Dobrý manžel... který nemlsá

Dobrý manžel... který nemlsá https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46651/bmid_dobry-manzel-ktery-nemlsa-Hoa-46651.jpg 3 82 24

Měla se stát lékařkou - ale vzepřela se rodinné tradici, a přestože ji vykázali z domu, stala se herečkou. Luboš jí vstoupil do života náhodou, a kdyby nebylo matičky přírody, rychle by ho z něj zase vyšachovala. Jenže dítě na cestě... Adriena kývla na sňatek, i když tušila, že ji nic dobrého nečeká. Tušení bylo prorocké. Přesto se pár let po Adamovi narodila Louisa a trvalo léta, než Adriena našla sílu vyvzdorovat si návrat do práce. Pak už to šlo ráz na ráz. Jakmile měla vlastní peníze, našla si milence, koupila byt a najala si právníka. K rozvodovému stání se přihnala v lodičkách na vysokém podpatku jako holywoodská hvězda. Brzy jí ale sklaplo. Za soudcovskou stolicí seděl Jarda, její dávná láska, muž, s nímž se rozešla, aby jí nestál v cestě ke kariéře...... celý text

babiočka
17.06.2023 5 z 5

Autorka píše s mírným nadhledem o situacích, které se v životě skutečně dějí.
Mně se knížka moc líbila, přestože jsem některé momenty musela zhluboka prodýchat.
Adriena měla, nastěstí, dost přátel s pomocnou rukou a i když byla trochu naivní a submisivní, dokázala si i jít za svým cílem. Ovšem největší "bomba" celého příběhu je poslední věta :-))

lalela
19.10.2022 1 z 5

Mé dojmy jsou rozporuplné, na jednu stranu výborný příběh, ale zasloužil by si lepší zpracování. Humor skřípal, tak moc se autorka snažila napsat něco vtipného, až to vyznívalo trapně. Knížku jsem dočetla, ale autorka se nestane mojí vyhledávanou super spisovatelkou.

laura
08.11.2021 1 z 5

Nic moc. Příběh divně začíná - a divně i končí. Skoky v ději mi neseděly a připadalo mi, že při odevzdání rukopisu autorce pár listů někde vyklouzlo. Každopádně tohle nemělo vůbec žádnou šťávu a vlastně ani pořádný děj.

Za mě příběh, který mě ničím extra neoslovil...

Ála1968
05.08.2021 3 z 5

Trošku slabší příběh,ale jako oddychovka u které se nemusí přemýšlet,dobrý.

veronika9761
14.07.2020 5 z 5

Jak si zkazit zivot jednim rozhodnutím. Zajimave ctivo, byt malinko nepadnouci konec.

danielavachova
01.09.2019 2 z 5

Jednoduchý příběh,lehké čtení na léto.

Terrez93
06.01.2019 3 z 5

takova romanticka jednohubka :D prelouskano za jeden vecer..styl psani je fajn, melo to spad nic se zbytecne neprotahovalo.. za me prumer ;)

JancaMia
20.11.2018 3 z 5

Příběh o tom že i když se máte navenek krásně , nemusí to být skutečnost, záleží na úhlu pohledu ženy a muže a jejích měřítek, slaďárna s prvky manželské krize a její následné vyústění .. nicméně velice nereálné ale četlo se to dobře .. už pro ten pocit ..

Lenoulinka
28.06.2018 3 z 5

Přečetla jsem, ale četla jsem lepší knížky od Jakoubkové. Adriena, která se rozvede s Lubošem, který po ní vyžaduje teplé večeře natrefí na svoji dávnou lásku. A jak to neskončí... Jarda je za teplé večeře taky rád.. Vypadá to z bláta do louže. Ale budiž to Adrieně přáno :-).

Aknel26
17.03.2018 3 z 5

Příběh je sice psaný se sympatickou ironií a sarkasmem, ale přece jen se trochu vleče a ten závěr si mohla autorka odpustit. Tentokrát chyběla přehršel receptů a kupodivu i kamarádek.

Januli
06.02.2018 3 z 5

Oddechová knížka, která mě svým koncem zklamala. Ne že bych Adrieně nepřála štěstí a lásku, ale myslím, že klidně knížka mohla skončit úspěšným soudem.

skryvacka
18.04.2017 odpad!

asi se opakuji... opět strašně nereálný příběh... Adriena je rodiči téměř vyobcována, protože nesplní jejich přání být lékařkou a pak s ní téměř nemluví... ale zato je okamžitě na první dobrou přijata na herectví a samozřejmě se studiem nemá problém... ani s angažmá... sen mnohých dívek je zde jakoby převeden do negativní polohy, ale ne kvůli obtížnosti herecké profese, která má v reálu vysokou prestiž, jenže zde je to prohřešek proti přání rodičů!!! strašně naivní - a opět značně černobílé... vůbec ty vztahy (myslím tím rodinné, partnerské, rodičovské ap.) - téměř ve všech knížkách autorky jsou takové prapodivně neskutečné... protože knížky nakupuji pro naši malou městskou knihovnu, snažím se většinu přečíst, proto i tuto, plus několik dalších od této autorky... ale jak píši už u jiné - přeskakuji, protože mě ta povrchnost strašně vadí... přitom vždy nadějně nastíněný příběh, který se ale vlastně nekoná...

alnahu
16.01.2017 4 z 5

Příběh Adrieny se mě četl dobře ,na jednu stranu mě jí bylo líto ,vzít si mamánka nebylo jednoduché, ale na druhou stranu jí bylo taky dost. Ale i přesto se mě kniha líbila.

helča5
13.08.2016 odpad!

nuda,naivita,děs,nedočetla jsem jí.

MartinaF
05.01.2016 4 z 5

Další podařená oddechovka, kterou jsem měla přečtenou opravdu velmi rychle.

katkafe
02.12.2015 5 z 5

Opět super kniha od A. Jakoubkové, pěkně se četla, úžasná oddychovka !

Šárka5875
19.09.2015 3 z 5

Oddechovka na jedno - dvě odpoledne. Nenadchne ani neurazí. Čekala jsem asi trochu víc. Více v mé recenzi zde na databázi.

helenkan
07.09.2015 3 z 5

Holka měla pěknou smůlu.Narazit na takovýho mamánkovskýho blba.A ještě mít rodiče bez srdce.Ještě,že se přece jen odhodlala a odešla.A to s ním vydržela dost dlouho, deset let.
Věřím,že se v tomhle příběhu hodně z nás i vidělo.Je totiž přesně ze života.Rozhodně stojí za přečtení.Třeba někomu dodá sílu v těžkém rozhodování.

petrzel
28.03.2015 5 z 5

Perfektní oddechovka.

Helena Lacková
26.11.2014 5 z 5

Ne, vždy se dokáže žena, tak lehce od muže odpoutat, fandila jsem, aby hrdinka stála za svým rozhodnutím