Temná stránka hledačů světla

Také se vám stává, že vás sobeckost přítele, lenost kolegy či arogance neznámého dokáže až nepřiměřeně pobouřit? Proč se někdy tak najednou rozčílíme? ... Debbie Fordová, renomovaná americká terapeutka a pedagožka, jež v minulosti úspěšně zvítězila nad vlastní dlouholetou závislostí na drogách, nachází vysvětlení v koncepci temných stránek. Máme-li problémy s lidmi, je to proto, že v nás naše okolí oživuje hlasy, které jsme potlačili, abychom světu - i sami sobě - nabídli jen zcela "pozitivní" obraz své osoby. A protože nejsme schopni smířit se s "negativními" vlastnostmi nás samých, plýtváme často energií při odsuzování ostatních, namísto abychom je pochopili. Teprve když se smíříme i s temnou, odvrácenou tváří sebe sama, nalezneme cestu k plnohodnotnému a šťastnému žití. Moudře napsaná kniha pomůže každému, kdo se na pouť sebepoznání vydá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71370/big_temna-stranka-hledacu-svetla-fmi-71370.jpg 4.444
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Knižní klub

Dark side of the light chasers, 1998

Kniha Temná stránka hledačů světla

Ellen16
02.09.2020

Příjememe svůj stín a staneme se zpátky sami sebou. Knížka pomáhá odhalit to, co jsme v sobě potlačili a ani o tom třeba nevíme. Ma konci každé kapitoly je cvičení, jak toho dosáhnout, někdy to jde lépe, někdy hůře, celkově je to dlouhý proces, který ale stojí za to. Určitě přínosná pro ty, kteří na sobě chtějí v tomto směru pracovat.

Bakana
07.05.2020

Skvělá kniha pro ty, kteří na sobě chtějí pracovat.
Vychází z jungiánského pojetí osobnosti jako persony a stínu, přičemž stín je stejně důležitý jako persona, kterou vystavujeme na odiv. Nechme stíny vyjít na světlo, a nebudou škodit. Hahaaa, to se lehko řekne, ale těžko udělá. A o tom právě tato kniha je - jak na to. Na lepší jsem na dané téma zatím nenarazila.

Gabibi
06.05.2019

Velice důležitá kniha, která k vám musí přijít ve správný okamžik, aby vám něco předala.
Ovšem další autorka knih o osobním rozvoji a zpracování emocí, která zemřela na rakovinu...

Chytuš
08.05.2018

Tahle kniha není jen k přečtení. Musí se s ní pracovat, aby člověk využil všechny její možnosti. Spousta skvělých myšlenek, hezké návody na vizualizace (skvělé cvičení s autobusem!). Místy jsem ale byla poněkud v rozpacích... Vezměme si třeba příběh Hannah, která se cítí ošklivá. Po týdnech duchovní práce se jí konečně podaří problém vyřešit - zajde si na lifting. Tomu říkám duchovní posun ve vnímání sebe sama!

shimice
25.04.2017

Skvělá knížka, je potřeba přečíst víckrát (jako většinu dobrých knih týkajících se osobního rozvoje).

Aracely
03.04.2016

Každý máme své světlé, ale i temné stránky a to dohromady tvoří celek. Jenže, My, ty špatné stránky nechceme vidět a ani přijmout. To, co nás na druhých rozčiluje, tak takové vlastnosti u sebe vlastně potlačujeme. Což je špatně ... Musíme se přijmout takový, jací jsme a to Bez výhrad. Jen tak se můžeme posunout dál v poznávání SEBE SAMA.

Kniha je neuvěřitelně čtivá a také pravdivá.

Více v mé recenzi v záložkách!

Safienka
16.09.2013

Kniha, která se mi dostala do rukou v tu pravou chvíli (což tak u knih bývá - čteme to, co potřebujeme číst). Autorka zde řeší problém emocí a toho, že lidé se bojí přijmout všechny stránky svého života, jak ty temné, tak i ty světlé! Čtenářům pomáhá zjistit s čím mají problém a nebo s čím si neví rady. Téměř každou kapitolu prokládá cvičeními, které jsou takovými průvodci celého díla. Pomáhají nám zjistit to, čím jsme, čím bychom mohli a chtěli být. Můžeme zjistit jaké všechny emoce máme potlačené, jaké vyplouvají na povrch a nebo se naopak skrývají v našem podvědomí. Knihu jsem zhltla velice rychle a objevila jsem v ní spoustu moudrostí, které se chystám v nejbližších dnech přivést do praxe. Je tedy pravda, že cvičení dělám až po přečtení celé knihy, takže se k nim vracím a provádím je až teprve nyní.

bytost
06.03.2013

TATO kniha by měla být POVINNOU ČETBOU a proč si to myslím? Protože je v ní nejen popis autorčina vývoje od tzv. fetačky přes léčbu, následné absolvování nespočet různých kurzů na nalezení SAMA SEBE. Podařilo se jí plně vrátit do života, vystudovat psychologii, vdát se a založit rodinu, ale a to hlavní, napsala tuto knihu, která je dle mého návodem jak plně pochopit naše fungování.
TO co HODNOTIME a ODSUZUJEME na druhých, to obsahujeme a odmítáme sami v sobě přijmout ! Je to zákon rezonace, svět kolem nám vytváří možnost, abychom to, co v sobě nepřijmeme zažívali a prožívali. Jak dlouho? Dokud nejsme schopni se zastavit a říci, ano takhle vypadá např:vztek. I já v určité životní situaci jsem a mohu být vzteklá a bude to v naprostém pořádku, není to vada.
Sebepřijetí i se svými stíny, jejich pochopení, jak a proč vznikají, že je můžeme jen pozorovat a nemusíme je PROJEVOVAT. Tam už nastupuje náš vnitřní rádce, naše SRDCE !

Kdybych mohla dát hvězdiček 10, dala bych je sem, je to suprové a stále se k ní vracím (asi už po páté)....