Kukicka Kukicka komentáře u knih

Navěky Navěky Adriana River (p)

Jednu hvezdicku davam u toho dilu dolu za poslednich asi 10% pribehu. Na me asi az moc cukrkandl a valeni se smichy a vyprskavani smichu uz mi trochu vadilo :-) Jinak jsem si ale cely tento dil rikala, jak je vubec mozne, ze cela tato saga ma pouze jednotky hodnoceni a komentaru a knihy, ktere temto 5-ti kniham nesahaji ani po kolena se pohybuji v Databazi knih ve stovkach. Tyto knihy by si zaslozily preklad do nekolika jazyku a statisice nebo miliony ctenaru po celem svete. Je to opravdu krasny a hlavne do posledniho detailu propracovany pribeh, ktery ma presah a nektere casti pribehu se Vas vnitrne dotknou a donuti zamyslet se nad vlastnim zivotem. Mozna, ze prvni dil se nezda a muze se jevit jako divci romanek, ale ctete dal... At uz vahate, protoze se treba jedna o ceskou spisovatelku nebo Vas odrazuje to, ze knihy nemaji stovky hodnoceni, nebo cokoli jineho, tak se od toho odprostte a pokud Vas alespon trochu toto tema zajima, tak si knihy prectete... Navic od zacatku obdivuji ty s pribehem souvisejici, krasne propracovane obalky

02.02.2021 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tak tohle bylo zajimave a v dalsich dilech vidim velky potencial...

25.01.2021 4 z 5

Právo na lásku Právo na lásku Jana Pronská

Rikala jsem si, jak je mozne, ze jsem jeste necetla jednu z nejuspesnejsich slovenskych autorek historickych romanci, jak je napsano v anotaci a obzvlaste, kdyz maji jeji knihy tak vysoke hodnoceni. Me bohuzel extra nesedl autorky styl psani. Nerikam, ze je to spatna kniha, jen pro me je to prumer. Ani jednu postavu jsem si skoro nedokazala predstavit, ani mista, kde se dej odehraval. Jak kdybych to mela v mlze. Cili bud pokulhavaji popisy nebo moje fantazie. Samotny pribeh byl napadity, ale nedokazala jsem se do nej 100% vzit a prozivat ho s hlavnimi hrdiny a emoce ke me taky neprostoupily

24.01.2021 3 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Dlouho jsem si tuto knihu chtela precist. Uz je to snad 2 roky, co jsem ji objevila a od te doby cekala, zda nebude elektronicky. Nakonec jsem to vzdala a letos si ji prala od Jeziska v papirove podobe. Mimochodem, pekny nezvyk zase drzet skutecnou knihu :-D. Kniha je urcite ctiva, jelikoz jsem ji dala na jeden zatah. Je to oddychovka, zadne drama, ale je to tuctovka. Samozrejme jako nactileta bych se asi rozplyvala a snila, ale ted uz me to nejak nehromilo, jak treba podobna kniha od Westky. Urcite sedi zarazeni do sekce deti a mladez, ale asi uz je nacase, abych pomalu tyto divci romany zacala vyrazovat, protoze uz jsem na to vazne stara :-D Neni nejak vyjimecna, aby si zaslouzila misto v me knihovne, takze bud pockam tak 6 let a pak ji venuji neteri a nebo ji poslu do sveta hned

27.12.2020 3 z 5

Neskutecne me pobavilo, ze podle tohoto tintitka byly natoceny 3 filmy, jejichz zhlednuti mi zabralo vice casu, nez precteni knihy :-D. Jinak Tolkien je samozrejme Pan spisovatel a vypravec

