kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Byla pěkně napsaná a děj plynul přímo před očima. Ze začátku jsem se musela do knihy začíst a vypořádat se s mýtickýma postavami, chvíli jsem uvažovala, že ji ani nedočtu, ale opak se stal pravdou a já jsem za to ráda. Když se teď na to zpětně podívám, příběh byl docela předvídatelný a ne úplně pro každého. Ovšem já si ráda přečtu další díl.

02.08.2018 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného. Musím uznat, že děj pěkně plynul a neměla jsem vysloveně v knize části, které by mě vůbec nebavily. Ale na můj vkus příliš mnoho násilí a příběh se odehrával, tak nějak zvláštně. Za vymyšlený svět, který dle mého názoru nebylo lehké zrealizovat má ode mě spisovatelka velkou poklonu. Bohužel, ještě budu zvažovat, jestli si další díl přečtu.

27.07.2018 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Popravdě váhala jsem, kolik dát hvězdiček, ale vzhledem k tomu kolik jich bylo v knize jsem nakonec dala plný počet :) Moc se mi líbilo zpracování, styl psaní, obrázky... Co se vlastně v knize ze začátku děje jsem úplně nechápala. Nakonec jsem musela zajít za ségrou, která už knihu četla, aby mi to vysvětlila. Následně pochopený děj mě ponořil do příběhu a já hltala každou stránku. Doporučuji k přečtení

11.07.2018 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Z knihy mám docela smíšené pocity. Moc se mi líbil nápad spisovatelky a styl jakým psala. Bavilo mě, jak pravdu odkrývala pomalu ale jistě a člověk se okolnosti dozvěděl až později. Ovšem lehce mě zklamalo provedení. Některé části mi připadaly malinko nucené a předvídatelné. Konec nepřekvapil, ale ani nezklamal. Přesto si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení

04.07.2018 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Popravdě jsem celou knihu nechápala, jakému věkovému rozmezí je tato kniha určena. Když už jsem byla přesvědčena pro určitý věk, tak přišel konec a zase jsem věděla velké houby. Děj byl odpočinkový. Klasická dějová linka. Každopádně oceňuji nápad se vstupováním do knih a poslední úryvek pohádky. Doporučuji k přečtení

22.06.2018 4 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Knížka mě bavila i přesto, že byla určena mladším čtenářům. Bavilo mě jak spisovatelka podávala pubertu holek svým způsobem. Poslední kapitola sice skončila nejnaivněji jak mohla, ale asi se to tak nějak očekávalo. Pokud máte přiměřený věk této knize, tak... Doporučuji k přečtení.

17.04.2018 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Z knížky jsem lehce zklamaná. Mám pocit, že děj byl zbytečně dlouhý a kniha se mohla i o polovinu zkrátit. Posledních 70 stránek jsem byla opravdu zvědavá, jak vše dopadne, ale to mě nepřesvědčilo o zbytku knihy. A kniha se nedá srovnat se Selekcí. Na Siréně jde cítit, že se spisovatelka, ještě nevypsala a je to jemně řečeno slabé. I přesto že mi nakonec kniha bude jenom ležet na poličce, protože bych po ní už podruhé nesáhla jsem pyšná sama na sebe, že mám všechny knihy spisovatelky doma :)

22.03.2018 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Z knížky mám velice smíšené pocity. Obdivuji spisovatelku, že něco takového napsala. Myslím si, že se o tomto tématu moc nebaví, i když je dost aktivní. Sama bych ráda něco, takového propagovala. Příběh mě až tak moc nezaujal a četla jsem knihu spíše z donucení. Poznámka autorky mi připadala, jako emoční vydírání čtenáře po už tak emotivním konci, ale přesně to mě vyburcovalo k tomu dát o jednu hvězdičku navíc. Doporučuji k přečtení.

01.02.2018 4 z 5

Květen Květen Gabrielle Lord

Tenhle díl se mi opravdu líbil. Když už jsem si říkala, že to spisovatelka trochu přehání, dokázala to, tak obrátit, až jsem se nestačila divit. A ty zvraty na konci. Určitě DOPORUČUJI!!!

04.10.2017 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Kniha mě ze začátku nebavila. Ale po prokousání 100 stranami to stálo za to. A konec skončil velmi otevřeně. Ráda si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení!

29.09.2017 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knížka se mi hodně líbila. Čekala jsem klasický doják, ale tak to pro mě nebylo. Po dočtení knihy jsem nemohla z hlavy dostat SVŮJ vlastní život. A musela jsem nad sebou přemýšlet. I když mám rozkoukaný seriál kniha mě nadchla a já se už můžu pouze těšit na konec filmového zpracování. Doporučuji k přečtení!!!

12.09.2017 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Myslela jsem si, že kniha půjde do kytek. Ale nemyslím si, že to bylo tak hrozné. Štval mě milostný trojúhelník. Pak jsem se oprostila od toho a užívala si příběh. Ráda si přečtu další díl!

06.08.2017 3 z 5

Duben Duben Gabrielle Lord

Kniha se mi líbila, když mi už nepřipadala tak tajemná.

07.06.2017 4 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Kniha ani nepřekvapila, ale ani neurazila. Nebavil mě začátek. Připadalo mi, že se tam děje pořád to samé dokola. Prostředek to nějak vyrovnal a konec mi přišel jako každý jiný. Každopádně do výzvy se hodí!!! :)

24.05.2017 3 z 5

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

Kniha se mi moc líbila. Ani druhý díl mě nezklamal a pořád mě baví číst s jakou lehkostí a vtipem zaznamenává autor tragédie sourozenců Baudelairových. Doporučuji k přečtení!!!

19.05.2017 4 z 5

Sex: šlehačka na dortu Sex: šlehačka na dortu Tomáš Řehák

Velmi zdařilá kniha. Doporučuji k přečtení!

22.04.2017 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knížka mě mile překvapila. Čekala jsem klasickou odrhovačku, ale tak to nebylo. Příběh byl hezky napsaný. Jsem mile potěšena a ráda si přečtu druhý díl. Doporučuji k přečtení.

26.03.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

S knihy mám velmi smíšené pocity. Prvních 50 stránek mne nebavilo. Pak jsem četla jedním dechem do té chvíle, než přišlo posledních 50 stránek. A tam se to seklo. Moc se mi líbil spisovatelčin nápad za což dávám o jednu hvězdičku navíc.

11.03.2017 4 z 5

Březen Březen Gabrielle Lord

Kniha se mi líbila. Byla napínavá a opět nezklamala. Doporučuji k přečtení!

10.01.2017 4 z 5

Třída A Třída A Robert Muchamore

Knížka byla skvělá. Měla napětí a zároveň i lehký vtip. Moc mě bavila a konec byl famózní. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ.

01.12.2016 5 z 5