Boudica 2 - Ve znamení býka

Druhý díl románové tetralogie z prostředí starého Říma. Strhující příběh plný lásky a vášně, přátelství i zrady. Bán, důstojník římského jezdectva, bojuje v jedné z provincií proti kmenům původních obyvatel, nyní je však postaven před rozhodnutí, zda se vzdát po deset let budované kariéry, nebo se zachovat tak, jak mu velí jeho čest....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/5109/boudica-ve-znameni-byka-5109.jpg 422

Boudica 2.

Romány, Fantasy, Historie
Vydáno, Mladá fronta

Boudica: Dreaming the Bull, 2004

Kniha Boudica 2 - Ve znamení býka

Vojslava
02.04.2019

Zajímavé pokračování prvního dílu, kdy se takříkajíc míč dostává k soupeři a líčení velmi nenásilně pokračuje z druhé strany. Některé pasáže byly takové, že by si čtenář mohl i kousat nehty (a to i v těch, které nebyly akční), některé děj tak trochu zamlžovaly, ale budiž. Hrdinům vale nedám, třetí díl už čeká.

braunerova
21.03.2015

Kniha je čtivá, ale historicky značně nevěrohodná. O Boudice před rokem 60 n.l. není skoro nic známo. Během Claudiova tažení uzavřel kmen Icenů spojenectví s Římany, proto je dost nepravděpodobné, že by Boudica bojovala spolu s Caradocem. Předpokládá se, že se kolem roku 40 n.l. vdala za Prasutaga, takže těžko mohla být milenkou Caradoca a mít s ním děti. Závěr příběhu je pak už naprostá fantazie, to nemá s historií nic společného. Jak sama autorka píše v doslovu:
"Faktografický skelet tohoto příběhu je hodně děravý. ... Neberte nic z tohoto románu jako neotřesitelný fakt. Nemůže být a není."
Autor historického románu by neměl falšovat fakta. Mnohem lepší je román Orel a Havran od P.Gedge, který pojednává o stejné době a stejných lidech.

Richie1
01.01.2015

Druhý díl ságy o Boudice vůbec neztrácí na čtivosti. Boudica spolu se svým druhem, vůdcem kmene Trinovantů Caradocem, dále bojuje proti římským legiím okupujícím stále větší část Británie. V porobených částech se musejí Britové sklánět před vůlí Říma. Nesmějí nosit zbraně, musejí pracovat podle přání římských úředníků, jejich odvěká práva jsou potlačována.
Zradou je zajat Caradoc a jeho dvě děti a hrozí jim smrt v Římě před zraky císaře Claudia. Nejmocnější druidové Británie napínají všechny své síly, aby dokázali Caradoca a děti ochránit. A do hry vstupuje i dávno ztracený Boudičin bratr Bán, nyní nazývaný římským jménem Julius Valerius, donedávna jezdec římských pomocných sil. Je rozpolcen mezi dvěmi světy - přísaha ho váže k Římanům, srdce ho táhne zpět do vlasti ke kmeni Icenů.
Román pokračuje napínavým dějem popisujícím další osudy Boudiky - Té, jež přináší vítězství. Ke konci knihy už jsem pokukoval po dalším díle, neboť se jedná skutečně o výborné čtení.

kryspin66
09.01.2014

Poutavá kniha. Neustále se něco děje. Řada postav s rozličným příběhem života. Dějiny Británie mě zajímají a je to zase z jiného úhlu pohledu než ze strany římských legií (Simon Scarrow atd,). Jsem zvědavý jak osudy budou pokračovat v dalším dílu.

Manda Scott
skotská