Hovory o světě

Hovory o světě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495962/bmid_hovory-o-svete-ppH-495962.jpeg 4 8 4

Čím si cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vysvětluje svůj úspěch? Mezi jakými světy se pohybuje moderátorka Lucie Výborná? Proč herec Martin Písařík vyrazil na motorce do Iráku a Afriky? Stovky otázek a upřímných odpovědí v jedenadvaceti rozhovorech šéfredaktora časopisu Lidé a Země skládají pestrý pohled na svět kolem nás – očima náruživých cestovatelů, kapitána největšího dopravního letadla, uznávané fotografky, architekta, zoologa, lingvisty, stříbrného olympionika, dobrodružného lékaře či strojaře, který dobyl svět rozhýbáním soch na Velikonočním ostrově.... celý text

Lejčís
05.03.2023 4 z 5

Tohle je přesně ten prototyp knihy, která je zkrátka pro každého. Na své si přijdou milovníci cestopisů i ti, kteří s nimi chtějí teprve začít, protože právě pro ně může být tato kniha skvělým odrazovým můstkem. A pokud jdou cestopisy mimo Vás, objevíte tu zajímavé rozhovory nejen se známými herci či moderátory, ale i vědci, fotografkou nebo třeba s pilotem. Kromě samotných rozhovorů Vám kniha nabídne i dovětky zpovídaných o tom, co se u nich od rozhovoru změnilo či událo, a Honza Čermák připojuje také své dojmy z hovoru a samotných osobností.
Osobně mě paradoxně nejvíc zaujaly rozhovory ne se samotnými cestovateli, ale právě s lidmi, kteří s cestováním buď spíše začínali nebo o něm mluvili z úplně jiného pohledu než toho cestovatelského. Například s Martinem Písaříkem o pořadu Po jedné stopě, s lingvistou Miroslavem Černým o mizejících jazycích menšinových afrických kultur, s pilotem Davidem Heclem, který mě nalákal k přečtení samostatné knihy, již má na svědomí Martin Moravec. Největší požitek a zároveň i poučení pro mě však byl jako pro milovnici zvířat rozhovor se zoologem Tomášem Jůnkem.
Hovory o světě jsou krásnou a pestrou sbírkou různorodých českých pohledů na svět a cestování, ke které asi nebudete mít zrovna touhu se neustále vracet, ale kromě toho, že Vám má co předat, má hlavně potenciál vzbudit zájem o konkrétní cestopisy či problematiku, kterou rozebírají odborníci. Strávila jsem s ní pár hezkých večerů a mám zas chuť se někam vydat :)

eva3992
20.11.2022 4 z 5

Kniha nabízí výběr rozhovorů za poslední 3 roky z magazínu Lidé a Země. Celkem 21 zajímavých osobností, a to jak cestovatelů, tak i vědců, sportovců a známých osobností, které mají k cestování blízký vztah.

Poslední dobou jsem si moc oblíbila právě knihy, které jsou vedené formou rozhovorů, ani tato nezklamala a já si čtení moc užila.

Kniha je pěkně zpracovaná, přehledně sepsaná. Najdete zde nejen samotný rozhovor a fotografie, ale také dodatek, co je u každé osobnosti nového za tu dobu, co uběhla od rozhovoru. Krátká glosa od Honzy Čermáka je o tom, jak se s kým při rozhovoru cítil a jaké měl při setkání pocity.

Rozhovory byly natolik zajímavé, že koho jsem neznala, hned jsem si u něj dohledávala další informace. Navíc právě rozhovory například s vědci byly pro mě ty nejzajímavější.

Kniha je rozhodně pro všechny cestovatele, ale i pro ty, koho baví číst cestopisy a rád poznává zajímavá místa i lidi. Při čtení jsem se dozvěděla spoustu nového, a to mám u knížek ráda.

bookcase
30.10.2022 5 z 5

Cestovat můžete fyzicky, prstem po mapě, nebo prostřednictvím knih. A jedna taková je právě před vámi. Doporučuji všem fanouškům cestování i rozhovorů se zajímavými lidmi, s nimiž si můžete "pokecat" právě díky této knížce.

LadyCotton
24.06.2022 4 z 5

Příjemné povídání se zajímavými lidmi, kteří toho spousty nacestovali. Velmi inspirativní.
Kniha má moc pěkné grafické zpracování.

Autorovy knížky

2022  82%Hovory o světě

Kniha Hovory o světě je v