Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem

Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486854/bmid_krajina-pro-chov-a-vycvik-ceremonia-eQ3-486854.png 4 1 1

Publikace seznamuje čtenáře s hodnotami krajiny a unikátním chovem a výcvikem starokladrubských koní, díky jemuž získala tato jedinečná polabská krajina svou podobu. To také oslovilo Mezinárodní radu pro památky v roce 2019 k zařazení tohoto kulturního klenotu na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Autoři Zdeněk Novák, Jiří Machek a Roman Zámečník ve velké části knihy popisují tuto krajinu, stavby i barokní sochy na významných místech areálu. Setkání s krásnými kladrubskými koňmi je další podstatnou hodnotou knihy. Nechybí ani medailony významných osobností jež se o krajinu a hřebčín zasloužily, od Vilém II. z Pernštejna až po zahradníka, botanika a úředníka Antona Umlaufta. Bohatá vysoce kvalitní obrazová dokumentace Jiřího Podrazila a dalších, archivní materiály, dobové fotografie, obrazy a plány jejich výstižný popis obohacují.... celý text

LadyCotton
17.05.2022 4 z 5

Kniha je skutečně převážně o krajině hřebčína v Kladrubech (ne o koních jako takových), ale pokud se do něj chystáte rozhodně doporučuji si knihu přečíst. Nejen, že pochopíte proč se Kladruby dostaly na seznam UNESCO ale hlavně vás navnadí si výlet značně protáhnout a kochat se tou neskutečnou krásou v okolí.

chov koní Kladruby nad Labem starokladrubský kůň

Autoři knihy

Zdeněk Novák
česká, 1958
Jiří Machek
česká, 1970
Roman Zámečník
česká, 1985

Kniha Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem je v