lalela Online lalela komentáře u knih

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Skvěle popsané pocity všech osob v knize vás vtáhnou do děje tak, že nemůžete přestat číst, nemůžete se ani nadechnout, aby vám neuniklo něco, co bude v příští kapitole jistě důležité. Přemýšlíte, jak se to může stát, ale nic vás nenapadá, přemýšlíte, jak může být někdo anonymní v době mobilních telefonů a sociálních sítí? Opět úžasná kniha skvělé spisovatelky, opět skvělé téma, které vás nenechá v klidu.

23.02.2023 4 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Opět jsem se vrhla na knížku od paní spisovatelky Ludvíkové, a věděla jsem už na začátku, že nebudu zklamaná. Nádherně promyšlená detektivka, opět skvěle popsané postavy, nic v knížce nechybí. Prostě knížky Jitky Ludvíkové se čtou jedna báseň. Do poslední chvíle jsem hádala, kdo je vrah, ale že to bude až tak zamotané, to jsem nečekala.

21.02.2023 5 z 5

Propast Propast Jitka Ludvíková

Opět skvělá detektivka, moc zajímavá zápletka. Ani jsem nečekala takovou zamotaninu. Je zajímavé, jak se během jednoho dne několika lidem může změnit život, a to tak, že doslova od základu. Osud si s rodinou tří sester tak pohrál, že je vtáhl do svých plánů všechny. Líbil se mi moc i konec a paní spisovatelka má skvělou představivost na psaní úžasných knížek.

20.02.2023 5 z 5

Případ čurací panny Případ čurací panny Jitka Ludvíková

Miluju tyhle zamotané detektivky, do poslední chvíle jsem stále neúspěšně hádala pachatele. Knížka je psaná čtivě a svižně, nejde se od ní odtrhnout a těším se na další.

16.02.2023 5 z 5

Ženy za mřížemi Ženy za mřížemi Petr Šámal

Skvělá sonda do života žen za zdmi věznice. Ale když jsem to tak četla, říkala jsem si, jak se tam některé mají dobře. Několikrát denně jídlo, výživné jídlo, sama paní ředitelka říkala, že některé ženy odcházejí s vyššími kily, než nastoupily. Denní aktivity, když se jim nechce pracovat, tak do práce nemusí. Vlastně veškeré zabezpečení. Jaký to má výchovný dopad na uvězněné? Přeci do vězení už by se nikdo neměl chtít vrátit a některé ženy dle knihy jsou tam opakovaně. Zdá se mi příliš mnoho tolerance v systému. Jinak knížka je napsaná velice hezky.

10.02.2023 5 z 5

Jeden život nestačí Jeden život nestačí Jaroslava Černá

Je mi jasné, že hlavní zápletka knihy má být taková, jaká v knížce je, ale kdyby ji autorka vynechala, tak by mi to vůbec nevadilo, přiklonila bych se k většímu povídání o Pavlíkovi, Pavlíně a rodině Sukových. I když, jak už trochu znám autorčino psaní, opět bylo řečeno vše, co mělo být. Akorát přeměna pana Suka byla moc hr a najednou, člověk luskne prstem, obrátí stránku a čtete o jiném panu Sukovi. Za to ubírám jednu hvězdu. Jinak knížka je opět čtivá a těch 229 stránek přečtete jako nic.

07.02.2023 4 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Opět nádherná kniha od skvělé paní spisovatelky. Knížka mě doslova dostala. Zápletka skvělá, dočtete knihu a nemáte žádné otázky, vše je shrnuto do příběhu. Neumím si představit tu mašinerii, která by se strhal v běžném životě po takovém příběhu. Knížka je psaná lehce, čtivě a zajímavě. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

03.02.2023 5 z 5

Neplakej, vrátím se pro tebe Neplakej, vrátím se pro tebe Jaroslava Černá

Po dlouhé době jsem četla knihu, která pro mě byla oddychem, skvělým čtením, těšila jsem se na ni. Je úžasné, jak autorka dokáže shrnout celičký život do jedné knížky a ještě tak, že víte vlastně úplně vše a nemáte ani žádné otázky navíc. Fascinovala mě postava Václava, který byl nerozhodný, ušlápnutý mužíček, který se dokázal obrátit jako na obrtlíku a přijít o všechno, co si budoval celý život, naopak jsem obdivovala Danu. Krásná oddychová knížka.

