LadaLil LadaLil komentáře u knih

Velmi dobrá kniha zejména pro děti či mladé dívky. Je důležité vědět, že v našem národě vždy byly a jsou silné, vzdělané a úspěšné ženy. Příběhy jsou krátké, stručné a zejména proto vhodné pro laické čtenáře. Je už potom na každém z nás, jestli se u některých osobností rozhodneme pátrat do větší hloubky.

24.05.2024 4 z 5

Bedřich Smetana - Životopis Bedřich Smetana - Životopis Pavel Kosatík

Kniha se mi velmi líbila. Přestože se jedná o literaturu faktu a není tu žádný dialog, četla jsem jedním dechem. Dozvěděla jsem se velké množství jak věcí, které jsem někde zaslechla, tak i úplně nových. Hloubka, do které Kosatík prozkoumal Smetanův život, je prostě úctyhodná. Rozhodně knihu doporučuji, protože jak si autor přeje v závěru knihy, pojďme ze Smetany udělat to, co si zaslouží – světového skladatele.

16.04.2024 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Mám velmi ráda detektivky tohoto autora. I tato začala velmi slibně, ale potom se z příběhu stal spíše psychologický, zabíhal do detailů oboru kriminalistiky, psychologie či psychiatrie. To jsem nečekala a popravdě mě to trochu nudilo.

18.02.2024 3 z 5

Druhá osoba singuláru Druhá osoba singuláru Sajjid Kašua

Velmi dobrá a zajímavá kniha. Kniha o žárlivosti, paranoie hraničící se šílenstvím a propojenými životy dvou mužů, kteří se nikdy nepotkali. Také zajímavá sonda do života v Izraeli a nahlédnutí do vztahů mezi Židy a Araby, které jsou nám neznámé. Kniha je napsaná velmi čtivě.

09.01.2024 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla více o této ženě. Sympatická mi byla v rozhodnutí prožít život podle svého. A k tomu má málokdo odvahu. Autor je jako vždy výborný vypravěč a kniha se čte dobře, ale s jeho rozhodnutím MH glorifikovat se nemohu ztotožnit, protože k tomu prostě není důvod. Čili autorova snaha napsat něco velkolepého jako byl Alchymista ztroskotala na prostém faktu, že tato žena zřejmě velká nebyla. Nebo mě o tom alespoň autor nepřesvědčil. Ale kdo ví, jak to skutečně bylo

03.01.2024 3 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Úžasně, čtivě a mistrovsky napsaná kniha. Příběh je silný, místem i dobou nevšední. Nemohu ale říct, že na mě kniha dobře zapůsobila. Zřejmě barvitým vyprávěním ze světa plného hnusu, špíny, strašného zacházení s lidmi v Indii 60. let 20. století, jsem knihu přečetla rychle, ale spíše s určitým rozhodnutím, že už to tedy dočtu, než s opravdovou chutí a radostí. Ale nechci zůstávat v čtenářské bublině stále stejného typu knih a tento román mohu rozhodně doporučit jako zajímavý a neobvyklý.

19.09.2023 4 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Jsem nadšená. Další z mých prázdninových knih a opět jsem spokojená. Kniha je spíš detektivkou a rozplétáním starého případu než hororem. Prvky duchařiny jsou tu ale také, bez nich by se příběh vyřešit nedal. Užijte si napětí i relax.

26.07.2023 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Byla jsem prilis ovlivnena skvelymi hodnocenimi ostatnich ctenaru a mela prilis velka ocekavani. Nevadi mi zamotane pribehy, nahody, ale v teto knize, ktera mela byt detektivkou, jejiz pribeh se mohl stat, vsechno pusobilo jako sroubovani vsemoznych udalosti dohromady. Nerikam, ze se mi kniha nelibila vubec, docetla jsem ji a byla jsem zvedava, ale mela jsem pocit urcite podbizivosti

19.07.2023 3 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Velmi zdařilá detektivka. Zpočátku jsem měla trochu problém se do děje dostat, ale jakmile jsem se chytla, přečetla jsem během dvou dnů. Doporučuji milovníkům detektivek.

