kryspin66 kryspin66 komentáře u knih

Kacíř Kacíř S. J. Parris (p)

Velmi poutavý příběh. Mile mi autorka překvapila. Můžu doporučit.

17.02.2015 4 z 5

Šalomounův prsten Šalomounův prsten Barbara Goldstein

Totéž se dá říci i o třetím díle o Alessandře. Občas bylo neuvěřitelný co dokázala "přežít".?.?.?

08.02.2015 4 z 5

Boží schrána Boží schrána Barbara Goldstein

Tento druhý díl už nebyl tak skvělý jako díl první. Uvidím co třetí...

08.02.2015 4 z 5

Zapomenutý papež Zapomenutý papež Barbara Goldstein

Kniha mě vcelku nadchla. Po delší době zase pořádný příběh. Román měl spád a docela mě zaujalo podání příběhu z pohledu dvou lidí. Mohu vřele doporučit. Těším se na další pokračování i když mám obavu, aby další díl nebyl kopií předešlého dílu.

24.01.2015 5 z 5

Meč z Kartága Meč z Kartága Gisbert Haefs

Velmi mile mi tato kniha potěšila. Přečetl jsem jí za tři dny. Mohu doporučit.

20.01.2015 5 z 5

Záhady světla Záhady světla Giulio Leoni

Další kniha o vyšetřování vražd a záhad které vede Dante Alighieri. Dost podobný první knize. Za obě bych dal 3,5 hvězdičky. Přesto vynaloženého času na přečtení nelituji.

17.01.2015 3 z 5

Záhady mozaiky Záhady mozaiky Giulio Leoni

Musím napsat, že sem vcelku z této knihy rozpačitý. V jednu chvíli je děj poutavý že se od něj nelze utrhnout a vzápětí je tam spousty rádoby filozofických rozhovorů téměř nic neříkajících. Chystám se číst i druhou knihu Záhady světla tak jsem zvědavý co děj přinese.

04.01.2015 4 z 5

Paní temnot Paní temnot Peter Tremayne (p)

Tento díl byl dost předvídatelný, přesto nelituji že jsem knihu četl.

26.12.2014 4 z 5

Rozhřešení vraždou Rozhřešení vraždou Peter Tremayne (p)

Zajímavá krimi. Vcelku mě oslovila. Je to odpočinkové čtení. Mohu doporučit.

18.12.2014 4 z 5

Nechte maličkých Nechte maličkých Peter Tremayne (p)

Další slušná krimi z historie. Jediný zápor knihy je brzké odhalení motivu vraždy, i když rozuzlení je zajímavé.

18.12.2014 4 z 5

Ruso a mizející tanečnice Ruso a mizející tanečnice Ruth Downie

Musím k této knize poznamenat, že je to s dějem jako na houpačce. Chvíli je děj strhující a vzápětí je to trochu nuda. Pachatel se dá vcelku brzo odhalit. Přesto nelituji, že jsem tuto knihu přečetl.

07.12.2014 3 z 5

Despota Despota František Kalenda

Kniha mi mile překvapila. Děj plynul kupředu a pak nečekaný závěr. Fajn detektivka. Jen mi neseděly popisy kapitol dopředu.

23.11.2014 4 z 5

Stigmata Stigmata Colin Falconer (p)

Dost podobný knize Soucit s ďáblem, ale přesto jsem knihu četl a musím napsat, že i tak mě děj bavil.

17.11.2014 4 z 5

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Velmi zajímavá kniha. Četl jsem jí jak se říká jedním dechem. Vřele doporučuji.

14.11.2014 4 z 5

Hrozivé tajemství: Případ Koronera Johna Hrozivé tajemství: Případ Koronera Johna Bernard Knight

Příběh plynul poněkud rychleji než v předešlém díle (Otrávená číše) autora. Přesto se mi podařilo tipnout vraha vcelku na začátku. Přesto nelituji, že jsem knihu přečetl.

02.11.2014 3 z 5

Otrávená číše Otrávená číše Bernard Knight

Bylo to trochu lehčí čtivo. Čekal jsem, že se jednotlivé případy propojí a ono nic. Ale za chybu že jsem přečetl tuto knihu nepovažuji. Mám půjčenou ještě jednu knihu tohoto autora (Hrozivé tajemství) tak uvidím...

27.10.2014 3 z 5

Babylonské řeky Babylonské řeky Michel Peyramaure

Velmi zajímavá historická krimi. Doporučuji si udělat na tuto knihu čas a přečíst si ji.

27.10.2014 4 z 5

Zakázané doteky Zakázané doteky Zdeněk Pošíval

Další z řady knih o Jožíku Bukovském. Poutavý děj opět nechybí. Doporučuji.

17.10.2014 4 z 5

Tajemství mrtvých Tajemství mrtvých Tom Harper (p)

Tento díl mě už tolik nenadchnul jako knihy předešlé, ale stejně stojí za přečtení. Dozvědět se něco z doby Konstantina není na škodu.

09.10.2014 4 z 5

Satanovy chvíle Satanovy chvíle Zdeněk Pošíval

Poměrně čtivá historická krimi a vcelku nečekané rozuzlení. Doporučuji přečtení.

25.09.2014 4 z 5