lagina lagina komentáře u knih

Žlutý svět Žlutý svět Albert Espinosa

Silně inspirativní...
Měla bych si taky psát "pozitivní deník"
Zkoušejte foukat a něco si přát... co když to funguje?
Četla jsem to ráda.

25.11.2013 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Musím se přiznat, že mi hlavní hrdinka nesedla a to je jeden z důvodů, proč se mi to hůř četlo. Některé pasáže jsem přeskakovala, jiné mě bavili. Taková letní knížka, kdo chce najde i hlubší věty, kdo chce odpočívat, odpočine :-)

24.07.2023 3 z 5

Etiketa pro lékaře, zdravotníky a pomáhající profese Etiketa pro lékaře, zdravotníky a pomáhající profese Ladislav Špaček

Bohužel, nic nového. Vlastně jsem vůbec nepochopila cílovou skupinu. Protože pro zdravotníky nic nového a pro laiky zase zvláštně pojmenováno.

23.03.2022 2 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Ono se to blbě hodnotí, že jo, když vám někdo řekne - toto je nejlepší kniha mého života. Achjo, no mého ne :-)) Prvních padesát stránek jsem přečetla naráz, trochu jsem vzdychala a kroutila se. Pak už mi teklo do bot a musela ji vracet, tak jsem se ještě k tomu vrátila. Za těch pár chvil s touto knihou - chápu, komu sedne "americký styl psaní" najde v tom i nějakou tu myšlenku a koho zajímá vše o letectví či kosmu bude uchvácen... Já to nejsem. Pár myšlenek, říkám si že zkusím audioknihu a ještě tomu dám jednu šanci - protože mi někdo řekl, že je nej. A protože se v poslední době nemůžu soustředit.

15.01.2022

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Krátké, čtivé, sympatické. Jak je vidno jde žít v různých tempech... :-)

15.01.2022

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Dlouhou dobu jsem měla krizi, u knížek se nesoustředila. Jednohubky bylo přesně to, co jsem potřebovala

15.01.2022 4 z 5

Tak tohle ale vyvraci tvrzení, že pokračovaní nebývá tak dobré jako jednička! Dobrý

09.01.2020

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Krásné kresby, leč mého syna nezaujaly :( Já sem se bavila u bludiště a víc bych ocenila českou verzi

29.07.2019 3 z 5

Návraty do Želar Návraty do Želar Květa Legátová (p)

Trochu jsem z toho měla pocit, že je to v některých ohledech psáno, aby to dobře vypadalo... proto ten úbytek hvězd ...

22.07.2019 3 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Moc se mi líbí pasáže o přátelství, sounáležitosti, rodině...

Podle přebalu jsem si myslela, že to bude "hihi knížka" s povídáním o kozách, obsah mě dost překvapil, ale bavil. I zde je vidět, jak se máme v ČR dobře a na jak úžasné úrovni je tu zdravotnictvi.

12.07.2019 4 z 5

Muž bez ženy není člověk Muž bez ženy není člověk Pavel Brycz

Větší slátaninu jsem snad nečetla. Nebýt zrovna v nemocnici, tak ji odkladám :(

05.07.2019 1 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

To bylo krásné, moc se mi to líbilo :-)
Jsem cílovka, dítě devadesátek a fakt jsem si to čtení úživala.
Nádherně udělaná knížka a ilustrace Elišky Podzimkové tu atmosféru úžasně podtrhly. Parádní

27.06.2019 4 z 5

Jak mi zvířata mluvila do života Jak mi zvířata mluvila do života Jenny Nowak (p)

Drobné příběhy o lidech a zvířatech v zoo. Oddechovka

21.05.2019

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

K této knize jsem se dostala tak, že mi ji doporučila má úžasná knihovnice, prosila jsem ji, že jsem v nějakém začarovaném kruhu a nemůžu si půjčit knihu která by mě pohltila. Wow, tak skvělý tip jsem nečekala.
První asi 80 stránek jsem moc nadšená nebyla a popravdě jsem ji četla hlavně proto, až se mě knihovnice zeptá :)
Posledních 150 stran jsem četla jedním dechem.
Je to úžasná kniha. Plná lásky (neromantické), ale takové té rodinné, úžasných myšlenek, ale i strašidelná ve smyslu toho, že jsou věci ( a je jich dost), před kterými zavíráme oči..
Nechci být konkrétnější a spoilerovat... přečtěte si to. Stojí za to :)

12.04.2019 4 z 5

Tato kniha se mi velmi špatně hodnotí "hvězdně". Jak hodnotit autentické pocity někoho kdo prožívá něco, co si neumím ani představit.
Hodně mě baví, jediné, co mi vadilo je, že se v začátku píše - ale třeba jsem to blbě pochopila - že to v žádném případě nesmí organizaci poškozovat - říkám si, zda je to pak úplně objektivní?
Moc doporučuji, líbí se mi to a slabší povahy na to asi nesáhnou, takže těm není potřeb nic radit :-)

15.03.2019

Vánoce na sádle a jiné trable Vánoce na sádle a jiné trable Barbora Topinková

Některé texty nebyly špatné, ale u některých jsem se trochu trápila.

02.03.2019 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Zajimavé :-) Ale trvalo mi relativně dlouho se v ní prokousat, asi bych potřebovala lehčí téma..

07.02.2019

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Nenadchne, neurazí, trochu nudí... Trochu víc by se mi líbilo, kdyby tam bylo rozebráno, co to vlastně přineslo.

06.01.2019 2 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Odloženo. První kniha tohoto autora - mého milovaného, kterou jsem nedočetla do konce, asi nebyl správny čas..

06.01.2019

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

O této knize jsem slyšela ve spojitosti s tím, že ji autor podepisoval v knihkupectví a stála se na ní víc jak kilometrová fronta. Takže když jsem ji viděla v knihovně, hned jsem si na to vzpomněla.
Mám docela ráda knihy od "nepsavců" je na nich znát ta snaha a touha, aby se to čtenáři líbilo.
Autor je mi sympatický, je až neuvěřitelné, kolik papírů a kreseb mu zůstalo z dětství, je v tom cítit obrovský cit k rodičům. Jako rodič si říkám, kéž bych dokázala dát svému synovi, to co jeho rodiče předali jemu.
Rozhodně zkouknu i pár videí :)

27.10.2018 4 z 5