Kuzzie Kuzzie komentáře u knih

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Moc hezké zakončení jedné série. Obrázky jsou naprosto skvělé. Jsem moc ráda,že se právě tahle kniha,den před koncem roku,stala posledním článkem v soukolí knih letošní výzvy,kterou jsem zdolala a můžu zvolat třikrát hurá sama sobě a citovat Mrakoplaše:"Spousta lidí by bylo zrovna tak zbabělých jako já,kdyby na to měli dost odvahy."

30.12.2019 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Přes dva roky mi ležela v polici a nebyl ten správný čas na její přečtení. Ale ten teď právě nastal a opravdu cítím,že jsem nyní připravena vydat se na novou etapu krásného života. Děkuji vesmíre a Louiso:-)

28.04.2019

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Jack měl tak dobrodružnej život! I když krátkej a plnej nejistoty ,stejně to za to muselo stát. Až jsem z toho všeho odrazování od alkoholu dostala chuť na panáka a odplutí někam po širým oceánu..

21.04.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Pomsta,posedlost a děsná hysterie. Uf,je to za mnou!

18.04.2019 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čteno jako knižní výzva, ačkoliv jsem se jen nechala napálit a po přečtení ji musela z výzvy vyřadit (Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou). Ale když už jsem knihu číst začala,tak se mi nechtělo přestat a jsem ráda, že se ke mně tenhle příběh dostal.

14.04.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

O něco horší než první díl, ale stále zdařilé. Velké množství zajímavých postav. Dobří dělají chyby a špatní někdy mile překvapí.

07.03.2019 4 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Vždyť ten Johnsey nebyl vůbec hloupej! Život ve vesnici, kde se všichni znají jsou evidentně samý drby,pomluvy,závist a škana. Prostě ráj na zemi. I přes zvláštní konec ale hodnotím kladně.

02.03.2019 4 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Po několika prvních povídkách jsem byla zmatená jako včela. Zen je tolik odlišný od našeho západního způsobu myšlení,že to chce prostě čas na nějaký slabý záblesk pochopení. A stejně i to,co člověk myslí, že chápe, vlastně vůbec nepochopil. Ale nakonec jsem se zařekla,že příběhy přečtu všechny i přesto, že jim jen pramálo rozumím. Protože možná jednou dozraju a zmoudřím a někde z hloubi duše vylovím starodávný zdánlivě nesrozumitelný příběh a klíč se v zámku otočí..

25.02.2019

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Bitvy jsou popsané opravdu dobře- to má pan Scarrow určitě nastudované na jedničku. Moc se mi ale nelíbí dialogy, které se mi moc k římským legionářům nehodí a zní spíš jak z 21. století. Předchozí díl mě bavil mnohem víc.
PS: Zaostalí barbaři z Británie? To mě baví ;)

15.02.2019 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Těžko hledám slova,kterými bych nějak zhodnotila tuto knihu. Moc vysoké litaratury jsem v životě nedočetla,asi na to nejsem dostatečně soustředěná, vzdělaná a intelektuální, neznám ani správnou kompozici knihy,prostě jen umím zhodnotit,jestli se mě kniha nějak dotkla,jestli jsem ji ( snad) pochopila. A Žert mě nadchnul! Tolik otázek jsem si u knihy už dlouho nekladla. Můžu jen obdivovat velikost Milana Kundery. A možná se začít na život dívat malinko jinak..

02.02.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělý, úžasný, čtivý, drsný, smutný, tajuplný až mysteriózní příběh zakládající se částečně na doložitelných skutečnostech. Samozřejmě se autorčina fantazie rozjela na plné obrátky, ale jak by řekl Stephen King- poctivě, tak jak to je správně v beletrii. Občas se mi stane,že když se na nějakou knihu hodně těším,že bývám po přečtení trochu zklamaná, ale tady se i moje vysoká očekávání dokonce předčila. A ohromně mě bavila i ta pro jiné nudná " výzkumná " část. Člověk měl pocit,jak když je svědkem odhalení naprosto jedinečného a jako kdyby pochopil něco, čemu je většině zapovězeno porozumět!

29.01.2019 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Klasický Remarque- silný,emotivní,drastický příběh a hodně úvah nad smyslem všeho bytí. Možná,že té filozofie bylo tentokrát na mě až moc, ale možná jsem jenom momentálně moc spokojená, že se nedokážu úplně vcítit do zoufalého člověka. U těchto knih na tom opravdu záleží nejvíc- v jakém rozpoložení je čtete.

12.01.2019 5 z 5

Ve svitu plynových lamp Ve svitu plynových lamp Steven Price

Asi do půlky jsem byla přesvědčená,že dám průměrné hodnocení. Ale nakonec to byla opravdu působivá kniha. Rozhodně se nebude líbit nikomu,kdo holduje těm klasickým" severským" detektivkám,kde se vyšetřuje zločin rychle, efektivně a až přitaženě za vlasy. U téhle knihy život plyne pomalu,rozvláčně a je jakoby zastřen v takovém mlhavém oparu,asi i umocněn těmi chybějícími uvozovkami. Ale na ty si člověk časem zvykne. Příběh se pomalu vyvíjí,pak rychleji a já neměla až skoro do konce ponětí, jak dopadne. Opravdu výjimečná prvotina.

06.01.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

950 stránek a snad ani jedno hluchý místo.Jsem naprosto uchvácená a i konec se mi líbil. A ty zákulisní přestřelky Velkýho Jima a Barbieho byly naprosto skvostný,tolik vzteku jsem snad nikdy u žádný knížky necítila. Jsem ujetej fanoušek Stephena,ale tohle je i mezi jeho knížkama top!

14.09.2015 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Tahle je prozatím má nejoblíbenější Zeměplošná..a zamilovala jsem se do Zavazadla. Opravdu. Chci se vdát a vzít si Zavazadlo za manžela!

01.09.2014 5 z 5

Poslední píseň z Isfahánu Poslední píseň z Isfahánu Naïri Nahapétian

V podstatě souhlasím s komentářem níže. Docela se mi teda zamlouvalo nahlédnout do nálady současného Íránu, alee všechno ostatní stálo za starou belu.

17.07.2014 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

A bez legrace mi tahle kniha zničila život..

17.07.2014 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Tenhle román mě fakt umrtvil :D hrozně jsem se nasmála, plně jsem s tim klukem soucítila, co se týče názoru na učení i na lidi okolo. Snad jen na sestřičku moh bejt vlídnější, pacholek ;)

17.07.2014 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

"..a bude se jmenovat Rodrigo."."..ne! Bude to José Arcadio"( nebo Aureliano?) :D trvalo mi 4 měsíce se tímhle prokousat, ale stálo to za to. A první Amaranta je muj vzor ;)

16.07.2014 4 z 5

Míň než nula Míň než nula Bret Easton Ellis

Jako by to psal žák 3. třídy. Někdy jsem omylem začala číst to, co už jsem přelouskala a vůbec mi nedocházelo, že to čtu znovu. Tušim, že to byl asi záměr, ale i tak mě to pěkně štvalo. No ale konec byl fakt drsnej, až mi z toho bylo neuvěřitelný smutno.

16.07.2014 1 z 5