LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Na první pohled se může zdát, že půjde o krátké čtení (z počátku mi připomínalo Občanský průkaz od Šabacha). Ano je to krátké, ale velmi drsné - syrové. O věcech, které dělali Češi Čechům.
Abyste plně pochopili co vlastně čtete, vstřebali tu hrůzu, beznaděj a flustraci, doporučuji během četby dělat přestávky. Četba je značně emočně vyčerpávající. Není to čtení ke kávě - spíš k pořádnému panáku whisky.

25.06.2022 5 z 5

Těhotenství - uživatelská příručka Těhotenství - uživatelská příručka Sarah Jordan

Velice sympatická (menší) kniha o celém období těhotenství - jak pro budoucí maminky tak i tatínky.
Je to napsané jasně, stručně, vtipně i s poznámkami od lékaře. Prostě vážná věc napsaná s lehkostí, bez ztráty serióznosti.

24.06.2022 5 z 5

Život skoro bez odpadu Život skoro bez odpadu Jana Karasová

Ano, kniha by se asi dala označit jako česká bezodpadová bible. I když si myslím, že to má být hlavně inspirativní/motivační kniha - ne učebnice.
Nicméně spousta věcí mi přišla už dost extrémní (nemít doma ledničku, dětem kupovat všechno oblečení & věci do školy v sekáči. To je tak zralé na šikanu ve škole, hlavně v dnešní době. Ve třídě totiž bude takovéto dítě spíše výjimka). Koncem knihy mne pak už ani nebavilo číst "životní vsuvky" autorek. Knize by neuškodilo, kdyby byla kratší.
Nicméně i přesto všechno: doporučuji knihu si alespoň půjčit v knihovně a přečíst si jí. Pokud si vezmete z knihy byť jednu jedinou věc, která pomůže zmírnit "váš odpad" tak jí autorky nepsaly zbytečně.

24.06.2022 3 z 5

Pěkně zpracovaný historický příběh, byť fiktivní. Lehce mi připomínal mou oblíbenou Gejšu od Arthura Goldena.
Nicméně v této knize se dozvíte i něco z historie Koreje (před, během, po válce + o Korejské válce).

24.06.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Oddechová romantika na dovču nebo na dlouhé zimní večery. Milé, nenáročné čtení - prostě pohádka pro holky kolem třicítky :-)

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Oddechová romantika na dovču nebo na dlouhé zimní večery. Milé, nenáročné čtení.

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Velice zajímavá knížka ,velmi inspirativní (a nejen pro teenagery). Četla se velmi pohodlně.
Pokud se vám líbí knihy alá Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, bez obav si přečtěte i www.bez-bot.cz
Zcela upřímně bych jí klidně zařadila mezi povinnou četbu na ZŠ.

Hovory o světě Hovory o světě Honza Čermák

Příjemné povídání se zajímavými lidmi, kteří toho spousty nacestovali. Velmi inspirativní.
Kniha má moc pěkné grafické zpracování.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První kniha od Ládi se mi nelíbila, přišla mi moc samolibá. Vloni jsem ale četla Prázdniny v Česku a ty se mi líbily moc. Stejně jako Prázdniny v Evropě - je to vtipné (možná i lehce nekorektní), svižné a dozvíte se i něco navíc o některých zajímavostech/místech.
Není to ale klasický cestopis - spíš takové "zážitky z cest" a to se mi na tom právě moc líbí.

Vyjednávej jako agent FBI Vyjednávej jako agent FBI Thorsten Hofmann

Knihu bych doporučila tak maximálně začínajícím policistům&hasičům... možná soudním psychologům, ale pro běžného člověka v knize není prakticky nic. Navíc je psána strašně strohým a zdlouhavým stylem.

16.06.2022 2 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Pěkná kniha se silným příběhem.
Pokud máte rádi knihy alá Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, tak se bez váhání začtěte i do Písně zítřka.

