Satanovi koně přehled

Satanovi koně
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260597/bmid_satanovi-kone-260597.jpg 4 39 39

Jožík Bukovský série

1. díl >

Jako napínavý film se odvíjí děj nového historického románu zkušeného prozaika Zdeňka Pošívala. Odehrává se na Pelhřimovsku v roce 1671. Na Bukovské tvrzi znenadání uhyne stádo ušlechtilých koní a jejich hlídač je nalezen s ustřelenou hlavou. Tato katastrofa převrátí život bukovského zemana a jeho rodiny. Do pátrání po příčinách a původci zločinu se zapojí řada osob, z nichž postupně vyrůstá hlavní hrdina a zároveň vypravěč dramatického příběhu – zemanský syn Jožík. Ten krok za krokem odkrývá tajemství minulosti a odhalí i záhadného satana, který vyvolal krvavé drama. Autor sugestivně kreslí dobovou atmosféru a jako zkušený režisér rozehrává vášnivé divadlo plné lásky, hříchu, chamtivosti a násilí, ale též moudrosti a smíření. Neusiluje o historickou dějepravu, ale mnohem spíše o paralelu, jež ukazuje, že svět se mění, a lidská povaha přetrvává.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Satanovi koně. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (10)

alekis
16.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha, moc mě pobavila.
Drobné výhrady - přeskakování v čase mezi přítomností a minulostí, a trochu chaos ve vyprávění jednotlivých epizod příběhu, mi celkový dojem nezkazily.
Není to literatura faktu, je to jednoznačně psáno s úmyslem čtenáře zaujmout a poskytnout mu zážitek. Což se v mém případě 100% stalo.
Souhlas s komentářem od hanzmb, až na ten Křemešník, tam se asi nezatoulám... škoda :-).

hanzmb
08.06.2023 5 z 5

Tak jsem si říkal po přečtení pár stránek, že jsem objevil mladého nadějného autora. Pak jsem se podíval na životopis a zjistil, že ta kniha mu vyšla v 66 letech. Pak už jsem si jen vychutnával tento bezvadný historický příběh. Kromě vlastních kvalit dávám další plusové body za nezprofanované období. Navíc jsem se před měsícem v okolí Křemešníku toulal a tak se mi při čtení ta nádherná krajina znovu vybavovala.


Luigi1
27.05.2022 2 z 5

No nic moc.kniha nějak nevykolejila ze slabšího průměru.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Satanovi koně v seznamech

v Přečtených56x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených6x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x