kubla111 kubla111 komentáře u knih

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Mírně slabší rozjezd než bych čekal od těchto autorů, které "žeru". Možná pro mou náročnost ubírám hvězdičku. Určitě starší tituly jsou čtivější. Dříve celou knihu prožíváte napětí, neodpočinete si, a rád. Kdežto tady tato kniha nemá takový spád a konec je poměrně rychlý, ale rozhodně ke čtení doporučím.

04.01.2018 3 z 5

Klenot sedmi hvězd Klenot sedmi hvězd Bram Stoker

Archaické, poměrně zdlouhavé, málo napínavé a ještě k tomu nezajímavý, extrémně rychlý konec.

10.11.2017 2 z 5

Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) Ben Mezrich

Plná jména, věci, které se dějí. Odvaha autora, kniha, která je sice dokumentem, ale která velmi poutavě zachycuje vzestup a pád nejednoho oligarchy, která zachycuje vzestup a pád nejednoho prezidenta. Celou dobu nevíte komu "fandit". Putinovi? Berezovskému? Hladu po penězích, snaze o demokracii? Bezohlednosti bohatých, ale i mocných? Snaze vyčistit Rusko od vlády korupčníků a ostatní verbeže? Ale takovým způsobem? Ať je to jak chce a je-li nebo není-li na tom cokoliv pravdivého, nesoudím, neznám poměry. Jen hodnotím - výborná kniha.

12.10.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tato kniha se četla jedním dechem. Výborně napsáno, spousta napětí a i střídání minulosti s přítomností bylo hodně srozumitelné a nezaměnitelné. Jednu hvězdičku ale musím ubrat, protože lze zpochybnit dokonalost věznitele, že vše měl tak dobře a tak dopředu a že počítal se vším. To dle mého názoru je nesmysl. Ale nakonec o naprosto přesná fakta nejde. A jestli po světě opravdu chodí takoví úchylové a ještě v soudcovských talárech - no potěš pánbůh :) Jsem rád, že se mi kniha dostala do rukou.

12.09.2017 5 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Výborná kniha. Už dlouho jsem nenarazil na spisovatelku, u které bych ihned poznal, že to píše žena. Skvěle psané. Výborný příběh, zápletka, minulost i časově ve spojení se zločinem. Snadno rozeznatelné a zapamatovatelné postavy. Musím říct, že kdokoliv by to udělal, tomu bych fandil, protože, bohužel, takový hajzl, jakým policajt Zapletal byl ještě bude pochován jako čestný muž ve službách policie. A nemyslím si, že to je jen román. Jak ale "potrestat"? Jít na policii? ..... to jediné mě na celé, výborné knize štve. A velmi rád si od této autorky přečtu něco dalšího.

31.07.2017 5 z 5

Dokonalé dědictví Dokonalé dědictví Penny Vincenzi

Opět jsem se spletl v knize, měl jsem dát na poměrně nízké ohodnocení. Vydržel jsem sice do cca 1/3knihy, ale když ani po té době se vlastně vůbec nic nedělo, odkládám ji. Pravděpodobně určeno pouze ženám, ale ani těm se určitě kniha nemůže líbit.

26.06.2017 2 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Tvrdá, veskrze pravděpodobně realistická kniha. Ukazuje hnusnou tvář Jihoafrické republiky. Jak se mísí bílí s černými, jaké metody se tam používají atd. Nelítostné, přesto uvěřitelné. Včetně příběhu, zápletky, rozuzlení. Takový je asi život. Bez příkras. Přečteno jedním dechem. Beru jednu hvězdu pryč, protože bych takovou knihu chtěl 2x tlustější :)

21.06.2017 4 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Tady nemám co dodat, knihy těchto autorů čtu jedním dechem. Nezkoumám, co z toho je možné, či nemožné. Vždycky mne přenesou někam od reality a jsem za to rád. Jakoukoliv knihu těchto autorů nepovažuji za slabou. Bývám více kritický, tady ale nechci a nebudu. Jsou pro mne nejčtenější.

