lagina lagina komentáře u knih

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

V nemocnici jsem zahlédla v televizi část filmu, spíš ukázku podle knih A.CH. Říkala jsem si, že bych jim měla zkusit dát šanci a nádhera. Geniální, napínavé až do konce. Moje nová oblíbená spisovatelka. Hned si půjčím něco dalšího :)

22.07.2019 5 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Moc se mi líbí pasáže o přátelství, sounáležitosti, rodině...

Podle přebalu jsem si myslela, že to bude "hihi knížka" s povídáním o kozách, obsah mě dost překvapil, ale bavil. I zde je vidět, jak se máme v ČR dobře a na jak úžasné úrovni je tu zdravotnictvi.

12.07.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem! Užasná kniha. Životní příběh z kterého lze čerpat obrovskou sílu v nelehkých dnech:)

09.07.2019 5 z 5

Muž bez ženy není člověk Muž bez ženy není člověk Pavel Brycz

Větší slátaninu jsem snad nečetla. Nebýt zrovna v nemocnici, tak ji odkladám :(

05.07.2019 1 z 5

Žijte ve své zahradě Žijte ve své zahradě Ferdinand Leffler

Krasné inspirace ❤️

05.07.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

To bylo krásné, moc se mi to líbilo :-)
Jsem cílovka, dítě devadesátek a fakt jsem si to čtení úživala.
Nádherně udělaná knížka a ilustrace Elišky Podzimkové tu atmosféru úžasně podtrhly. Parádní

27.06.2019 4 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Jan Kraus je mi velmi sympatický. Líbí se mi jeho vystupování, city projevované rodině, schopnost stát si za svým názorem. Moc se mi líbila jeho přednáška na VŠ, díky které tato kniha vznikla. A kniha mozaiku Jana Krause doplňuje, některé kpusky byly trochu trpké, u jiných jsem se smála nahlas :)

16.06.2019 5 z 5

Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Ema Tintěrová

Jsem ráda, že jsem ji sehnala i pro syna :-) Přemýšlím, proč už je zakázana - asi se tam trhá trochu moc chlupů - ale já zvířata miluju a tahle knížka byla jedna z těch v kterých jsem ten "zvířecí svět" objevovala :-)

22.05.2019

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Malá knížka, přečteno za pár chvilek. Připadalo mi spíše jako scénář než jako kniha a myslím že i tak ztvárněné by to bylo o dost lepší :-) Nahlédnutí do mužského světa v sauně. Dost uvěřitelné :D

22.05.2019 3 z 5

Jak mi zvířata mluvila do života Jak mi zvířata mluvila do života Jenny Nowak (p)

Drobné příběhy o lidech a zvířatech v zoo. Oddechovka

21.05.2019

Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Vladimíra Sůvová

To bylo teda silné čtení. Úžasná kniha, všem moc doporučuju, četlo se to velmi dobře a nutilo mě to přemýšlet o sobě, o lidech o životě, o dřině z pohledu z knihy a z pohledu teď.
Na to jak útle kniha působí je neobyčejná
DOPORUČUJI :-) a autorku od teď sleduji :)

07.05.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

BACHA SPOILER....Tlustá kniha a na konci jsem si říkala jen ...cože? Čte se to překvapivě dobře, v dobré víře, že to bude mít nějaký smysl. Nemělo. Postavy ani prostředí nemají žádnou hloubku. Vlastně mi to ani nepřišlo lidské nebo uvěřitelné. Za zajímavé bych označila snad jen myšlenku o vlatním životě rodičů. Pasáže o umírání otce jsem se bála (blbě jsem si to tu přečetla), ale nevím, jiné knihy mě u tohoto tématu brali víc - připadalo mi to jako že když Vás na kolena nedostal pes, tak teď Vás dostanu a pojďme se v tom pošťourat. Takový boom kolem toho, ale já se fakt nepoučím :D Ale ostatní knihy se mi od autorky líbí, tak jsem zvědavá na další kousek...

23.04.2019 2 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Uvodni predmluva me docela vydesila...
Mala jednohubka, neurazi, nenadchne. Styl teto autorky, omlouvam se, me moc nebavi.

16.04.2019 3 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

K této knize jsem se dostala tak, že mi ji doporučila má úžasná knihovnice, prosila jsem ji, že jsem v nějakém začarovaném kruhu a nemůžu si půjčit knihu která by mě pohltila. Wow, tak skvělý tip jsem nečekala.
První asi 80 stránek jsem moc nadšená nebyla a popravdě jsem ji četla hlavně proto, až se mě knihovnice zeptá :)
Posledních 150 stran jsem četla jedním dechem.
Je to úžasná kniha. Plná lásky (neromantické), ale takové té rodinné, úžasných myšlenek, ale i strašidelná ve smyslu toho, že jsou věci ( a je jich dost), před kterými zavíráme oči..
Nechci být konkrétnější a spoilerovat... přečtěte si to. Stojí za to :)

12.04.2019 4 z 5

Tato kniha se mi velmi špatně hodnotí "hvězdně". Jak hodnotit autentické pocity někoho kdo prožívá něco, co si neumím ani představit.
Hodně mě baví, jediné, co mi vadilo je, že se v začátku píše - ale třeba jsem to blbě pochopila - že to v žádném případě nesmí organizaci poškozovat - říkám si, zda je to pak úplně objektivní?
Moc doporučuji, líbí se mi to a slabší povahy na to asi nesáhnou, takže těm není potřeb nic radit :-)

15.03.2019

Vánoce na sádle a jiné trable Vánoce na sádle a jiné trable Barbora Topinková

Některé texty nebyly špatné, ale u některých jsem se trochu trápila.

02.03.2019 2 z 5

Mapy Mapy Aleksandra Machowiak Mizielińska

Krasa :)

21.02.2019 5 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

Jednohubka, pripada mi to trochu neucelene, jako kdyby mela autorka vic nametu a umele to dala do pár osob. V zacatku knihy jsem si rikala ze mam obcas pocit ze presne takove tri zeny ziji ve mne a biji se ...

21.02.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Až je mi skoro líto, že Dědinu opouštím :) Kniha jako lidi, někdy provokovala jindy hladila. Klobouček zvedám, za jazyk, kterým byla psána.
Moc doufám, že autorka bude v psaní knih pokračovat :-)

19.02.2019 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Zajimavé :-) Ale trvalo mi relativně dlouho se v ní prokousat, asi bych potřebovala lehčí téma..

07.02.2019