Hra na pavoučka

Skutečný a před několika lety silně medializovaný příběh dívky, kterou od čtyř let sexuálně zneužíval otčím. Hra „na pavoučka“ začala zdánlivě nevinně, byla však čím dál drsnější, až v dívčiných devíti letech vyústila v brutální znásilnění. To však byl pouze začátek… Těžko uvěřitelné pokračování zahrnuje kromě opakovaných sexuálních ataků ze strany otčíma a jeho kumpánů také bití, podávání drog, citové vydírání i nechtěná těhotenství a vynucené potraty. Život hrdinky několikrát visel na vlásku. Ve snaze uniknout traumatizujícím zážitkům se málem otrávila léky, řezala se žiletkami a jednou skoro vykrvácela, když si do břicha zabodla střep. A co je nejhorší – devastující hry se odehrávaly v kulisách navenek spořádané rodiny s úspěšnými dcerami a dobrým ekonomickým standardem a oběti téměř nikdo nepomohl. Selhala matka i širší rodina, selhaly instituce, soudy i jednotliví sociální pracovníci. Strhující vyprávění samotné hrdinky nekončí… V současné době je třicetiletá mladá žena matkou čtyř dětí. Studuje vyšší odbornou školu sociálně právní a prohlubuje si znalosti arteterapeutických metod a technik. Sama prošla mnoha terapiemi, opakovaně pobývala v psychiatrických léčebnách. Ve vztazích s muži stále tápe. Bývalý manžel byl pedofil, zneužíval její syny a spáchal sebevraždu skokem pod vlak. S původní rodinou si stále nerozumí a před svým někdejším tyranem se necítí v bezpečí. Ale kvůli dětem je odhodlaná všechno překonat, ony jsou smyslem jejího života. „Nikdy to nevzdávejte, vždycky zbývá jiskřička naděje,“ vzkazuje všem, kteří podobně jako kdysi ona trpí a marně volají o pomoc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226927/big_hra-na-pavoucka-Mu7-226927.jpg 3.827

Kniha Hra na pavoučka

Mishel156
31.05.2020

Knize nelze nic vytknout. Oceňuji i zveřejnění kreseb, lékařských zpráv, výpovědí kamarádů, psychologů atd. Zcela upřímně....zajímalo by mě, jakým směrem se ubírá život Zuzanin a jejich dětí.

dark.ma93
25.07.2018

Tak jsem to dočetla, ale jak jsem se na knihu těšila, tak se mi moc nelíbila. Četla jsem ji spíš jak kazuistiku z dob studií soc. práce, tak na přeskáčku a přemýšlela o životě. K literárnímu stylu se nebudu vyjadřovat, leč se mi nelíbil, ale zde beru, že autorka není žádná spisovatelka a vyjadřuji jí obdiv za to, že o všem dokázala promluvit, nicméně její životní příběh mi je stěží uvěřitelný. Nechci ho bagatelizovat, třeba to vážně zažila a pak se jí smekám, ale jako... XXXX pokusů o sebevraždu, třikrát dle všeho otěhotněla ze znásilnění, nespočetněkrát znásilněná byla, za svůj život potkala samé pedofily - otčím, manžel, kamarád Honza. Už trochu moc i na jeden osud, tohle už snad není ani zlá karma, ale... Já nevím, třeba to fakt tak bylo. Lituji a skláním se nad vším zlým co tato žena prožila, obdiv za snahu jít dál :)

sporran
10.09.2017

Knihu bych rozhodně neodsuzovala. Napsala ji nespisovatelka, která všechny ty hrůzy zažila. Možná jsou leckdy nereálné, ale jak se dočtete v knize, tak existuje fakt, že oběť hrůzné zážitky vytěsňuje, upravuje, pozměňuje... To, že vás "nudí" lékařské zprávy, tak tu knihu nečtěte, právě ty lékařské zprávy dodávají onu autenticitu, kdy máte možnost, abyste do lékařské zprávy v takovém případě nahlédli? Je těžké uvěřit, že se takové hrůzy děly Zuzaně tolik let, aniž by jí někdo dokázal účinně pomoci. Nedokázala si pomoci sama, hledala cesty, které leckdy byly "cestami do pekel" (sebepoškozování, sebevražda, sex). Ale co mi víme, nemůžeme soudit. Kniha je její výpovědí a tak k ní přistupujme. Je sirová, je děsivá, je těžko uvěřitelná, ale na druhou stranu nebuďme ti, co jí tolik let nevěřili a nepomohli. Buďme s ní. A pokud vás kniha nebaví, tak ji prostě nečtěte. Pro mne byla zajímavou sondou do věcí, které se mohou odehrávat třeba v našem sousedství.

alena6240
23.03.2017

Kniha mě za začátku nadchla. Ovšem později mi začlo vadit neustale připomínání toho co se už stalo.Také všechny lékařské zprávy pro laika nesrozumitelné byli nudné zbytečně zdržovali od čtení. Přesto vzhledem k tomu že se jedná o pravdivý příběh mě kniha dostala. Vy níže hodnotící.Nesudte autorku jak se měla či neměla zachovat. Kdo neprožil nemá právo soudit může jen tiše smeknout před její výdrží!

efka92
05.02.2017

Velmi zajímavá kniha. Moc se mi líbila, bohužel realita.

Anet95
24.11.2016

Mě nepříjde, že je ta knížka špatná. Je čtivá a smutná. Chápu spisovatelka, že má averzi na muže, kdo by neměl se zkušenostmi jaké má ona?

shabby
19.08.2015

Vzhledem k tomu, že se pohybuji v sociálních sítích, sáhla jsem po této knize ze zvědavosti, jak se k celé kauze postavily ospod, soudy, policie, učitelé apod. Knihu jsem četla z počátku s velkým zaujetím...ve 3/4knihy jsem se,ale začala nudit a ztrácet zájem. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych se dostala až k závěru knihy. Najednou toho všeho bylo nějak moc... samý úchyl, pedofil, znásilnění, podrazy matky, azyly a neustálé stěhování..
Knihu jsem dočetla jen díky tomu, že se jednalo o pravdivý příběh a chtěla jsem autorce vyjádřit určitou úctu. Myslím si, že mohla být mnohem statečnější už v dětství. Možná by se celá situace řešila dětským domovem, ale i to by byla určitá výhra. Tím, že celou dobu mlžila a mlčela skončilo všechno tak nějak smutně .......

Čekala jsem od knihy více.