Život skoro bez odpadu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak jej žijí holky z Czech Zero Waste. Je vůbec možné žít bez odpadu? Ano je! Tedy skoro. Jak na to vám představí trojice autorek, které založily známý blog Czech Zero Waste o životním stylu, který snižuje negativní dopad nejen na životní prostředí, ale i na lidi v našem okolí. Poradí vám, jak s životem bez odpadu začít, jak v praxi řešit některá bezodpadová rozhodnutí, jak přistupovat k běžným činnostem po vzoru zero waste – od úklidu, vaření, oblékání, až po cestování a život s dětmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421612/big_zivot-skoro-bez-odpadu-bS4-421612.jpg 4.428
Žánr:
Literatura česká, Literatura naučná, Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , CPress
Originální název:

Život skoro bez odpadu, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Život skoro bez odpadu

motokatty
24.06.2022

Ano, kniha by se asi dala označit jako česká bezodpadová bible. I když si myslím, že to má být hlavně inspirativní/motivační kniha - ne učebnice.
Nicméně spousta věcí mi přišla už dost extrémní (nemít doma ledničku, dětem kupovat všechno oblečení & věci do školy v sekáči. To je tak zralé na šikanu ve škole, hlavně v dnešní době. Ve třídě totiž bude takovéto dítě spíše výjimka). Koncem knihy mne pak už ani nebavilo číst "životní vsuvky" autorek. Knize by neuškodilo, kdyby byla kratší.
Nicméně i přesto všechno: doporučuji knihu si alespoň půjčit v knihovně a přečíst si jí. Pokud si vezmete z knihy byť jednu jedinou věc, která pomůže zmírnit "váš odpad" tak jí autorky nepsaly zbytečně.

ChiaraDeLuca
31.05.2022

Bezodpadová bible!


katarina4591
03.05.2020

Super almanach bezodpadového bytí. Kromě známých tipů a triků tam naleznete i inspiraci kam dál se můžete posunout. Oceňuji že dívky se nezaměřují pouze na zero waste ale celkově na snižování své osobní uhlíkové stopy.

Nikychlupova
02.04.2020

Všechny super rady na jednom místě.

Sandalkar
03.12.2019

Holky sleduji na webu už dlouho a tahle kniha je mi vítaným průvodcem při minimalizaci našeho odpadu. Moc se mi líbí, že holky nabízí různá řešení, ale nikdy nepíší fanaticky. Vyzkoušení, zavedení nebo propagaci daného řešení v rodině nechávají s klidem a láskou na čtenáři.

Díky za tuhle knihu!

Tyet
16.11.2019

Tři autorky Jana, Míša a Helča nám v této knížce vysvětlí, jak minimalizovat odpad, který produkujeme. Dozvíte se vše o recyklaci, kompostování, třídění, sdílení, ale i třeba o zavařování a náhradách kosmetiky, drogerie a hygienických pomůcek. Jak vařit, vést domácnost, jak pečovat o miminko, jak bydlet ve studentském bytě, jak si poradit v nemocnici, při svatbě a cestování, aby vznikalo co nejméně odpadu. Knížka je z pochopitelných důvodů (autorky jsou mladé ženy, krátce po studiích a žijící ve městě) zaměřena především na mladé rodiny ve městech a studenty. Spousta rad a doporučení jsou notoricky známá, ale je hezké mít je všechny pěkně pokupě.