kryspin66 kryspin66 komentáře u knih

Satanovo jaro Satanovo jaro Zdeněk Pošíval

Další poutavá historická krimi od autora. Jsem zvědavý jaký bude další díl

15.09.2014 4 z 5

Satanovi koně Satanovi koně Zdeněk Pošíval

Poutavý příběh Jožíka z Bukova. Děj knihy je vcelku dobrý jen bych vytknul, že hned po činu se dá dobře odhadnout pachatel. Jinak kniha stojí za přečtení.

10.09.2014 4 z 5

Rytířská píseň Rytířská píseň Sharon Kay Penman

Další pokračování příběhů jednotlivých postav ve staré Anglii a Walesu. Tento díl mě už tolik nenadchnul jako díl předešlý, ale přesto je poutavý a vtáhne do děje. Při úmrtí Joany a Lewelyna jsem si musel dávat přestávky abych to vůbec ustál. Vřele doporučuji přečtení románů. Je to už pátý román od této úžasné autorky, proto si ji přidávám do oblíbených.

05.09.2014 5 z 5

Ve stínu krále Ve stínu krále Sharon Kay Penman

Řekl bych, že zatím tento díl byl nejpodařenější. Poutavý děj, historické události, popis různých historických postav, jejich city, pocity atd. Opravdu můžu zcela jistě doporučit.

27.08.2014 5 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Sharon Kay Penman

Dalo by se říci pokračování dějin Anglie a Walesu z románů A všichni svatí spali... Jsem zvědavý jak bude příběh pokračovat. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji.

23.08.2014 4 z 5

A všichni svatí spali 2 A všichni svatí spali 2 Sharon Kay Penman

Pokračování velmi pěkného historického románu od autorky. Různé pohledy na způsob vládnutí v historii Anglie zúčastněných protichůdných postav Štěpána na straně jedné a teď Jindřicha a Maud na straně druhé.

21.08.2014 4 z 5

A všichni svatí spali 1 A všichni svatí spali 1 Sharon Kay Penman

Velmi pěkný historický román od autorky. Různé pohledy na způsob vládnutí v historii Anglie zúčastněných protichůdných postav Štěpána na straně jedné a Maud na straně druhé.

11.08.2014 4 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Řekl bych, že tento díl byl o něco méně poutavý než díly předešlé. Škoda že už se dalšího pokračování nedočkáme. Vřele doporučuji přečtení všech čtyř dílů.

29.07.2014 4 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Tak tento díl byl trochu odlišný svým dějem proti dílům předešlým, ale přesto vřele doporučuji. Co díl čtvrtý? Uvidím jdu na něj.

18.07.2014 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Tento druhý díl mě také oslovil, ale o trochu méně než jsem čekal. Prostě první díl je lepší. Přesto jsem zvědav jaké budou další osudy Adélie.

05.07.2014 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Tak trochu jsem nevěděl do čeho jdu. Ale kniha mě úplně uchvátila. Měl jsem jí přečtenou za čtyři dny. Skoro až do konce jsem nedokázal určit vraha a jeho pomocnici, což už se mi dlouho při čtení detektivek nestalo. Těším se na další díly a doufám, že to bude stejně zajímavé počteníčko. Doporučuji.

01.07.2014 5 z 5

Kaspická brána Kaspická brána Harry Sidebottom

Tento čtvrtí díl už mě nějak zvláště nenadchnul. Dost podobné předchozím knihám. Přesto nelituji, že jsem zatím tuto tetralogii četl.

01.07.2014 3 z 5

Lev pouště Lev pouště Harry Sidebottom

Řekl bych, že předchozí díly byly poutavější, ale stejně doporučuji. Jsem zvědav co mě čeká v díle čtvrtém.

18.06.2014 4 z 5

Král králů Král králů Harry Sidebottom

Druhý díl Král králů je asi na stejné úrovni jako první díl. V druhé půlce knihy je děj poutavější. Ten jsem přečetl jak se říká jedním dechem. Už se těším jak bude příběh Balisty pokračovat. Tentokrát v zajetí Peršanů.

14.06.2014 4 z 5

Požár na východě Požár na východě Harry Sidebottom

Další z dobrých knih o Římanech. Boj Balisty a jeho přátel jak proti nepříteli z Asie, tak i v životě v blízkosti císaře. Boj a politika. Vcelku zajímavé čtení. Uvidíme co v dalších dílech.

14.06.2014 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Dobrý autor,velmi pěkná a zapeklitá detektivka. Různé pohledy různých lidí na zločiny. Fakt bezva čtení. Celou dobu jsem děj hltal a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Určitě doporučuji.

02.06.2014 5 z 5

Obránce Říma Obránce Říma Robert Fabbri

Velmi zajímavá a poutavá kniha. Autor vkusně propojil část života Vespasiána s dějem knihy. Všeho je tam v ději tak akorát (mládí, lásky, intrik, válčení, politiky). Těším se na další díl a další knihy autora. Vřele doporučuji.

28.05.2014 5 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Místy zajímavý děj, místy děj jen proplouvá. Ale přesto kniha stojí za přečtení.

22.05.2014 4 z 5

Centurion Centurion Simon Scarrow

Zatím předposlední díl co nám Simon Scarrow naservíroval. Nový díl teď právě vyšel pod názvem Gladiátor.

19.05.2014 4 z 5

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Další z řady příběhů o Římanech tentokrát z Judeje.

05.05.2014 4 z 5