Satanovo jaro přehled

Satanovo jaro
https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6675/bmid_satanovo-jaro-SGO-6675.jpg 5 30 30

Jožík Bukovský série

< 2. díl >

Historický román, odehrávající se na Pelhřimovsku v roce 1691. V roce 1691 je u pelhřimovských hradeb vyvražděna skupina italských herců komedie dell´arte, z nichž se zachrání jediná osoba, představitelka Kolombíny. Skrývá se u zemana Jožíka Bukovského, který je pověřen vyřešit nejen zmíněný zločin, nýbrž i další sérii vražd, páchaných na ženách v okolí.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Satanovo jaro. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (9)

alekis
03.08.2023 5 z 5

Výborná druhá část série krimi případů Jožíka Bukovského! Historické detektivky, to je moje, a tato je podaná tak rozkošně, s takovými slovními obraty, že nemohu než tleskat! A přitom - tak málo přečtení! Bohužel, a stejně jako u první části - přehlíženo. Není to holt americký krvák...
Autorův styl psaní mi dokonale sedí, příběh je sestavený tak, že se zabýváme nejen případy hrozných vražd, ale také rodinnými a pracovními vztahy. Je to o životě před několika staletími a protože nejsem odbornice - historička, protože je všechno podané velmi přesvědčivě a autor svou knihu nepochybně před vydáním konzultoval, konstatuji: nemá to chybu!
Důležitá indicie nechybí, ale vcelku, pro úplné rozkrytí, je potřeba se příběhem pročíst až ke konci, abychom pochopili, že lidí s pokřivenou myslí nebylo a není nikdy dosti.

Vestička
14.07.2023 5 z 5

Tak jako super, lepší než první díl , krasný, nádherný jazyk, podle kterého bych autora snad i poznala. Tíživá doba pobělohorská, i když Jožík má skvělou rodinu a velké štěstí. A příběh, napínavý , neotřelý. Jen ty starosti komediantů a jiných lehkoživků mě nedojímaj. Zato- nejdřív jsem myslela, že homopletka nebude. Pak že bude odbytá jednou větou , a nakonec se ukázalo , že autor knihou z roku 2005 předešel dobu o 15 roků. Doporučuju všema deseti všem.


hanzmb
22.06.2023 5 z 5

Druhé setkání s Jožíkem a po druhé maximální spokojenost. Líbí se mi to víc, než vše co za posledních 5 let vydali Bauer a Vondruška (samozřejmě s výjimkou Sklářů). Na rozdíl od těchto "chrličů" se bohužel nových dílů nedočkáme. Přijatelná krimi zápletka, pestré životní příběhy několika postav a spousta dobových reálií. Tu svatbu jsem si opravdu užíval. Tušit před měsícem, že ten pramen na Křemešníku je zázračný, vypil bych alespoň 5 litrů.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2006 - Cena Jiřího Marka


Kniha Satanovo jaro v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených36x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x

Autorovy další knížky

Zdeněk Pošíval
česká, 1937 - 2013
2010  92%Satanovy chvíle
2005  92%Satanovo jaro
2015  88%Satanovi koně
1998  73%Vražedný týden
2000  82%Pokušení a pomsta