kryspin66 kryspin66 komentáře u knih

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

Trochu jiné příběhy centurionů Macra a Cata. Tentokrát na moři. Ale i tak byl děj zajímavý. Jsem zvědavý jak příběh bude pokračovat dál.

30.04.2014 4 z 5

Orlova kořist Orlova kořist Simon Scarrow

Po delší době jsem zase sáhl po tomto autorovi a dalším pokračování Cata a Macra. Jsem zvědav kam dál autor tyto postavy posune.

22.04.2014 4 z 5

Vlčí zlato Vlčí zlato Anthony Riches

Další román z řady o Římanech. Nevím jestli patří k nejlepším z celé série, ale rozhodně stojí za přečtení.

16.04.2014 4 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Vcelku dobré počteníčko. Vraha jsem uhodl skoro v polovině knížky, ale příběh mě upoutal. Mohu tento další díl jen doporučit.

10.04.2014 4 z 5

Hasdrubal: Ohně v Megaře Hasdrubal: Ohně v Megaře Patrick Girard

V tomto třetím díle dochází k úplnému zničení Kartága. Celá trilogie je vcelku dobré počteníčko a doporučuji těm, kteří jako já dřív o historii Kartágu moc nevěděli, její přečtení.

01.04.2014 4 z 5

Hannibal: Pod hradbami Říma Hannibal: Pod hradbami Říma Patrick Girard

Tento druhý díl už nebyl tak poutavý jako díl první. Trvalo mi trochu déle se knihou prokousat. Přesto ale s historického hlediska stojí za přečtení.

26.03.2014 4 z 5

Hamilkar: Lev z písčin Hamilkar: Lev z písčin Patrick Girard

O Kartágu jsem doposavaď moc nevěděl. Věděl jsem že existovalo, ale nevěděl jsem nic o jeho rozloze, vývoji a osudu. Moc pěkně napsané kniha autora. Jsem zvědav jak bude pokračovat druhý díl, tedy o Hanibalovi.

17.03.2014 4 z 5

Leopardí meč Leopardí meč Anthony Riches

Tento čtvrtý díl už není jen o jedné ústřední postavě(Markus), ale i o jiných postavách. To mě vcelku upoutalo. Hodnotím kladně a vřele doporučuji přečíst celou tertalogii.

07.03.2014 4 z 5

Pevnost barbarů Pevnost barbarů Anthony Riches

Tento třetí díl je dost podobný dílu druhému. Proto také dávám o hvězdičku méně, ale přesto doporučuji. Uvidíme co díl čtvrtý.

24.02.2014 4 z 5

Šípy zběsilosti Šípy zběsilosti Anthony Riches

Tento druhý díl tetralogie už není takový jako první, ale je též poutavý. Doporučuji.

15.02.2014 4 z 5

Rány na cti Rány na cti Anthony Riches

Román mi mile překvapil. Těším se na další díl. Možná i lepší než Scarow.

10.02.2014 5 z 5

Vlk plání Vlk plání Conn Iggulden

Kniha se mi velmi líbila. Měla strhující děj. Zajímavé jaké měl Čingischán drsné dětství až do dospělosti. Doporučuji.

04.02.2014 5 z 5

Boudica 4 - Ve znamení hada Boudica 4 - Ve znamení hada Manda Scott

Poutavá kniha. Neustále se něco děje. Řada postav s rozličným příběhem života. Dějiny Británie mě zajímají a je to zase z jiného úhlu pohledu než ze strany římských legií (Simon Scarrow atd,). Tento díl už není jako předchozí tři, ale celá tetralogie stojí za přečtení. Doporučuji.

30.01.2014 4 z 5

Boudica 3 - Ve znamení psa Boudica 3 - Ve znamení psa Manda Scott

Poutavá kniha. Neustále se něco děje. Řada postav s rozličným příběhem života. Dějiny Británie mě zajímají a je to zase z jiného úhlu pohledu než ze strany římských legií (Simon Scarrow atd,). Jsem zvědavý jak osudy budou pokračovat v dalším dílu.

17.01.2014 4 z 5

Boudica 2 - Ve znamení býka Boudica 2 - Ve znamení býka Manda Scott

09.01.2014 4 z 5

Boudica 1 – Ve znamení orla Boudica 1 – Ve znamení orla Manda Scott

02.01.2014 4 z 5

Smrt králů Smrt králů Bernard Cornwell

Zatím poslední díl této série. Mohu vřele doporučit.

28.11.2013 4 z 5

Hořící země Hořící země Bernard Cornwell

Tak mám za sebou už pátý díl a příběh pořád pokračuje. Doufám, že další díl bude stejně poutavý.

24.11.2013 4 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Další velmi čtivý díl. Hlavně v druhé půlce a posledních 130stran mě děj upoutal, že jsem ho přečetl během jednoho odpoledne a večera.

19.11.2013 4 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Další velmi dobrý počin autora a teď s chutí do čtvrtého dílu.

13.11.2013 4 z 5