05.06.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi silná kniha. Opravdová. Nepřikrášlená skutečnost. Je jedno, že chápu naštvanost Čechů a kohokoliv po válce. Vždyť kolik lidí se nevrátilo z táborů, z války atd. Ale to bych chápal, že tito lidé by byli nelidští. Jenže tito to nebyli. Ti zničení, ti, kteří přišli třeba o celé rodiny, ti to nebyli. Ti byli na dně, ti neměli náladu se někomu mstít. Mě nejvíce štvou ti hajzlové a zrůdy, co jsou nejdříve češi, pak se převlíknou za přisluhovače nacistů a pak zase do kabátů strašnejch pravejch čechů a ti končili kopali do i nevinných němců. Případ hlavní hrdinky. S kácením lesa lítají třísky. To se neomlouvá. Ty zrůdy pak seděly na radnicích, rozhodovali a bytí a nebytí a nejen němců ... hnus, který byl, je a bude v každé době, protože lidi sami o sobě jsou v podstatě naprosto nedokonalí. Je mi líto, co všechno si hrdinka za ten život prožila. Dovedete se někdo do toho vcítit? My si můžeme na něco stěžovat? Zkuste celý život nikam a k nikomu nepatřit. Naprosto marný život. Díky za takovou knihu.

22.03.2017 4 z 5

Peklo jménem Rakká Peklo jménem Rakká Sophie Kasiki

Když lidé, ideologie, náboženství ovládne člověka ve slabé chvilce, může dojít k neštěstí. Tak se i stalo v tomto příběhu. Jednoduše psané. Je to vysloveno. To co tížilo, to, co potřebovala vyslovit. Varovat. Nečekejte román, ale krutou pravdu. Nečekejte proudy krve, ale přesto pravdu. A varování před vlastní hloupostí. A zároveň světlo v podobě lidí, kteří ten svět tak nechtějí nechat. Ukázala v tomto příběhu i to, že utekla od lidí, kteří ji jediní měli doopravdy rádi. Hlavně - nespoléhejte se na stát, na systém.

29.01.2017 3 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Vynikající, plynoucí kniha, plynoucí jako voda. Dokonale popsané příběhy celé rodiny ústy jednotlivých členů. Skvěle popsaný život, vztahy. Úžasný příběh. Po dlouhé době jsem velmi mile zasažen knihou. Přesto malá výtka. Konec je takový "už aby byl konec, něco tam napsat musím" Přesto se v něm nedozvíme, co se s jednotlivými členy rodiny stalo dále, jak se změnili atd. To asi proto. že by se z toho musela udělat sága, ale v této knize jde o příběh a ten je dokončen - tam bych jej utnul. Přesto nesnižuji knihu ubráním hvězdičky.

13.01.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Tak jako děj byl bez jakékoliv akce,tak i konec nic zajímavého nepřinesl. Byl jsem zklamán, přestože jsem se do knihy snadno zacetl, policejní prace je dobře popsána, je v ději i zajímavá postava psychologa, jeho vlastni příběh, prostředí je taky pěkně popsáno, ale nic víc. Poměrně nenapinava kniha, nuda, žádné dramatické děje, zvraty. Nic. Další knihu těchto autoru číst nechci. Nakonec ani ten psycholog, který je v podstate nosnou postavou, nic zvláštního nepredvedl. Asi jsem už moc náročný, policejní protokol je zajímavější.

