lagina lagina komentáře u knih

Jen jediné přání Jen jediné přání Richard Polzer

Hvězdička za skvělé ilustrace, jinak fakt ne. Jako věnováno pro sestřičky a ostatní personál? Neřekla bych, že je to staví do jakkoliv lichotivé role... Plus jeden příběh je určitě "obšlehnutý" ten jsem četla už před lety na internetu... brr..

20.05.2018 2 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Pár fejetonů bylo skvělých ale jiné jsem jen kroutila hlavou..

29.03.2018 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Velmi pohodové čtení :-) Překvapují mě tu opět nározy v hodnocení - ty s podivem, že je tam hodně erotiky.. No název to dost napovídá, tak jsem to očekávala :-)
Pan Hartl mě baví, jeho styl psaní je mi příjemný.
Odpočinková záležitost :-)

15.03.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

To je prostě PANÍ AUTORKA, zatím mě nezklamala žádná její kniha.
Rodinná sága, i když zrovna hlavní hrdina, okolo kterého se to točí mě něčím rozčiluje ehm...
Na Hanu to nemá, ta ve mě pořád vibruje, tu jsem přečetla jedním dechem, tady jsem se musela mírně asi v půlce nutit k pokračování. Ale i tak, krásné, smutné, veselé, hořké, milostné i milé
Rozhodně pobyt v Hotýlku doporučuji :-)

03.03.2018

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Milá knížka, recept jsem zkusila a motivovalo mě to víc chodit :-))

22.02.2018

Můj přízvuk je skutečný Můj přízvuk je skutečný Kunal Nayyar

Očekávala bych více informací o TBBT, přecejen už to "žije" dost dlouho. Psané asi jako poděkování rodičům, za to, že je kde je vděčí jim. Celkově pasáže o otci se mi hodně líbí.
Překlad je katastrofa, nějaká horká jehla ne? Ty vulgarity úplně tahají za oči a další věci též.
Hodně jsem se na kníhu těšila, dlouho na ní čekala (moje báječná knihovnice ji pujčila z knihovny na druhé straně republiky), přečetla téměř jedním dechem (ten co mi zbyl u péče o 4 týdenní miminko) ale doporučení nedostane.

10.02.2018

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

jé, to jsem si odpočala :) čte se svižně, příběhy jsou čtivé, ještě jsem se nesetkala s takto postaveným příběhem. Rohodně nic do povinné četby, ale účel v oddechu plí na maximum:-)
Hvězda dolů za depresi, bylo by to uvěřitelnější kdyby alespon jeden příběh končil nějak pozitvněji.

26.01.2018 4 z 5

Marie Baťová - První dáma Zlína Marie Baťová - První dáma Zlína Pavel Hajný

Zajimavý životní příběh a celkově příběh doby...

22.01.2018

Kdo se směje naposled - Druhý lehko i vážný slovník přirovnání, pořekadel a přísloví Kdo se směje naposled - Druhý lehko i vážný slovník přirovnání, pořekadel a přísloví Anna Novotná

Príma věc, jen některé přísloví má u nás jiný význam... třeba frká to jak Baťa cvičky - neznamená nic s kvalitou ale je to pouze označení množství :-)

29.12.2017 4 z 5

Historky hejtmanice z nemocnice Historky hejtmanice z nemocnice Milada Emmerová

Oddechovka přečtená ve vaně :) Věřím, že spolupracovníky a všechny z plzeňské nemocnice to muselo velmi potěšit :-)

23.12.2017

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Občas jsem se náramně bavila a občas se to táhlo a najednou byl konec. Deníková forma mě bavila a u některých průpovídek jsem se musela smát nahlas :-) Odpočinkové.

22.12.2017 3 z 5

Pověsti z Liberce a Liberecka Pověsti z Liberce a Liberecka Eva Koudelková

To nejde hodnotit. Pověsti z rodného kraje Vás chytí za srdce a Vy přemýšlíte o svých předcích a místech, které procházíte a možná ani netušíte, že tu dávno před Vašim narozením žilo hejno skřítků než se naštvalo na lidi a čekají na chvilku, kdy se budou moci zase vrátit ... :-)

20.12.2017

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Měla jsem obrovská očekávání a asi mi to úplně nesedlo do nálady/chuti. Sice jsem ji dočetla a něco mě k ní táhlo, ale pořád jsem si opakovala, proč je tak oblíbená?
Moje první sci-fi.

14.12.2017

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Jé, to bylo krásné :-) Milé povídky o kočkách, psech a lidech. Moje duše plesala a oblékla se do teplé deky, odpočívala a mně bylo moc dobře.

09.12.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Uplne jsem se ponorila do teto strhujici, lidske, drsne i krehke knihy. Naposledy jsem mela podobne pocity u Zlodejky knih. Dekuji a smekam

02.12.2017 5 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Jak jindy mě knihy typu blog baví, tak tady mi trvalo hrozně dlouho číst, nějak to neutíkalo a z několika kapitol jsem byla skoro až rozladěná.
Líbila se mi kapitola o zmatení dětí o Vánocích :-)

01.12.2017 3 z 5

Králík Králík Helen Piers

Nic nového mi to nepřineslo :-( Ale asi jako úvod pro dítě by to šlo.

26.11.2017

Nepál mě hrozně moc bavil :-) po přečtení první knihy jsem byla doslova nedočkavá a hltala stránku za stránkou... pak přišla Čína a já si říkala, aaa ta první byla lepší...
V 9. měsíci těhotenství mě do knihovny vozí přítel a tak jsem si říkala, jaj chybí mi 15 stránek, tak to vrátím, když tam jedu... Ale ne, nevrátila... a dočetla a ten konec byl pro mě natolik krásný a strhující, že mi tečou slzy ještě teď :-)
Velmi se těším na přednášku "princeládíka" v Jablonci, až tohoto muže, který se nebojí jít na dno svých sil a pak o tom s humorem napsat, osobně zažiju :)

24.11.2017

Nové pohádky pro unavené rodiče Nové pohádky pro unavené rodiče Michal Viewegh

Pro mě zbytečný tlak na pilu, aby to bylo vtipné až se to tak trochu mine s účinkem...
Nějak těm novým knihám Viewegha nemůžu přijít na chuť... škoda.

12.11.2017

Pohoršovna Pohoršovna Daniela Fischerová

Neumím hodnotit dětské knihy :-) Ale mně se to líbilo, mělo to rychlý spád, bylo to napínavá a zároveň milé :-)

03.11.2017