Jak se rodí sériový vrah

Jak se rodí sériový vrah

Skutečný případ Thomase Quicka. Odsouzen za osm vražd, dalších pětadvacet přiznání k soudu nedospělo. Thomase Quicka znají média jako švédského Hannibala Lectera, zločince, jehož hrůzné činy přesahují běžnou představivost. Pozadí jeho příběhu je však spletitější a překvapivější, než se zdá. Autor knihy se s nejnebezp... celý text

Skutečný případ Thomase Quicka.
Autor knihy se s nejnebezpečnějším švédským sériovým vrahem setkal poprvé roku 2008 v nemocnici v Säteru a během čtyř let prozkoumal každý detail policejního vyšetřování a soudního procesu. Pečlivá analýza policejních videonahrávek, záznamů z výslechů i soudních stání, lékařských materiálů a zápisků policejních vyšetřovatelů, včetně těch dosud
utajovaných, jej přivedla k šokujícímu zjištění – v případě Stura Bergvalla, jak se odsouzenec ve skutečnosti jmenuje, policisté, lékaři, právníci i soudní znalci účelově manipulovali s fakty. Råstamův příběh o tom, jak lze z nevinného, psychicky nemocného člověka vytvořit sériového vraha, je reálný thriller a kritika policejního a právního systému, který selhal. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225886/jak-se-rodi-seriovy-vrah-CyO-225886.jpg 3.921

Fallet Thomas Quick: Att skapa en seriemördare (2012)

Literatura světová, Literatura faktu, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Paseka

kubla111
09.09.2015

Příliš zdlouhavé, myslel jsem si, že to bude mít nějaký spád, ale ani psychologický rozbor to nebyl. Knihu jsem sice dočetl, ale poměrně s velkým sklamáním.

sérioví vrazi

Autor knihy