Byla jsem kulička - Paměti z tábora tlouštíků

Byla jsem kulička - Paměti z tábora tlouštíků https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24709/bmid_byla-jsem-kulicka-pameti-z-tabora-t-Gem-24709.jpg 3 12 2

Než se ze Stephanie Kleinové stala atraktivní mladá žena s úspěšnou kariérou a šťastným osobním životem, prošla si složitým dětstvím i dospíváním plným obav a pocitů méněcennosti. Ačkoli dnes by tomu nikdo nevěřil, trpěla Stephanie celé dlouhé roky obezitou, s níž musela svádět nelítostný boj. V knize přináší šokující příběhy z letních táborů pro děti s nadváhou. Zkušenost to byla pro mladou dívku krušná, ale díky ní se nakonec jednou provždy přebytečných kilogramů zbavila. Co všechno v našem životě ovlivňuje naše nadváha? Nejde jen o to, shodit pár kil – musíte se změnit hlavně uvnitř, říká autorka. „Bylo to hrozně ponižující,“ vzpomíná autorka v jednom rozhovoru. „Kolem tábora býval ostnatý drát, aby nám vedoucí zabránili v útěku. Měli jsme totiž šílený hlad a určitě bychom v noci utekli ven za jídlem… ˇ Také dnes, kdy má Stephanie Kleinová sama malé děti, se zajímá o dětskou obezitu a o to, jak mohou rodiče své potomky od tohoto prokletí uchránit.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , XYZ (ČR)

Moose: a memoir of fat camp , 2008

iiiccc
26.09.2019 2 z 5

V pubertě mě knihy s podobnou tématikou velice zajímaly, a proto mi tahle nemohla uniknout. Snad poprvé jsem byla zklamaná. Takové nemastné, neslané, ve finále o ničem. Souhlasím s komentářem "kuti".

kuti
17.06.2012 3 z 5

Musím říct, že jsem od té knihy čekala něco jiného, že mi dá trochu víc. Ale jedna moudrost mně z ní zůstala ( i když ta nebyla hlavní myšlenkou knihy), že ať chudák holka zhubla jak chtěla, vždycky si připadala méněcenná. Protože ten problém měla hlavně v hlavě. A o tom jsem čekala, že ta kniha bude. No, nebyla. Nebo aspoň, že zázračně zhubne a bude to happy end. Taky ne. :-)

Autorovy knížky

Stephanie Klein