18.12.2020 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Ja pujdu asi taky trochu proti proudu. Moc me to nebavilo. Prvni polovinu knihy jsem se vubec nemohla zacist. Matt mi nebyl vubec sympaticky a celkove jsem od knihy cekala jiny pribeh. Tesila jsem se na super 12 schuzek, soupereni, jeji rozhodovani, nejaka romantika, nejake muchlovani s kandidaty i pripadne treba sex a ono nejak bylo trochu vse jinak. A kdyz uz tam neco bylo, tak to proste nemelo ten spravny naboj, protoze autorka proste mela v hlave nejaky urcity konec a to bylo skoro celou dobu citit

14.12.2020 2 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Jelikoz jsem ted sama ve viru peceni pernicku, zdobeni stromecku a kazdodenniho zapalovani adventniho vence, tak na jeden vecer to bylo fajn knizni zpestreni. Stejne jako u lonske knihy si myslim, ze by to byl skvely namet na zfilmovani. Presne na takove filmy rada o Vanocich koukam. Vymysleny pribeh a zapletka mi prisla dobra a originalni. Ale celkove zpracovani knihy je takovy prumer. Ve Vanocnim obdobi myslim ale neurazi.

09.12.2020 4 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Nevim jestli je to blizicima Vanocema a ze jsem na cteni nemela tolik casu, ale nejak jsem se timto dilem nemohla prokousat. Nemohla jsem uverit, ze ma necelych 500 stran, me to pripadalo jak tisic :-D. Do prvni poloviny jsem se nemohla zacist, ale druha pulka uz odsypala lepe. Nakonec jsem prekvapena, ze vyvrcholeni melo i nejaky hlubsi smysl a pointu, jen si nejsem jista, jestli se mi vlastne cela ta mystika a konec k celemu pribehu hodi. Rozhodne ale muzu rict, ze cela serie je nezapomenutelna...

06.12.2020

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Za me tentokrat zdlouhave a naprosto bez stavy. Serii Nepratele a milenci to nesaha ani po kolena...

27.11.2020 2 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Vzdy, kdyz si prectu knihu ceske autorky a libi se mi, tak jsem z toho prekvapena a vlastne vubec nevim proc :-D. Od knizky jsem se vubec nemohla odtrhnout. Vazne me bavila. Bylo tam par veci, ktere mi uplne nesedely, ale byly to drobnosti. Napr. ma zmalovany zadek, nemuze se ani posadit, ale jeste ten den jde na foceni v plavkach. Jedine, ze by mela extra bombardaky :-D A pak me trochu zarazilo, ze pulku knihy jsou narazky na to, ze zrejme Daniel mel neco s Katie, ale vubec ty jejich pohledy a chovani Katie nebylo vysvetleno. Kdyz pominu tyto drobnosti a konec, od ktereho jsem nejak cekala vic, tak to bylo paradni cteni plne slunce, pisku, oceanu a peknych surfaru. Melo to dej, poutavy pribeh i zazivnost

23.11.2020 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Jak me prvni dil prekvapil, tak me tento zklamal. Uz hodne dlouho jsem takovou blbost necetla. Nemuzu se vlastne ani vyjadrovat k deji, protoze si ho skoro uz nepamatuju, az tak moc nezazivne to pro me bylo. Za me to nemelo nic. Humor mi vtipny neprisel, nektere sceny nebo dialogy bych nazvala az trapne. Nevidela jsem tam zadne jiskreni, budovani vztahu, poradne dej, proste sup sem, sup tam, miluji te, vezmi si me, konec. Hrala jsem si i s myslenkou dat odpad, coz jsem udelala snad 2x, ale budu se drzet sveho kreda, ze to dam jen kniham, ktere nedoctu, ze se to fakt neda. Tato kniha ale byla tak kratka, ze jsem to zahodit nestihla