30.10.2016 2 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Nejdříve jsem chtěl hodnotit jako žena, pro kterou je kniha určena. Ale knihu jsem dočetl a to jsem možná neměl. Měl jsem ji zahodit a doufat, že zůstane zajímavá jako prvních cca 100stran. Pak už to bylo neskutečně dlouhé, nudné, určené pro frustrovane zatrpkle ženy, které se musí starat o pět děti, místo,aby po nich toužil nejlepší upír všech dob. Podotykam,že jsem četl i 50 odstínů šedi. Tady jsem knihu odlozil po 60stranach. Tak proto jsem dal teto knize aspoň 1hvezdu. A v krátkosti. Zmrzačená žena odmítá neskutecneho milence, ta zena je hodnejsi než matka Tereza, chytřejší než Wikipedie, hnusna jak Quasimodo a presto odmítá bohatého upíra,který díky ni získává soucit, lásku atd. Lidi, toto není normální, ale ani románové. To je strašné. A rozhodne me otevřený konec neprimeje číst další díl. Jediná hvězda jen pro upirskou tematiku.

02.10.2016 odpad!

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nádherný román. Jsem rád, že to nebyla útlá knížka, ale slušná dávka opravdu krásného psaní. Přeneslo nás to časem, z Anglie pěšky do Persie a zpět do Skotska. Prošli jsme si různými náboženstvími, povahami,proměnami člověka. Celou dobu nás provází houževnatost člověka, který si jde za svým cílem. Co na tom, že vše není přesně podle historie? Na to jsou učebnice dějepisu. V samém závěru se sám autor omlouvá za chyby. Mě to nevadilo. Děkuji

08.09.2016 5 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Jsem rád, že jsem tuto knihu četl. Mám rád tento druh literatury, kdy se člověk dozví, pokud je to skutečně tak, jak pracují tajné služby, jak funguje mezinárodní pozadí atd. Do knihy nelze dostat všechno. Kniha se četla dobře, i přestože se děj prolévá různými časy. A v dnešní době... Mějme se na pozoru, nevíme, kde na nás co číhá. Doporučuji

17.08.2016 4 z 5

Vyvolení Vyvolení Steve Sem-Sandberg

Já byl poměrně zklamán. Těžko se do knihy dostávalo, žádný strhující děj. Jen v podstatě hrůzy, které tehdejší doba nesla. Je to samozřejmě z jiného pohledu, ale neustále to samé s jemnou nitkou příběhu. Nikde nahoru dolů. Mnohokrát jsem knihu chtěl odložit, protože mne nezaujala, dočetl jsem jen v naději, že se děj zlepší. Nic. Jen smutek z toho, co se nikdy nesmí opakovat. I toto byli lidé.

25.05.2016 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Rozvleklé, bez napínavého děje, jen se zde pouze přiživuje autor na známých postavách, které nejsou ani vyvedenější, jen dokonalejší s téměř supermanovskými schopnostmi. Nene, tato kniha neměla vůbec být napsána. pouze a jenom původním autorem, který i třetím dílem trilogie ukázal, že pokračovat znamená nutně polevit, jak to obvykle bývá u filmů. Já knihu nedoporučuji.

17.02.2016 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. A co více? Právě v dnešní době, kdy hrozí válka ze všech stran, je tato kniha nadčasová. Navíc, nápad psát to jako paní smrt, dokonalé. Nemá cenu se rozepisovat, čím si hlavní hrdinka prošla, přečtěte si to. Stačí závěrečná slova smrtky. Víte, koho se nejvíce bojí? Lidí.

27.10.2015 5 z 5

Jak se rodí sériový vrah Jak se rodí sériový vrah Hannes Råstam

Příliš zdlouhavé, myslel jsem si, že to bude mít nějaký spád, ale ani psychologický rozbor to nebyl. Knihu jsem sice dočetl, ale poměrně s velkým sklamáním.

09.09.2015 2 z 5

Pro mne ještě lepší než Stoletý stařík. Tady mi připadá, že autor ještě vyspěl. Vynikající intelektuální humor se spoutou neuvěřitelných příběhů. Jak jsem v knize četl, tak i já jsem šel díky tomu spát tak POZDĚ až bylo BRZY.

17.04.2015 5 z 5