...a výstupy do údolí

...a výstupy do údolí

Volné pokračování kontroverzního a dnes již téměř kultovního románu "... a bude hůř", které se odehrává v Česku začátkem 90. let. S obálkou od Vlastimila Třešňáka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29400/a-vystupy-do-udoli-29400.jpg 3.5125
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Maťa

david9557

Atmosféra a popis doby těsně po revoluci

topipig

Pokračování kultovky "...a bude hůř". Příběh začíná ve Francii, když v Československu vypukne Sametová revoluce a Olin se chce podívat zpátky domů. Víc nemá cenu prozrazovat, snad jen, že kniha je parádně napsaná, čte se jedním dechem a že Olin je totální kretén a idiot, kterýmu chlast úplně vygumuje mozek a on pomalu ale jistě vystupuje do údolí.........

Ladys

A bude hůř je asi kult, přes který vlak nejede.
Četl jsem kdysi a tak jsem ocenil, že si můžu přečíst pokračování Olinových osudů Venku i Doma.
S přibývajícími stránkami jsem si vzpomněl, že už při četbě A bude hůř jsem přemýšlel, jací až byly máničky rebelové a odkud už to byli jen flákači a ožralové.
Tady je to bohužel už jasné. Olin je idiot, idiot, idiot a ochlasta, co si proleje budoucnost mezi prsty.
Zajímavé je, jak Olin pendluje mezi Paříží a Prahou, tak se pro něj přelévá sem a zase zpět, kde je to Doma s velkým D a kde je vlastně na návštěvě.
Druhá zajímavost je pohled na Česko optikou emigrantů, co tu léta nežili.
S křížkem po funuse doporučuji přečíst.

Michelle.Bee76
23.12.2017

Kniha úplně jiná, co se týká atmosféry (ve srovnání s knihou .. a bude hůř), je taková nudnější. Ale kniha se mi i tak líbila, i když už to nebylo takové strhující, ale spíše takový líný dojezd. Jakoby trochu nadstavovaná kaše.. něco jako seriál After MASH.

edith79
09.03.2017

Ani se mi to nechce moc komentovat. Nebavilo mě to. Atmosféra ...a bude hůř je definitivně pryč. Olin je pořád pako a pakem zůstane.Asi tak.

gaspoda
22.11.2015

je hezké že a bude huř má pokračovaní bylo fajn se k němu vratít a sledovat jeho další životní osudy pro mě to má ale hrozně velké ALE hrozně moc zamrzelo olinovo vyškrtnutí života v klostrdle zajimal me zivot jeho sestry rodiču a "přatel" po padu železné opony. zamrzelo.

Yarwen
18.09.2015

Syrovost z "...a bude hůř" je zaměněna za poměrně jednoduchý příběh o návratu z emigrace, ale chybí tomu nějak grády, spíše by bylo vhodnější zařadit tuto knihu jako čtvrtý díl k té původní.
Olin zahodil líné lemplovství a začal ve Francii pracovat, ale jakoby nějak zhloupnul - po otevření hranic padá kolem krku prvnímu, kdo se namane. Naivní, bez schopnosti řídit svůj život nebo svou hospodu a bez vůle se rozhodnout o důležitých věcech končí vše tak, jak čtenář už tuší od samého počátku. Alespoň malé poučení o tom, že smůlu ani průšvihy v alkoholu neutopíte - umějí v něm obstojně plavat...

Terva
01.05.2015

Má to něco do sebe, ale už to není psáno tím klasickým a zllidovělým humorem, která Jan Pelc použil v trilogii ...a bude hůř. I tak je to velmi zajímavá a lehce čitelná kniha.

kilometr
28.08.2014

Kdyby se Olin nechoval jako naprostý pitomec,dal bych mu o hvězdičku víc.Takhle bude rád,že ho nenakopu do koulí!
Vítej doma,Oline.70%.
P.S. Posílám tykadlo.Zdar.

Yorika
14.05.2014

Docela reálný pohled na to, jak to u nás těsně po revoluci vypadalo.Olin se příliš nepoučil a ani tentokrát to s ním nedopadne příliš dobře.

avel
14.03.2013

Aneb jak si to Olin zase pos... :) Je to dobré pokračování nepřekonatelné knihy. Pro ty, koho zajímá, co se dělo po ... a bude hůř dobré, ale jinak se to nedá srovnávat.

kuti
19.06.2012

Pořád dobrý. Ale ...a bude hůř je tak o dva stupně lepší!!! Ale stojí zato přečíst, protože všichni chceme vědět, jak to bylo s Olinem dál.