kuti kuti komentáře u knih

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Bezvadná kniha. Nejen zajímavý a napínavý děj. Ale člověk se z ní i hodně dozví. O Španělsku, o klášterech, ale i o motivacích a duševních postojích žen, jenž se odhodlají věnovat celý svůj život Ježíši Kristu. I když na můj vkus bylo na závěr až příliš happy endů.

17.06.2012 5 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Pěkná kniha. Není to tradiční zamilovaný román se šťastným koncem. Děj zaměřený na Jane Austenovou je zajímavý, nezvyklý a poučný. Celou dobu čekáte, co se z těch bláznivých ženských nakonec vyklube. Příjemná, čtivá knížka.

17.06.2012 3 z 5

Tak trochu hrdina Tak trochu hrdina Donna Hay

Hodně oddechová knížka. Čte se příjemně, člověka baví. Závěrečné rozuzlení nikoho nepřekvapí, protože ho od začátku čeká. Milovníky šťastných konců potěší. Ale po jejím dočtení žádný hlubší dojem nezanechá.

16.06.2012 2 z 5

Vysvobození Vysvobození James Dickey

Dobrá zápletka, dobrý děj. Ale já oceňuji hlavně styl, jakým je to napsané. Není to pouze napínavé čtení plné akčních scén. Ale že nám autor dává nahlédnout do hlavy hlavního hrdiny. Popis jak se cítí, jak se mu únavou pletou myšlenky a vytvářejí až nesmyslné koláže... díky tomu se dokážu vžít nejen do napínavého děje, ale přímo do kůže hlavního hrdiny. Je to kniha, která člověka donutí zamyslet se sám nad sebou, jak by se asi v dané chvíli sám zachoval.

16.06.2012 4 z 5

Slepičí polévka pro duši zamilovaných Slepičí polévka pro duši zamilovaných Jack Canfield

Myslím, že si každý najde nějaký z příběhů, který ho chytí za srdce, ve kterém se pozná, nebo který zahraje na jeho citlivou strunu. Můj favorit je ten z koncentračního tábora o jablku.

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Já jsem četla Karkulína poprvé až ve třiceti. :-) (nejsem blázen. Je to povinná četba na filologii na TU v Liberci) a musím říct, že mi děsně lezl na nervy. Vždyť to byl strašně sobeckej, namyšlenej parchant. Já bych teda takového kamaráda rozhodně nechtěla!!! Asi založím diskusi, ať mi vysvětlíte, proč jste ho v dětství měli rádi.

14.06.2012 3 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Moje nejoblíbenější Jamesova kniha. Už začátek člověka chytne (Br..) a už se jen veze. Napínavé, zajímavé...nečekané zvraty a fakt hóóódně šokující rozuzlení. A tím, že je hlavní hrdinkou žena a zápletka odpovídá ženským citům, tak je na rozdíl od jiných hororových příběhů vhodný i pro ženské čtenářky. Holky, doporučuju!!!!!

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Moje nejoblíbenější foglarovka. A to jsem jich přečetla většinu, přestože jsem holka. :-) Tuhle mám nejradši proto, že jsem taky měla a mám svou Zemi nikoho. Ale neprozradím kde. :-)

14.06.2012 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Fajn kniha. Sáhnu pro ni vždycky, když potřebuji vyhecovat k pozitivní náladě. Prostě člověka strhne během pár stránek. PS: mně se věci z mojí nástěnky vizí teda plní. A hlavně můj bankovní účet se raduje. :-)