30.01.2023 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Na knížku jsem se těšila. Bohužel pro mně byla zklamáním. Sice byla v knížce dobrá zápletka, ale příběh byl psaný tak mělce a unyle, že mě spíš nudila. Navíc byl příběh velice předvídavý. Sice jsme se vše dozvěděli, ale já bych uvítala, kdyby některé postavy byly více rozvinuté. Opět polička, oddychovka na neděli, neurazí, nenadchne.

28.01.2023 1 z 5

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Nemám ráda předmluvy, a když už v knížce jsou, tak by měly být velice stručné a krátké. U této mi přišlo, že ospravedlňuje už na začátku vše, co je v knížce napsáno. Druhá věc je, že jsem asi čekala od knížky víc, už název nám napovídá, o čem knížka bude, ale to je v knížce zmíněno jen jaksi okrajově. Po té strašné události, která je v knížce možná popsána půl odstavcem se příběh táhne líně jako pomalá řeka, nic moc se už nedozvíme, vše je stále dokola. Za mě velké zklamání

18.01.2023 2 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Taková lehká oddychovka na víkend. Jestli je to podle skutečnosti, myslím, že příběh měl větší potenciál. Vše se mi zdálo hodně zrychlené. Opět kniha, neurazí - nenadchne, po druhé ji ale číst rozhodně nebudu

14.01.2023 1 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Skvělá kniha jako sonda do minulosti rebelujících mladých lidí, kteří se bouří totalitě a budovatelské výchově. Chtěly se odlišovat, ale čím? tak dlouhé vlasy a riflové oblečení, vysedávání po hospodách, spekulace o tom, kde sehnat peníze, a to nejlépe co nejvíc, jak se vyhnout práci a přesto mít štempl v občance. A hlavně si nezávazně užívat. Nevím, jak se nyní dívají mladí na tuto knížku, ti mladí, kteří totalitu nezažily, ale i takoví Olinové mezi námi žili, ale nebyli tolik vidět. Děkuji pane Pelci, že jsme mohli nahlédnout i mezi ty Oliny.

10.01.2023 5 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Moc ráda čtu knížky českých autorů, ale v případě, že píšou o cizích zemích mi to nejde dohromady. Tato knížka byla pro mně obrovským zklamáním. Ano, možná bychom v příběhu mohly najít poučení, že ne vždy je třeba soudit podle vzhledu, ale celý příběh mi přišel dětinský. Snad kdyby byla tato kniha určena pro 15+, pojala bych tu recenzi jinak. Nakonec mi to dokonce zavánělo červenou knihovnou, neboť se autorka celou knížku snažila o to, že dobro nad zlem zvítězí. Ne, za mě opravdu ne.

02.01.2023 1 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Ještě stále ve mně zaznívají dojmy z knihy. Absolutně bych knihu nepřirovnávala k Žitkovským bohyním. I když se v knize čáry objevují, spíše je to kniha o prostém venkově, jak se dříve žilo se všemi strastmi i slastmi. Vesnice, kde jeden druhého nenechá na holičkách. Sága jednoho rodu. Rodina, kde jeden druhému pomáhají. Nejsou lhostejní ke druhým v okolí a snaží se žít podle božích zákonů. Přijímají život tak, jak plyne a dokážou si hledat hezké chvíle i v nelehké době. Kniha mně absolutně ohromila a to, že to je autorčina prvotina, ukazuje na to, jaký má paní spisovatelka cit a talent.

