Té noci svítil úplněk

Té noci svítil úplněk https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91812/te-noci-svitil-uplnek-91812.JPG 4 11 4

Příběh z roku 1000 o Slavníkovci a ženě jménem Zubřice Na pozadí skutečných událostí z konce prvního milénia podává román obraz doby v českém prostředí. Autorovým cílem je však snaha postihnout podstatu neměnné povahy člověka. Dobrodružný a drsný příběh připomíná spíš milostnou romanci, než onen obvyklý typ historického románu, jehož převažujícím tématem bývají významné skutky z naučné dějepravy. Lidská situace vztahu nesourodé dvojice je i klíčem k myšlence příběhu o Slavníkovci a ženě jménem Zubřice. Existuje-li krutost jako stálá samozřejmost bytí, pak zde autor nabízí i jistá osvobozující východiska, jejichž adresátem pochopitelně není historik, ale člověk žijící na prahu třetího tisíciletí.... celý text

Luigi1
28.05.2022 4 z 5

Tak tento příběh se odehrává kolem roku 1000.

Dant76
07.04.2020 4 z 5

Pěkná kniha z doby kolem roku 1000.

Ladygeront
02.11.2017 5 z 5

Mám ráda všechny Pošívalovi knihy. Krásně se čtou. Tuto v knihovně neměli a tak jsem ji sehnala na bazaru. Byla poslední z historických, kterou jsem nečetla. Jednoduchý příběh, drsný středověk. Dohromady moc pěkné. Už si, bohužel, žádnou další od tohoto spisovatele nepřečtu a to opravdu hodně mrzí.-(

MarkétaLore
30.04.2016 5 z 5

No za mě určitě opět ano. ´krásný milostný příběh, příroda, slavníkovci, pohani... A přitom tak aktuální. Jeden lovec chce změnu územního plánu, a stařešina chce úplatek, a tím to začne. jak aktuální, že Pražáci. Právě jsem dočetla a jsem nadšená. Přijít do knihovny 5 minut před zavíračkou se ukázalo jako pořád ten nejlepší způsob.