laker4life laker4life komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Nepamatuju si, že bych někdy četl knihu psanou z pohledu zvířete :-) Fajn oddychovka, ve které se opravdu hodně š*ká, nicméně je to jen taková okořeněná červená knihovna. Pobavilo :-) Potěšilo zasazení děje do našeho bydliště. Myslím ale, že byl Hartl na Babě tak jednou :-D

21.09.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha o chlapech, pro chlapy. Četl jsem po Erotikonu a nadchla mě víc. Dobře poskládaná parta, vtipně napsáno, skvělá oddechovka!

21.09.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Cormoran je sympaťák, stejně tak Robin. Trochu mi připomíná samotářského detektiva typu Harry Hole. Děj ubíhal rychle, žádné zbytečné rozmazávání. Dojem kazil jen zbytečně velký počet postav, které se mi pak ke konci pletly.

21.09.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Nezaujalo. Od Nesboho jsem čekal trochu víc. Dal jsem si to jako předehru před Žízní a jak jsem dočítal, už jsem se nemohl dočkat, až se pustím do Žízně (Harry je Harry). Tohle bylo slabší.

17.07.2017 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Trochu slabší odvar. Nesbo umí líp!
Holeovky jsou mnohem lepší čtivo. Proč takhle Nesbo nepíše i ostatní knížky? Ještě Lovci hlav snesou přísnější měřítko, jinak mě Syn, Krev na sněhu, ani Půlnoční slunce moc nebavily.

18.05.2017 2 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

K mojí škodě jsem začal knihu číst poté, co jsem viděl seriál. Je to trochu otrava, když víte, jak to dopadne, i tak je ale děj tak strhující, že se člověk těžko odtrhne. K mému překvapení se některé dějové linky se seriálem rozcházejí, postavy jsou vizuálně líčeny trochu jinak, takže i přes určitou znalost prostředí dostane šanci moje fantazie. Krásně jsou vykresleny charaktery a motivace postav. I atraktiní prostředí chladného severu a zkaženého intrikářského jihu.
Zamiloval jsem si i dobový jazyk, odteď používám výrazy jako třeba "léhat se ženou" nebo mé oblíbené "bastard" :-)

09.05.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další skvělá kniha v sérii HH. Po tomhle dílu (i těch předchozích), mi přijde, že se Harry prostě nedá zabít :-) Nesbo by měl zvážit nasadit Harryho proti Chucku Norrisovi, težko říct, kdo by tenhle duel přežil :-) Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, proč se kniha jmenuje zrovna "Levhart"? Jestli se nemýlím, v knize o tom není jediná zmínka...

14.07.2014 5 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Tahle kniha, místy dost kontroverzní, mi v lecčem otevřela oči a donutila se zamyslet. Zároveň jsem měl trochu problém úplně včechno dokonale pochopit. Určitě to je kniha, ke které se budu v životě několikrát vracet, než mi všechna ozubená kolečka docvaknou přesně na místo :-)

14.07.2014 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Rozhodně lepší kniha než netopýr. Do doby než se objeví Harry, je to trochu nuda, ta postava prostě knihu formuje... Mrzí mě jen trochu nesrozumitelný konec. (Přežil to ten Brekke, nebo ne?) Jinak depresivní tečka na závěr už je klasikou :-)

15.10.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Uff, to byla jízda! Klasický Nesbo. Svižné tempo, precizní líčení detailů, nečekané zvraty, velkolepý finiš. Opakované principy zasazované do nových kontextů. Nesbo stále ještě umí překvapit. Pět hvězd jak vyšitých :-)

09.09.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Fascinující završení "osloské trilogie"! Kniha nabírá spád už na začátku, stupňuje napětí a graduje do nervy drásajícího finiše. Sympatické zasazení části děje do Prahy :-) Zajímavé rozvinutí tématu profesního a životního pádu.

04.08.2013 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje první kniha od JN. Dobře promyšlený příběh, zajímavá proměna hlavního hrdiny. I když není úplně klaďák, člověk mu drží palce až do konce... Doporučuju film. Na scénku s latrínou jsem se vyloženě těšil :-)

01.07.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha by asi mohla být o dost kratší a nic moc by se z ní neztratilo, k uvedení do kontextu místa jsou ale odkazy k historii a mýtům celkem užitečné. Zoufalé hledání sériového vraha mě opravdu bavilo a ještě se člověk u toho dozví něco o Austrálii :-)

01.07.2013 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Povedená kniha. Válečné pasáže byly k uzoufání nudně roztahané, ale pro pochopení děje důležité. Počáteční dezorientace několika dějových linek je později vysvětlena, závěr jsem přečetl jedním hltem. Sundavám jednu hvězdu za rozvláčné pasáže, jinak super!

01.07.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Asi moje nejmilejší Holeovka, strhující děj (i když rozjezd byl pomalejší), podrobný popis motivace záporáka, překvapivý závěr... Četl jsem ji jako svou první Holeovku, byl jsem zklamán tím, že jsem se dozvěděl, co se stalo v předešlých dílech. Až Vám bude někdo tvrdit, že Holeovky lze číst na přeskáčku a nenavazují na sebe, tak mu nevěřte...

01.07.2013 5 z 5