Boudica 3 - Ve znamení psa

Píše se rok 57 n. l. a většinu Británie již obsadili Římané. Síle římských legií dosud vzdoruje pouze jediná část země daleko na západě, kde Boudica vede nemilosrdnou gerilovou válku. Aby vybojovala svobodu pro svůj lid a našla vnitřní klid, musí se s nepřítelem utkat na území Icenů, v srdci své vlasti. Na druhém břehu moře žije v exilu Boudičin nevlastní bratr Bán, kterého obě válčící strany považují za nepřítele a zrádce. Také on zoufale hledá vnitřní klid, a vydává se proto na duchovní pouť, která ho zavede nejen k mohylám dávných věštců lidu, jehož se zřekl, ale i do jeskyně boha, kterému přestal sloužit. Jen pokud se Bán a Boudica spojí a přimkne se k nim lid celé Británie, dokážou se Římu ubránit. Nový římský místodržící však má nesmlouvavý příkaz: potlačit vzpouru. Dvacet tisíc legionářů podléhajících jeho velení je připraveno zastavit kohokoli a cokoli. Jsou odhodláni zadupat jakoukoli jiskřičku odporu vůči Římu jednou provždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21763/boudica-ve-znameni-psa-21763.jpg 4.419

Boudica 3.

Romány, Fantasy, Historie
Vydáno, Mladá fronta

Boudica: Dreaming the Hound, 2005

Kniha Boudica 3 - Ve znamení psa

Vojslava
28.04.2019

Další pokračování Boudičiných příběhů graduje a ocenila jsem, že jsem mohla nahlédnout více do role snů a praktik, které určovaly život kmenů na naprosto základní úrovni. Pak má i závěr knihy drtivou logiku a jsem ráda, že aspoň jedna linie knihy došla smírného závěru. Čtvrtý díl je připravený, ale i když všichni víme, jak to dopadne, těším se na něj.

Richie1
01.01.2015

Třetí díl strhujícího vyprávění o Boudice, vládkyni Icenů a hlavní osobnosti odporu britských kmenů proti římské okupaci ostrova.
Římské legie již obsadily a zpacifikovaly značnou část jižní a střední Británie. Odpor britských kmenů byl zdánlivě zlomen a omezuje se pouze na lokální střety ojedinělých bojovníků proti římským legionářům. Ale přání svobody v britských kmenech stále sílí s každým dalším útlakem, jehož se Římané vůči původnímu obyvatelstvu dopustí. Boudica si to přání uvědomuje a ve skrytu připravuje povstání - cvičí jednotky mladých bojovníků.
Pak ale přijíždí do této římské kolonie nový místodržící, jehož úkolem je dokončit okupaci ostrova a potlačit jakékoli pokusy o vzpouru. A jednou z možných obětí této snahy se může stát i Boudica a její dcery. Zdá se, že poslední jiskra je zažehnuta ...
Děj neztrácí na napínavosti. Autorka mistrně vypravuje a dokáže čtenáře perfektně ponořit do tajuplného života v keltské Británii, zemi druidů, věštců i divokých bojovníků.

kryspin66
17.01.2014

Poutavá kniha. Neustále se něco děje. Řada postav s rozličným příběhem života. Dějiny Británie mě zajímají a je to zase z jiného úhlu pohledu než ze strany římských legií (Simon Scarrow atd,). Jsem zvědavý jak osudy budou pokračovat v dalším dílu.

tsal
12.09.2011

Breačin boj proti Římu pokračuje, přestože to s Iceny a ostatními kmeny nevypadá ani trochu růžově.
Jsem docela zvědavá na poslední díl tetralogie, protože ve Znamení psa nechala většinu svých hrdinů projít peklem. Až mi kolikrát běhal mráz po zádech.

Manda Scott
skotská