaký je režim, jak se tam stravují, co dělají. Skvělé bylo i to, že to napsala sama žena, která to prožila, žila s tyranem, musela denně snášet útrapy a nebyla schopná odejít, což chápu, protože kdo nezažil, nepochopí. Určitě si přečtu i druhý díl, a budu doufat, že alespoň polovina knížky bude tak dobrá, jako polovina této.

26.09.2022 3 z 5

Druhá dívka Druhá dívka A.J. Banner

Trochu rozvláčná a těžce se táhnoucí knížka. Nejdřív nevíte, co se stalo, proč to tak je, pak je všechno jasné, opět se vše komplikuje, tak najednou všechno vyjde na povrch, ale omyl, opět špatně až na konci se vše vyjeví. Nečetlo se mi lehce. Prostředí knihy bylo perfektní, restaurátorka obličejů v márnici. Morbidní, přesto skvělé zaměstnání pro hlavní hdinku knihy. Nešťastná Phoebe je ale dost chytrá na to, aby přišla na vše, co stojí za tím, že jí na stole v márnici přistane tělo její dvojnice. Opět řadím do poličky neurazí nenadchne, tato kniha ve mě absolutně nic nezanechala jen dva večery čtení.

22.09.2022 2 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Taková jednohubka na večer. Ale velmi silná jednohubka. Nekonečný žal hlavní hrdinky, že už nikdy neuvidí své kamarády, přátelé a svého milého v daleké Itálii, kde od mala vyrůstala, a z rozhodnutí matky bude až do smrti žít v Sýrii. Opět další kniha, kde žena je v rodině nic, služka, poslušná loutka, která musí vykonávat, co se po ní chce, jinak bude zle, a hodně zle. Ale Amani vyhrála, ač tenká knížka, moc se mi líbila.

20.09.2022 5 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Jak skvělým překvapením pro mě byla tato kniha. Čtete si, a prostě víte o co jde, jen čtete příběh, který vás vtahuje do děje a prožíváte ty okamžiky s hrdiny knížky, víte přesně jak to skončí, uvažujete nad tím, jak je všechno tak strašně morbidní. Celý příběh je vlastně o tom, jak parta mladých vaří racčí maso. Připravují ho na všechny možné způsoby a pořádají tajné večeře. Mají to vymakané, postupně z toho vybudují super bussiness. Takže příběh si plyne a na konci přijde to JAKOŽE COŽE??? vždyť já věděla, jak to skončí. Omyl, ten závěr byl famozní!!!

19.09.2022 5 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Autobiografický román. Ano, je hrozné, když je dítě zneužívané, ale toto byla knížka plná náznaků a pocitů. Troufnu si napsat, že o tomto tématu byly napsány daleko čtivější knížky. I když tak přemítám, jak může být knížka o incestu čtivá. Celou dobu, co čtete, víte o co jde, neboť scénář zneužívání je stále a pořád stejný. Tuto knihu řadím opět do poličky neurazí nenadchce, ale rozhodně se k ní vracet nebudu

18.09.2022 1 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Mende, jaký život bys asi žila, kdyby se nestalo všechno to, co jsi nám napsala do knihy. Jak krásně vzpomínala na rodiče, jaký lehký a bezstarostný život žila. Do doby, než ji zajali prodali a zůstala úplně bezcenná. Při čtení jsem valila oči. Copak to ještě někde jde, že si koupíte domácího otroka, který za vás dělá všechny práce? Koupíte si malou holku, která je váš majetek a vy si s ní děláte co chcete? Mende měla štěstí, dostala se do Anglie a tam se jí podařilo z jejího otroctví uprchnout. V knížce se na vás valí pocity, bezmoc a beznaděj a skoro se vám chce plakat s Mende. Nádherná knížka.

18.09.2022 4 z 5

Dětská otrokyně Dětská otrokyně Nathalie Schwaiger

Kolik křivd a nepěkných věcí se ve světě děje, a my si žijeme dál své životy. Tyhle holčičky, nemůžou samotné své životy ovlivnit a narodit se v Nepálu jako žena, znamená od malička sloužit. Moc jsem s Urmilou soucítila, protože s ní celé její mládí bylo zacházeno jako s něčím bezcenným. Za celou dobu služby byla zlomená, ale v srdci cítila, že tohle je zlo a tak by se s ní zacházet nemělo. Je skvělé, že teď jako dospělá se bije za práva žen, ona která prožila ty křivdy, které se snaží změnit. Je občas dobré, přečíst si takovou knížku, abychom si uvědomili, v jaké společnosti žijeme, a jaké jsou rozdíly mezi výchovou jiných národností

18.09.2022 4 z 5

Matrjoška Matrjoška Josef Farkas

Tento skvělý dystopický román se odehrává převážně v našem hlavním městě, v Praze, což mě příjemně překvapilo. Navíc ten nápad! Moc jsem litovala hlavního hrdinu, že nikdy nestihl doběhnout v čas. O to víc to bylo napínavější. Po přečtení jsem přemýšlela, jestli bych se dokázala zařídit jako hlavní postavy v knížce. Vždyť v krizových situacích se chová každý nevyzpytatelně a mnohdy se zachová jinak, než by si myslel. Kniha se mi moc líbila a doporučuji, neboť je psaná lehce a slova se odvíjejí a plynou a najednou jste na konci.

14.09.2022 5 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Čas od času se ke knížce vracím a čtu ji znova, abych si připomněla, co mi chce vesmír zrovna sdělit. Tím, že si jako dospělí nic nepamatujeme ze svých minulých životů, je žití tak moc těžké. Škoda jen, že knížku si přečtou jen někteří lidé.

13.09.2022 5 z 5

Hra na pavoučka Hra na pavoučka Zuzana S.

Je neuvěřitelné, co musela prožít za celý svůj krátký život tak mladá žena, s čím vším se musela vyrovnat a stále ještě se musí vyrovnávat. Je neuvěřitelné, s kolika hodnými lidmi se za tu dobu setkala, kolik lidí jí pomohlo, ale přesto trpěla dál, nikdo neudělal žádnou zásadní věc. Od malička byla vychovávaná otčímem, že všechno, co se děje, je normální a je to tak všude. To ve vás pak tak moc zakoření, že to berete jako normální. Je smutné, že Zuzce nedokázal nikdo dát lásku, ani rodiče, ani prarodiče, o to víc chce dát Zuzka lásku svým dětem. Věřím, že Zuzka to zvládne. Do budoucna jí přeju, aby bylo už jen líp a více radosti.

11.09.2022 4 z 5