15.06.2022 4 z 5

Domácí marmelády od Hanky Domácí marmelády od Hanky Hana Chmelíková

Výborná kniha se spoustou lahodných a snadných receptů ze surovin, které v Čechách (ideálně na své zahrádce) seženete....

10.06.2022 5 z 5

Nejezte blbě! Nejezte blbě! Pavel Maurer

Chtělo si to dát s knihou více práce a ne jen strojně přepsat rozhlasové glosy (každá stránka např. začíná " Vážení gastronauti" což vám po pár stránkách chtě nechtě začne lézt na nervy). I (často) fádní fotografie ve většině případů vůbec nekorespondovali s textem u kterého byly. Ani kapitoly na sebe nikterak nenavazovaly...
Obsah knihy je fajn, ale chyběla tomu "štábní kultura".

08.06.2022 2 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Třetí díl je trochu v jiném stylu než předchozí dva - dost prostoru totiž dostávají i příběhy jiných hrdinů (ne jen Elloren). Zpočátku mne kniha moc "nechytla" ale po cca 100 stránkách se to opět rozjelo a bylo to fajn.
Jen škoda, že na další díl si v češtině musíme počkat do jara 2023.

02.06.2022 4 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Druhý díl rozhodně nezaostal za prvním - příběh opět rychle plynul, ale čtenář se zároveň v příběhu neztrácel, naopak užíval si poznávání dalších a dalších "světů" a postav.
Kdybych měla příběh k něčemu přirovnat tak mi to přijde jako mix. Harryho Pottera, Eragona s Avatarem s kapkou dějepisu. Je to velice zajímavý mišmaš, moc mě to bavilo (i když je mi už 35 let).

31.05.2022 4 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Velice pěkná fantasy "pro holky". Autorka stvořila zajímavý (a dobře promyšlený) fantasy svět. Příběh rychle plyne, místy je napínavý, místy romantický :-)

31.05.2022 4 z 5

Etiketa stolování - O dobrých mravech a gastronomii Etiketa stolování - O dobrých mravech a gastronomii Ladislav Špaček

Je to spíše dárková kniha... Není špatná, ale spousta věcí se v knize opakuje (a to hned několikrát), takové té "omáčky okolo" je tam strašná spousta. Recepty známých šéfkuchařů jsou spíš reklamou na jejich restaurace než k tomu abyste si doma podle nich něco uvařily...
Knihu bych (mimo jiné) vřele doporučila jako povinnou četbu pro učně v oboru kuchař/číšník.

18.05.2022 3 z 5

Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem Roman Zámečník

Kniha je skutečně převážně o krajině hřebčína v Kladrubech (ne o koních jako takových), ale pokud se do něj chystáte rozhodně doporučuji si knihu přečíst. Nejen, že pochopíte proč se Kladruby dostaly na seznam UNESCO ale hlavně vás navnadí si výlet značně protáhnout a kochat se tou neskutečnou krásou v okolí.

17.05.2022 4 z 5

Tohle může všechno změnit Tohle může všechno změnit Jill Mansell

Příjemná, oddechová knížka, která pobaví i zahřeje u srdce. Četla se velmi rychle.

13.05.2022 4 z 5

Sudety ve stínu Mnichova Sudety ve stínu Mnichova Jan Lakosil

Pěkná kniha, velice pečlivě badatelsky připravená.
Nicméně mi v ní chyběla jedna (dle mého) dost zásadní věc. V knize chybí jakýsi "úvod do děje" pro ty, kteří se v historii až tak moc nevyznají, nebo se třeba o ní teprve začínají zajímat - aby byli v obraze, jak je možné (respektive PROČ), že čeští Němci ve většině Sudet vítali Wehrmacht a provolávali jim slávu + "co" ty Sudety vlastně byly. To je totiž moc důležité k pochopení celé té tragédie. A bohužel i Češi na ní mají velký podíl.

09.05.2022 4 z 5