kuti kuti komentáře u knih

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Je fakt, že Odvrácená strana půlnoci mi přišla o trošku lepší. Ale spíš proto, že jako ženu mne víc upoutaly ženské hrdinky než obchod s drogami. Ale každopádně opět bezvadně napsaná kniha.

12.07.2012 5 z 5

Na jaře zazpívá skřivan naposledy Na jaře zazpívá skřivan naposledy Johannes Mario Simmel

Je pravda, že jsem od něj četla lepší knihy. Ale pokud měla kniha za účel nám připomenout, v čem žijeme, jak si ničíme vlastní planetu, tak účel splnila. Člověk se mimo napínavého děje dozvěděl hodně zajímavých faktů....

09.07.2012 3 z 5

Virus Virus Hari Kunzru

Hoooodně zajímavá zápletka. I když ten konec mě mrzel, že byl tak stručně rychle vyjádřen. Dalo by se to podrobněji rozvinout, napsat delší knihu nebo druhý díl. Ale chápu, že o tom to nemělo být. A že i tohle stručné, zastřené sdělení mělo hodně do sebe.

09.07.2012 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Hodně dobrá kniha. Sousta knih má podobný námět, ale žádná z nich mi nepřišla tak dobře a poutavě napsaná, jako tato. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka přišla do situace opravdu nevině, neměla možnost předem poznat, jak se to vyvine. Nemám ráda knihy, kdy se s hrdinkou nemůžu ztotožnit, protože už od začátku je jasné, že je hloupá husa, co se žene do problémů. Je to hrůza, co se dnes, v civilizované společnosti ještě může dít.

01.07.2012 5 z 5

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Naprosto šokující kniha. Člověk se dozví o věcech, o kterých nevěděl a svým způsobem ani vědět nechtěl. Donutí nás přemýšlet.... Obdivuji autora, že jel na místa, kterým by se každý jiný rád vyhnul. Opravdu stojí za to přečíst a slibuji vám, že ve vás nechá hlubokou stopu!!!!!

01.07.2012 5 z 5

Abeceda bláznů Abeceda bláznů Sebastian Faulks

Co se týká děje, tak to lze brát spíš jako samostatné povídky. Tím, že příběhy nenavazují a jsou na přeskáčku, tak dá člověku zabrat, srovnat si co kdy bylo, co čemu předcházelo a tak. Ale musím říct, že tím, že hlavní hrdina hodně cestoval, tak jsem se z knihy naučila hodně nového a dozvěděla se o věcech, které jsem do té doby neznala nebo mě ani nenapadlo se o nich nějak zamýšlet. Což oceňuji. Kniha by neměla jen pobavit, ale i poučit.

29.06.2012 3 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Podle mne lepší než slavný román o Čachtické paní. Jasně, tohle není podle skutečného příběhu. Ale připadá mi to zajímavější a různorodější.

29.06.2012 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Dobrá kniha. I když mě ke konci všichni děsně štvali, jak si hráli na morální a pokaždé Alžbětu nechali uniknout a dělat ty hrůzy dál.

29.06.2012 4 z 5

Něžný déšť Něžný déšť Claire Bouvier

Kdybych vzala do ruky knihu a začala bych ji rovnou číst, tak bych ji považovala za průměrný román. Nenudí, ale ani neuchvátí. Je tam milostný příběh, nějaké napětí, člověk se dozví zajímavosti a o plavbě na voru. Vše celkem OK. Ale já si nejdříve přečetla na záložce, o čem kniha je. Obvykle je tam trochu nastíněn děj, aby si zájemce udělal představu. V tomto případě ale není nic nastíněno, nýbrž úplně přesně popsáno. Vše pak víte dopředu. Takže žádné napětí, žádné překvapení nic. Jediné, co nám autor v anotaci nechal utajeno je, jestli zvítězí dobro nebo zlo. Ale vzhledem k tomu, že držíme v ruce béčkový zamilovaný román, tak se to dá dost snadno uhodnout. :-)

29.06.2012 1 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Když jsem knihu začala číst, tak jsem byla trochu zklamaná. Chtěla jsem opravdový příběh ze života a ne pohádku s neviditelnými postavami. Ale v průběhu čtení mě to děsně chytlo. Nejen samotný příběh a milostná zápletka. Ale spousta hlubších myšlenek, které nám zprostředkovávali neviditelní přátelé. Takže fajn kniha. Na konci jsem měla pocit, že mi dala víc, než by mi dal ten obyčejný román, který jsem před otevřením čekala.

21.06.2012 5 z 5

Šamáda Šamáda Françoise Sagan (p)

Báječná kniha. Skvělý příběh. Psychologický náhled na problematiku. Zajímavé zvraty. Do osudu hlavní hrdinky jsem se dokázala vžít a s napětím jsem čekala, jak to nakonec dopadne. Donutilo mě to přemýšlet, jak bych se v daných situacích zachovala já. Dokonce mi to dalo podnět k zamyšlení nad tím, co sama od vztahů chci. Tuhle knihu jsem četla v dospívání a kdo ví, jestli mi třeba změnila život. Poučila jsem se z cizích osudů a nemusela si vše přetrpět na vlastní kůži.

