kuti kuti komentáře u knih

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

Je to presentováno jako skutečný příběh. A fakt by mě zajímalo, kolik je na tom pravdy.

20.06.2012 3 z 5

Cesta byla dobrá, místy špatná Cesta byla dobrá, místy špatná Oldřich Vágner

Autor je liberecký patriot, což sama jako liberečanda oceňuji. Ale jinak.... co k téhle knize říct. Sám autor tvrdí, že je dílo z části autobiografické. No v tom případě je pán hodně odvážný nebo blázen. :-) Povídka o tom, jak měl první erekci při sáňkování nebo jak ve 14ti letech spal s dívkou i její kamarádkou, jak v 5 letech koukal sousedkám pod sukně... No nevím, co si o tom myslet. Ale rozhodně bych něco takového o sobě nezveřejňovala. :-) Na druhou stranu je pár povídek vysloveně dojemných. O jezevčíkovi, který se chodil koupat nebo o přibitých botách. No a jiné jsou až pravdivě smutné. A u jiných se člověk od srdce zasměje. Takže od každého něco!!!!!

19.06.2012 3 z 5

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

To je hrozný, jak člověk stárne. Když jsem tuhle knížku četla jako holka, tak jsem se s hlavní hrdinkou dokázala sžít a fandila jsem jí, že to chce risknout a zkusit to s takovým frajerem. Nedávno jsem po knize ze sentimentálních důvodů sáhla znova "na stará kolena". A už od začátku jsem si říkala, jak může být ta Šarlota tak naivní, slepá a blbá. :-)

19.06.2012 5 z 5

...a výstupy do údolí ...a výstupy do údolí Jan Pelc

Pořád dobrý. Ale ...a bude hůř je tak o dva stupně lepší!!! Ale stojí zato přečíst, protože všichni chceme vědět, jak to bylo s Olinem dál.

19.06.2012 4 z 5

Moc Moc Rhonda Byrne

Kdo si oblíbil The Secret (Tajemství), toho úplně stejně chytne i Moc. Celkově vzato jsou obě knihy dost podobné a asi by stačilo přečíst pouze jednu z nich. Pro mne ale mají to kouzlo, že při jejích čtení se dostanu do té správné pozitivní nálady a dovedou mě vyhecovat. Takže po nich sáhnu pokaždé, když začnu klesat na mysli.

19.06.2012 5 z 5

Flořin úděl Flořin úděl Katie Fforde

Jako obvykle od Katie Ffordeové nečekám nic jiného, než zábavnou, čtivou knížku. Ano, dopadlo to tak, jak se od začátku dalo čekat. Ale ani tak knížka nenudí a baví celou dobu. Bezva!!!!

Cesta za láskou Cesta za láskou Katie Fforde

Klasická Katie Fforde. Opět čtivá a zábavná kniha. Dozvěděla jsem se něco o lodích a plavbě po řece. Dokázala jsem se sžít s hlavními postavami. A opravdu mě mrzelo, že už je konec plavby i knížky. Jako vždy super čtení!!!!!

Rodinné křižovatky Rodinné křižovatky Patricia Scanlan

Skvělá knížka, která zaujme a dobře se čte. Člověk se do ní dokáže vžít. Při čtení o "vyžírkách" jsem byla úplně vytočená!!!! I když nemám děti ani rodinu a po ničem z toho netoužím, tak přesto jsem se dokázala do hlavní hrdinky vžít a pochopit ji. Takže skvěle napsaná knížka. Zaujme, pobaví a poučí.

Sex, lži a pohádky Sex, lži a pohádky Kate Thompson

Dobře napsaná knížka, skvěle se čte. A kvůli chuděrce fenečce jsem dokonce uronila pár slziček.

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Jen je mi líto, že slovenské knihy překládáme do češtiny... :-( To jsme to dopracovali. Dobrá kniha. Musím říct, že mě chytla, dokázala jsem se do ní vžít a vůbec se nedivím hlavní hrdince, že udělala co udělala.

Štěstí na řecký způsob Štěstí na řecký způsob Tori Carrington

To je tak praštěný, až je to vlastně dobrý!!! :-) Humorná řecká velice čtivá detektivka.

Údolí panenek Údolí panenek Jacqueline Susann

Je to hezká knížka, o tom žádná. Ale že bych ji ocenila jako nejlépe prodávaný román všech dob?

17.06.2012 4 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Není to klasická Meg Cabotová, ale bavila mě. Detektivky obvykle nečtu, ale tahle kombinace detektivky a dívčího románu a legrace je fakt prima a už se těším na další díl.

Výměna manželek Výměna manželek Kate Long

Jako není to špatná knížka. Ukazuje čtenáři dva různé způsoby života a my si můžeme vybrat, ke kterému bychom se přikláněli, který má jaké výhody. Obě manželky mají v něčem pravdu a v něčem ne. Autorka si vybrala zajímavý námět. Ale myslím si, že by se dal využít mnohem líp. Je to dobrá kniha. Ale na dané téma bych čekala něco lepšího.

Rok přání Rok přání Noelle Oxenhandler

Kniha mě nadchla, protože popisuje něco, v co sama věřím, co sama také dělám a prožívám. Není to žádný poutavý a napínavý román. To od toho nečekejte. Berte to spíš jako ukázku toho, co se se životem dá udělat, když víte jak na to. A z osobní zkušenosti můžu říct, že to funguje!!!!!!

17.06.2012 4 z 5

Byla jsem kulička - Paměti z tábora tlouštíků Byla jsem kulička - Paměti z tábora tlouštíků Stephanie Klein

Musím říct, že jsem od té knihy čekala něco jiného, že mi dá trochu víc. Ale jedna moudrost mně z ní zůstala ( i když ta nebyla hlavní myšlenkou knihy), že ať chudák holka zhubla jak chtěla, vždycky si připadala méněcenná. Protože ten problém měla hlavně v hlavě. A o tom jsem čekala, že ta kniha bude. No, nebyla. Nebo aspoň, že zázračně zhubne a bude to happy end. Taky ne. :-)

17.06.2012 3 z 5

Báječné nakupování před svatbou Báječné nakupování před svatbou Sophie Kinsella (p)

Souhlasím, že ztotožnit se s hlavní hrdinkou nejde. Takhle hloupý snad nikdo nemůže být. A situace, do kterých se dostává nejsou zrovna běžné. Ale účel všech knih o slavné shopaholičce je, aby nás pobavili. A já jsem se smála a bavila. Takže jsem dostala to, co jsem očekávala. Prima zábava.

17.06.2012 5 z 5

Báječné nakupování do kočárku Báječné nakupování do kočárku Sophie Kinsella (p)

Smála jsem se celou dobu.

Kašlu na lásku Kašlu na lásku Barbara Novaková

Knížka se čte hezky. Jen člověk od začátku tuší, kam to směřuje a jak to dopadne. I když před koncem je odhalen jeden zvrat, jenž bych nečekala. No, nečekala proto, že je dost nepravděpodobný a absurdní na to, aby mu člověk uvěřil. Ale jako nenáročná oddechovka, u které se člověk nemusí hlouběji zamýšlet, je to fajn.

Chlapec k dětem Chlapec k dětem Holly Peterson

Příjemná, čtivá knížka. A oceňuji zvláště konec, který jsem takový nečekala. :-)