05.07.2023 4 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Po pocatecnim nadseni, zajimave vypravenem obdobi detstvi, dospivani a ceste za snem, ma pozornost ponekud ochabla. Pomerne znacne liceni ruznych vecirku a opileckych eskapad me nebavilo. Ale celkove jsem se o svem oblibenem herci dozvedela mnoho zajimaveho jak z jeho pracovniho tak i osobniho zivota. Nelituji, ze jsem se do knihy pustila.

18.04.2023 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Kniha je velmi ponurá, temná, příběh sleduje několik hrdinů a přitom neprozradí víc než li je pro daný okamžik nutné. Věty jsou výborně vystavěné, bohaté, jazyk je moderní a přitom se nepodbízí. O to víc jsem se těšila na vyústění, rozuzlení, něco co by ve mně knihu ukončilo. A protože se tak nestalo, v podstatě jsem z knihy vypadla, nemám pocit z zakončení a rozloučení s postavami. Mé nižší hodnocení reflektuje zejména závěr.

15.04.2023 3 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Kniha byla zajimava v samotnem uvedomeni si, jak kratky zivot proste je. Primela me sledovat, jak presne travim den a premyslet o tom, jestli je to to, co chci. Krome toho mi kniha prisla prilis dlouha.

20.03.2023 3 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Výborné, zajímavé, napínavé. Detektivka jak se patří.

14.05.2024 5 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Gotická fantazy - přistupovala jsem ke čtení se silným despektem a předsudky. Ovšem začetla jsem se během chvíle. Líbil se mi hlavní příběh, i drobné legendy, které si hlavní hrdinka čte. Vše mělo neotřelost, zápletku, zajímavé vyústění. Postavy byly zajímavé, dobře vykreslené. Jen proměna hlavní hrdinky ze silné dívky ze starého a nepříliš dobrokonajícího rodu do laskavé dívky mi malinko nesedělo. Ale i tak výborná fantasy kniha.

11.04.2024 5 z 5

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Přínosné, dobře a srozumitelně napsané. Pro človéka, který se zabývá seberozvojem a zdravým životním stylem rozhodně doporučené. Ke konci knihy jsem měla pocit, že by to šlo napsat stručněji, ale nasbírala jsem mnoho důležitých postřehů, které budu aplikovat.

01.11.2023 5 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Zajímavé, logické a rozhodně poučné myšlenky. Lidově pojato ale o to více přínosné. Zkratka návod na použití života.

16.08.2023 4 z 5

Karlovarské rodiny Karlovarské rodiny Jaroslav Fikar

Velmi zajimave, strucne a prehledne spracovany prehled deviti nejznamejsi rodin, ktere se zapsaly do dejin Karlovych Vary v jejich zlatem obdobi. Rodinne klany Puppu, Becheru, Moseru, Mattoniu, Weberu, Bayeru, Knollu, Buresu a Nejdlu vykazovaly nejen stesti, ale zejmena obrovskou a konzistentni pracovitost. Generace techto vyjimecnych lidi vybuduvali ekonomicky silne mesto, ktere bylo jedno z nejdulezitejsim v dobe Rakouska-Uherska i po nem. Zejmena Karlovarakum vrele doporucuji.

17.07.2023 4 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Pavel Kosatík

Kratka, vystizna, ale emocionalne i fakticky velmi silna kniha o prvni dame. Kazda kapitola je o jednom dulezitem obdobi jejiho zivota. Jsou to udalosti, o kterych jsme obecne vsichni informovani, ale je dobre slyset je v ucelenem celku a udelaat si obraz o teto zene. Doporucuji k precteni ci poslechu na Ceskem rozhlase.

16.07.2023 5 z 5

Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Jan Novák

Skvěle napsaná autobiografie, popisující osobní i pracovní život velkého režiséra, jeho klidný a systematický postup k uměleckým výšinám . Velmi zajímavé je nahlížení do vzniku jednotlivých velkofilmů a spolupráce s ostatními velikány světové kinematografie.

09.07.2023 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Mam velmi rada akcni filmy, i ty s Jackem Reacherem. Toto byla ma prvni kniha a bohuzel, ma vasen ze sledovani filmu se neprenesla do jejiho cteni. Byko to velmi dobre napsano, poutave, prehledne, ale jedna hvezda dolu je prave pro ten muj osobni pocit a rozhodnuti, ze jiz pokracovat cteni tohoto zanru nebudu.

26.06.2023 4 z 5