21.06.2012 5 z 5

Bouře Bouře Régine Deforges

Tuhle knihu dostala moje kamarádka k narozeninám od své 70ti leté tetičky se slovy: "Už jsi dospělá, tak tady je taková lehce erotická knížka." Doufám, že jí ta teta nikdy nečetla. Protože považovat toto za LEHCE erotické, to už fakt nevím, co by mohlo být víc. Hrobník, jeho matka, pes.... Na mne to bylo fakt moc!!!!! Když jsem to četla poprvé, tak jsem byla více méně pouze šokovaná tím pornografickým obsahem. Až při druhém čtení jsem vnímala tu zhoubnou lásku, kterou hlavní hrdinka musela cítit.....No je to hodně zajímavé dílko!

21.06.2012 3 z 5

Rodina Moskatova Rodina Moskatova Isaac Bashevis Singer

Na začátku jsem si říkala, že jsem tentokrát asi přecenila své čtenářské schopnosti. Ten styl psaní, tolik postav, neobvyklá jména, neznámá slova a zvyky... A to nemluvím o počtu stran. Ale jak jsem četla dál a dál, tak mne kniha opravdu chytla. Nejen zajímavé osudy všech postav. Ale i to, že díky ní člověk aspoň trochu pochopí myšlení ortodoxních Židů. Když jsem knihu dočítala a zbývalo mi asi poslední půl stránky, tak jsem si říkala: "Sakra, jak to může teď skončit. Uprostřed napínavého děje...?" Je neskutečné, jak se osud všech Židů, jejich tisíce let zachovávaná víra.... Jak se to dá vše shrnout a přesně vyjádřit ve třech posledních slovech knihy. Až z toho mrazí!!!!!!
Jinak bych chtěla dodat, že vydavatel měl možná do knihy zařadit vysvětlivky. Protože ne každý zná židovské názvy a zvyky atd..

21.06.2012 4 z 5

Co dělat, aby se do vás každý zamiloval Co dělat, aby se do vás každý zamiloval Leil Lowndes

Knížku jsem dostala jako dárek a musím říct, že fakt ovlivnila můj milostný život. :-) "zamlada" jsem měla spoustu klučičích kamarádů a štvalo mě, že od našeho přátelství, které jsem já vždy brala jen jako přátelství, čekají mnohem víc. Pokaždé se do mne ten dotyčný zamiloval a bylo po kamarádění. Děsně mě to štvalo!!! Proč??? Vždyť jsem je v tom přece nijak nepovzbuzovala. Pak jsem přečetla tuhle knihu a "prozřela". Já jsem spoustu s těch jejich "balících" návodů dělala. Úplně nevědomky jsem vlastně způsobovala, že se do mne zamilovávali!!!! Takže ano, spousta s těch jejich rad fakt funguje!!!!!!!! :-)

Temná stránka hledačů světla Temná stránka hledačů světla Debbie Ford

Tahle kniha člověka donutí, zamyslet se sám nad sebou. Každý v sobě máme nějakou tu temnou stránku, o které třeba ani nevíme, ani si jí nevšímáme. Ale pokud je člověk k sobě upřimný, tak se v téhle knize opravdu najde. A kdo nechce, tak řekne, že je to jen blábol. Rozhodnutí je na každém!!!!

Vesmírný objednávkový servis Vesmírný objednávkový servis Bärbel Mohr

Stojí za přečtení. Obsahuje jednoduchý návod, který stojí za zkoušku. Tuhle myšlenku zpracovalo už hodně autorů různými způsoby. Ale tahle knížka o tom pojednává tak čtivě a zjednodušeně, že každý hned pochopí o co jde a jak na to.

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Zábavně a čtivě popsaný návod, jak si snadno zlepšit život. Stojí zato přečíst. Praktikování je tak snadné, že by byla hloupost to aspoň nezkusit. Za to člověk nic nedá.

Metoda M Metoda M Bärbel Mohr

Knížka se dobře čte, zaujme. Není určena jen k zamyšlení, jen k tomu, aby vám o téhle filosofii řekla. Ale přímo předkládá metodu, jak na zlepšení začít aktivně pracovat,

Pouze pro V.I.P. Pouze pro V.I.P. Leonie Fox

No myslím, že první díl byl o něco lepší. Tady se mi zdály některé scény hodně přitažené za vlasy. A závěr mě dost šokoval. U čtení jsem se sice bavila. Ale spíš na základě toho, jak je to místy neskutečně praštěné, než že bych se dokázala do situací vžít. (viz. jak dopadla opička atd.)

20.06.2012 3 z 5

Golfové paničky Golfové paničky Leonie Fox

Bezvadně se čte a děj dokáže překvapit.

20.06.2012 5 z 5