21.11.2020 1 z 5

Lesní klenot Lesní klenot Kateřina Loučková

O kvalitach autorky uz me presvedcila kniha Lovec vena, takze jsem ani chvili nevahala a pustila se do knihy nove a jsem spokojena. Dostala jsem presne, co jsem ocekavala. Krasny, oddechovy, smysluplny, romanticky pribeh zasazeny do krasne doby a krasneho malebneho mista, jakym, dle mych predstav, Lesni klenot je... Dalsim plusem pro me bylo, ze se vlastne jedna o volne pokracovani knihy Lovec vena i kdyz to primo neni uvedeno, jelikoz hlavnim hrdinou je druhy ze tri bratru a doufam, ze nas i brzy ceka pribeh nejmladsiho z nich. Kdo ma rad treba Kleypas, tak si myslim, ze zde nemuze slapnout vedle. Styl je podobny a presto se autorka, v necem co je mi v jejich knihach sympaticke, odlisuje. Navic se mi opet moc libi obalka

12.11.2020 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Cim vice knih od autorky ctu, tim ji mam radeji a doufam, ze budou i preklady dalsich jejich knih. Pribeh dvou nejlepsich kamaradu me bavil moc. Melo to jiskru i vtip. Jejich hlasky a hastereni nemely chybu

05.11.2020 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Za me rozhodne nejlepsi dil serie. Nemam teto knize co vytknout. Pribeh krasne plynul, byl plny vtipu, hastereni, ale i emoci, ktere donutily me oci i slzu ukapnout. Za me super relax v teto zvlastni dobe

31.10.2020 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Chance byl neskutecny sympatak a podle popisu i pekny chlap. Aubrey uz mi tak sympaticka nebyla, spis naopak. Zacatek knihy byl takovy slabsi, pak se mi moc libil zvrat, proc Chance udelal co udelal a kde byl. Kniha mi ale prijde takova prumerna a nic ve me extra nezanechala

22.10.2020 3 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Hodnoceni knihy jsem si musela nechat ulezet v hlave. Z knihy jsem si na zadek uplne nesedla. Zato jsem na zadnici pristala potom, co jsem zjistila, ze knihu napsala ceska autorka, ktere je 23 let. Pribeh byl hezky vymysleny. Za me trochu zklamani, ze se vic pribehu neodehravala v labyrintu. Konec byl za me hrozne zrychleny a asi nejslabsi cast knihy, ale vsechno do sebe zapadalo, melo to hlavu a patu. Kniha me bavila, odreagovala jsem se a vtahla me do sveta Antickeho Recka, bohu a polobohu, takze v konecnem dusledku za me spokojenost

22.10.2020 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Aaaach, to bylo nadherny... Nechapu, ze jsem tu knihu tak dlouho odkladala. Ted koukam, ze jsem ji cetla 19.10 :-D Nekdo muze rict, ze naivni nebo nerealny, ale takova laska proste musi existovat a kdyz ne, tak i holky prece muzou snit

19.10.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Nevim uplne co, ale neco mi na tomto dilu tak uplne nesedelo. Nebylo to ono. Mozna jsem po prvni knize mela velka ocekavani. Za me Dopisy lepsi

17.10.2020 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Konec je na ranu :-D. Bohuzel druhy dil v nedohlednu. Jelikoz jsem knihu dala temer na jeden zatah, tak s klidnym svedomim mohu rict, ze se mi libila. Autorka ma vypravecsky dar, protoze za 400 stran se toho vlastne zase tolik nestane, ale stejne me kniha stale drzela v napeti a nemohla jsem ji odlozit. Prekvapil me tu nazor, ze je kniha nudna. Trochu jsem kvuli nemu se ctenim otalela, ale jsem rada, ze jsem na to nedala

17.10.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Za me zatim lepsi nez serie Skleneny trun. Dvur trnu a ruzi mi prijde jako jina kategorie a neda se porovnavat. Kniha byla za me vyborna. Bryce mi byla velmi sympaticka a opet musim Sarah zatleskat, jak dokaze vymyslet novy svet plny magie a ruznych kouzelnych stvoreni. Velmi mi sedi jeji vypravecsky styl, druha polovina pribehu me dokazala vtahnout do knihy vice a jsem rada za uceleny konec

14.10.2020 5 z 5