30.12.2022 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Skvělé. Tak málo postav a tak čtivá kniha. Moc se mi líbilo střídání kapitol o Sáře a výtahu. Postavy vykreslené jednoduše, ale výstižně. Zaujalo mně, jak těžké je v Americe vybojovat si své místo na slunci, vystudovat prestižní školu, jak těžké je sehnat si skvělé místo a být úspěšná. Co vše tomu musíte podřídit, omlouvá vás jen vaše vlastní smrt. Když Sara pronikne do praktik společnosti, ve které pracuje, dojde jí, že to místo není zase až tak skvělé. Musela být opravdu velmi dobrá, že v takové společnosti dokázala pracovat a následně provést to, co provedla. Ale nějak jsem jí od začátku hodně fandila.

25.12.2022 5 z 5

Velké holky nepláčou Velké holky nepláčou Ivana Ivančáková

(SPOILER) Ze začátku mi přišla knížka strašně amatérská, to popisování zbytečných věcí a to co zbytečné nebylo zase až příliš nevysvětlené, no přesto jsem se začetla. John asi moc podstatný nebyl, i když ho Ivana v knize opěvovala, možná měl hrát větší úlohu v příběhu. Samotnou by mě zaráželo, že se za celou dobu neozval, jestli všechny strasti života, které přijdou bude řešit tímto způsobem, tak potěš vztahu. Asi bych od takového partnera utíkala, až by se mi za patami prášilo. Zavání mi to tím, že se bál, aby se do toho případu nějak moc nenamočil a vesele si žil v Londýně dál. Vždyť to byl on, kdo ji seznámil s majitelem butiku. Nakonec vše dobře dopadlo jen proto, že Ivana v tom byla opravdu nevinně. A byla to slušná dívka, která opravdu doplatila na svou naivitu. Teď hlavně, aby na svou naivitu nedoplatila i ve vztahu.

23.12.2022 2 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Člověk se až diví, čeho je čeho jsou lidé schopní. Lidé žijící ve vyspělé zemi si zotročí malou holčičku, kterou jim dá v dobré víře její otec, že se v Evropě bude mít lépe. Ano, měla by se lépe, kdyby ji brali jako součást rodiny, kdyby ji nebili, kdyby ji neponižovali, kdyby kdyby kdyby. Sama v sobě musela najít obrovskou vůli a vzepřít se. Ale je smutné, co jsem četla v doslovu knihy. V Evropě je takových dětských otroků a otrokyň hodně, a stále se to děje.

22.12.2022 4 z 5

Dvanáct tajemství Dvanáct tajemství Robert Gold

Skvělá detektivka, která mně nenechala ani chvíli v klidu. Musela jsem číst a číst. Fascinuje mně, jak v jiných zemích zločincům po ukončení trestu změní identitu. Přesně jako v knize. A k pachatelovi. Když už jsem si myslela, že vím, kdo všechno spáchal, byla jsem totálně vedle, několikrát za čtení knížky. Proto se mi tak líbila, napjatá až do samého konce

21.12.2022 4 z 5

Alej smrti Alej smrti Jiří Hanibal

Pan Hanibal má neobyčejnou schopnost rozebrat příběh do nejmenších detailů, což se mi moc líbí. Člověk pochopí co, kdo, proč. V této knize se vlastně píše o tom, jak korupce bujela i na těch místech nejvyšších, téměř každý byl podplatitelný a ten kdo se choval čestně, musel z kola ven. V knize jde vlastně o příběh toho, jak lze přijít k penězům, bez vyššího vzdělání...jak smutné a jak pravdivě.

18.12.2022 5 z 5

Čáry života Čáry života Jiří Hanibal

Když překonáte prvotní kapitoly, kde autor vysvětluje kdo s kým kde a proč, tak se vám otevře neuvěřitelně čtivá kniha. Jsem nadšená, i když jsem chtěla knihu zpočátku též odložit. Autor nádherně popisuje charaktery a vztahy mezi postavami v knížce, po chvíli čtení si budete připadat, že všechny ty lidi vlastně znáte celou věčnost a prožíváte s nimi jejích osudy. Sandra byla boží a Valerie také. Takže pane Hanibale, za mě ano ano ano!

13.12.2022 5 z 5