Ladygeront Ladygeront komentáře u knih

Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Halina Pawlowská

K rozehnání chmurné nálady je to skvělé-))))).

26.03.2022 4 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Skvělý román! Iggulden nemá slabé knihy. Jen už asi osm let čekám na Hora kostí, třetí díl trilogie Čingischán. Radostí jsem nadskočila, že má vyjít nová kniha, Brány do Atén. Ovšem vychází slovensky. Ani jedno není vina autora, ale našich vydavatelství!!

26.03.2022 5 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Přečetla. Podruhé už takovou chybu neudělám.

25.02.2022 2 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Tentokrát to nebylo ono!!! Škoda, já se těšila na každou spisovatelovu novinku. Ale je pravda, že mě naštve každý autor, který dělá ze Záviše z Falkenštejna, nejhoršího šlechtice, co kdy žil. Ono Přemysla Otakara bylo až do alelujá a možná ještě víc.

23.12.2021 3 z 5

Hříbě ze zlata Hříbě ze zlata Věra Mertlíková

Jedna kniha krásnější, než druhá a třetí. Hříbě ze zlata je sice historická fantasy,ale s historickými fakty a nezaměnitelnou poetikou. Čtu a čtu, nedívám se na hodiny a jsem prostě na Velké Moravě kolem roku 906. Tolik bych si přála, aby takových knih bylo víc.

20.10.2021 5 z 5

Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Chris Bishop

Přečetla. Ovšem mám dojem, že kniha je z velké části napsána podle Bernarda Cornwella. Historie se měnit nedá a tak se musí trochu změnit hlavní hrdina a ostatní postavy. A je hotovo. Kdo nezná Cornwella, tomu se to líbit bude. Kdo ho zná, ten rychle zjistí, že Cornwell je ne o jeden, ale nejméně o dva levely výš.

07.10.2020 2 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Knihu jsem si půjčila cíleně, protože chci vědět co čtou moji vnuci. Líbila se mi moc, stejně jako jim. A že jsem stará? Dětství a stáří má přece pohádky společné. Děti je poslouchají ( a jak rády) a čtou a staří je vyprávějí a čtou také rádi-)))).

31.05.2020 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Tak jsem zklamaná. Druhý a další díly si nechám klidně ujít. Pro mě už to není pravá historie a toto téma mě neláká. Když srovnám Husitská epopej, Přemyslovská epopej, Martin ze Stvolna. To je, v porovnání s Falknovskou hutí, nebe a dudy! Doufám, že pan Vondruška, najde podstatně lepší náměty pro své další knihy.

15.08.2019 2 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Naprosto skvělá detektivka i když trošku jiná než je zvykem. Je v ní všechno, co mám ráda. Skvělý příběh, tajemno, nezvyklé prostředí. Mám ráda detektivky Ivy Procházkové ( Vraždy v kruhu). A ještě 500 stránek!! Skvělé, nic nechybí-)))))).

12.11.2017 5 z 5

Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Milena Štráfeldová

Jeroným Pražský je jednou z postav naší historie, která zůstává ve stínu mistra Jana. A o jeho osudu víme ještě méně. Přesto, že to byl vzdělanec a zcestoval Evropu. Proto je mi velmi příjemná spisovatelská licence Mileny Štráfeldové. Přečteno jedním dechem. Zůstal mi jen smutek na duši za jeden zbytečně zmařený život. A docela mě mrzí, že vzpomínka na Jeronýma zůstává zasunuta. Já osobně jsem nečetla žádnou knihu, která by se mu věnovala. Nemyslím teď knihy odborné, ale beletrii. Přitom téma je to jako hrom, už proto, že spisovatel má dostatečnou volnost psaní. Svatého rváče budu číst určitě znovu a znovu-).

09.10.2017 5 z 5

Ve stínu pětilisté růže Ve stínu pětilisté růže Jan Bauer

Bída s nouzí! Tentokrát jsem si naběhla.

07.03.2024 2 z 5

Oběšencův vrch Oběšencův vrch Veronika Černucká

Tak tato detektivka byla moc fajn. Měla jsem pohromadě vše co mám ráda. Docela mě mrzí, že jsem se s knihami spisovatelky dosud nepotkala. Jak je to možné? A to se v knihách hrabu nejen na internetu.-)

12.02.2024 5 z 5

Každému jeho hřivnu Každému jeho hřivnu Martin Nesměrák

Kapánek kobrtavé to bylo.Ale protože čtu vždy před spaním, tak mi to moc nevadilo, dokonce ani ta absence historie. Prostě se mi po pár stránkách dobře usíná.-))) Ne vždy se všechno povede.

03.06.2021 4 z 5

Než přijde kat Než přijde kat Jan Bauer

Nečekala jsem žádné zázraky. Donutila mě potřeba číst, ale takovou slátaninu jsem si přece jen nezasloužila! Ono vůbec, posledního půl rok nevychází, mimo několika mála knih, nic co by stálo za ty ceny. Příběh naprosto pitomoučký, "hrdinové" s IQ housete. Zato sprostoty plný pytel.

25.01.2021 1 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Nebyl to vyloženě propadák, ale také žádná bomba! Začátek mě vyloženě utýral, vlekl se. Další děj byl chaotický. Historie žádná. Já zůstanu u Vondrušky, Hrdličky atd.

18.03.2020 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Zklamání. Četla jsem ji týden a to je co říct! A v podstatě jsem ji četla kvůli popisům míst, architektury. Historie je v knize pro mě pramálo. Nic čeho bych se mohla chytit. Třebaže jsem na knihu čekala netrpělivě a dlouho, číst ji mi nepřineslo žádnou radost. Je mi to dost líto.

19.03.2018 3 z 5

Té noci svítil úplněk Té noci svítil úplněk Zdeněk Pošíval

Mám ráda všechny Pošívalovi knihy. Krásně se čtou. Tuto v knihovně neměli a tak jsem ji sehnala na bazaru. Byla poslední z historických, kterou jsem nečetla. Jednoduchý příběh, drsný středověk. Dohromady moc pěkné. Už si, bohužel, žádnou další od tohoto spisovatele nepřečtu a to opravdu hodně mrzí.-(

02.11.2017 5 z 5

Ženy láskou posedlé Ženy láskou posedlé Jan Žáček

Ne, nelíbí se mi. Především se mi nelíbí styl jakým je to napsáno. Pojmenovala bych ho slizský styl.

13.12.2020 1 z 5

Krev bratra mého Krev bratra mého Zuzana Skaličková

Tuto knihu jsem četla už před hodně lety. A přesto si ji dodnes pamatuji. Dnes se asi řadí do historické fantasy. Příběh Václava a Boleslava, dvou bratrů, které jsme si zvykli vidět jako zlého a hodného. Možná, že ten hodný nebyl až tak moc hodný a ten zlý zase až tak moc zlý! Prostě si kronikáři a legendisté upravili historické postavy podle církve katolické. Není divu, vždyť to byli mniši. Tak jsme přišli ke svému svatému. A knížka je to krásná, škoda jen, že vyšla v tak malém nákladu a jen jednou.

04.05.2020 5 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Čteno v poklidu a pohodě. Inu, také je to občas třeba.-)

16.06.2019 3 z 5