krovacek krovacek komentáře u knih

Duna Duna Frank Herbert

Knihu jsem cetla az po shlednuti filmu a nelituji, sice jsem min trenovala predstavivost, ale zase jsem se i vic vizualne ponorila do deje. Ten me strhl i pres to, ze jsem z filmu znala pokracovani... ale jen do pulky knihy:)

14.12.2022 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Opravdu dojemné, čtivé nahlédnutí do úplně jiného života, než známe my. Mě bude ještě dlouho strašit představa žvýkání kamení, a to tam ani nebylo to nejhorší. Nezbývá než doufat, že postavení žen se i zde stále zlepšuje...

24.08.2021 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Ctiva, napinava, s zenskou hrdinkou, co si vic prat:) I Ctyrka byl velmi sympaticky. Cetla jsem az pote, co jsem videla film a nicemu to nevadilo (i kdyz lepsi je samozrejme trochu pozapomenout:)

21.05.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Prvni dil me asi zaujal vic, ale ani od tohohle jsem se nemohla odtrhnout, takze dobry:)

05.04.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Za mě o dost lepší než první kniha, velmi čtivé, zajímavé nové postavy i zvrat, který se tedy dal trochu očekávat. Byla tak akorát napínavá, že jsem se na četbu těšila, ale neodtrhávalo mě to od povinností, takže super!

26.03.2022 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Tedy, dost dlouho mi trvalo, nez jsem se alespon trochu zacetla. Mnozstvi postav tomu nepomahalo, se svou pameti jsem si ze zacatku musela delat poznamky, abych si vubec vzpomnela, kdo byl kdo. Ale vzpomnela jsme si na Hru o truny, ktera me taky ze zacatku nezaujala a pak nadchla, a tak jsem se rozhodla knize dat sanci a cetla ve chvilich opravdove nudy. A nakonec jsem k ni i k postavam nasla cestu. Jako prvni knihu zachranil Kaladin, toho si nedalo nezamilovat (i kdyz myslim, ze jeho historie by byvala stacila v narazkach a nemusela byt tak moc rozepsana). Pozdeji jsem si nasla cestu i k Salan, ktera byla ze zacatku spis divna a moc jsem ji nemusela. Kazdopadne po docteni jsem musela zacit rovnou dalsim dilem, takze za me stoji za precteni.

19.07.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Paradni zaver serie, nekde byly trochu hlussi pasaze, ale vetsinou to byla jizda:) Vsechny volne konce se krasne uzavrely, parada. Sice me mrzi, ze to skoncilo, nastesti ale bez cehokoliv co by ctenare nenechalo spat.

20.03.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Kdyz jsem uviděla popis, o cem ma byt dalsi dil, nemohla jsem verit vlastnim ocim. A dost vaznr uvazovala o tom, ze ho preskocim... ale pak jsem si precetla par komentaru a prrsvedcily me, abych to zkusila. Ze zacatku se mi cetlo spatne, nervy napjate na pokracovani a to politikareni me tam moc nebavilo. Navic Chaol mi moc k srdci neprirostl, s dost jeho chovanim jsem nesouhlasila. Nesryn me zajimala, ale ne nejak moc. Nastesti se brzy objevila postava Yrene, ktera me zaujala hned od zacatku. No a po chvili uz jsem na Aelin a ostatni zapomnela a hltala i tento strhujici pribeh, rozhodne doporucuji:)

07.03.2021 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Pribeh strhnul a precetla jsem skoro jednim dechem a tehdy jsem byla smutna z otevreneho konce, ted uz pokracovani existuje:) Je pravda ze postavam vse az trochu moc vychazelo, ale i tak to bylo napinave.

11.12.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha me dostala skoro hned od zacatku a nemohla jsem se odtrhnout:) Kdosi tu psal ze je to jako hunger games, za me je to tedy zasadne jiny a vzdalene podobny jen pocatecni zapletkou valka-zotroceni. Ale i tak doporucuji tem co se jim hunger games libily:)

05.04.2019 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Poeticka, strhujici dej, zajimave postavy

01.03.2019 4 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Kniha nezklamala, opět byla plná vtipu a napětí a přečetla jsem jí jedním dechem. Překvapilo mě tedy, že tentokrát se Kate všechno relativně dařilo a nedošlo k žádnému velkému zvratu, ale nemělo to negativní vliv na užívání si příběhu. Těším se na další díl, který osobně doufám, že nebude posledním :-) Třeba posledním pro Kate, ale zamilovala jsem si tam všechny postavy, myslím že třeba Julie by si určitě zasloužila i nějakou vlastní knihu :-)

14.11.2017 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Po přečtení pár komentářů jsem se bála, že mě příběh vyprávěný z jiného pohledu nezaujme, ale byl naprosto dokonalý. Postava Andrey, dříve spíš vedlejší, byla naprosto skvěle vykreslena, příběh byl plný napětí a skvěle doplňoval zbylé knihy série. Zajímavý byl i "bonus" z pohledu Kate, i když čtenář už z předchozího pohledu Andrey věděl/tušil, jak bude vše zhruba probíhat, takže nebyl až tak strhující jako první část.
Těším se na případné další knížky z Andreou, či zase s novým pohledem jiné postavy, myslím že postav, kde bych se ráda dozvěděla o jejichž minulosti společně s nějakou zápletkou, je tam "nakouslých" dost :-)

18.12.2015 5 z 5

Ochránce Impéria – Milenec Ochránce Impéria – Milenec Raymond E. Feist

Souhlasím s McGrinder, naprosto dokonalý soubor knih, už dlouho se mi nestalo, že by mě něco natolik chytilo, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Dala bych klidně i víc než 100% :)

07.02.2012 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Smrť je moje nejoblíbenější postava, tuhle knihu jsem už četla mnohokrát, a stejně si ji vždy ráda znovu přečtu, vřele doporučuji :)

29.11.2010 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Na zacatku pomalejsi rozjezd, kdy jsem tak akorat knizku neodlozila, ale ani se do ni moc nezacetla... no ale konec to napetim vynahradil =)

31.03.2023 4 z 5

Křížová výprava strojů Křížová výprava strojů Kevin J. Anderson

Ze zacatku mi to prisla slusna nuda, zhruba ve 30% me to konecne zacalo vic zajimat a ke konci uz se nedalo odtrhnout... precteni tohoto dilu tak celkove nelituji, ale ani to nebyl megatrhak. Postavu Voriana mam asi nejradeji, Norma me tu naopak zacala zklamavat a postupne se stavat nezajimavou, na Arrakis to bylo porad podobne, zajimavejsi byla zapletka s organovymi farmami... a i Erasmus si tu nasel cestu k memu srdci:)

14.12.2022 3 z 5

Služebnický džihád Služebnický džihád Kevin J. Anderson

Trochu jsem se bála, že to bude nuda, ale děj mě brzy vtáhl do sebe. Postava Sereny a Vora mě zaujala hned od začátku, ale i ostatní byly dobré a celou knihu jsem si užila... klidně mohla i pokračovat dál :)

Jinak bez toho, abych nejdriv cetla Dunu, by my mozna nektere casti prisly nudne - napr. cela cast na Arakisu, kde by me to bez pozadi Duny ani nezajimalo,takhle to byl zajimavy pohled do historie Arakisu.
Casti s Kymeky me moc nezajimaly, ty jsem spis protrpela coby nutnou znalost pro spojeni pribehu.

26.11.2022 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tady už se "bohužel" ne vždy dalo odtrhnout:) Jediné, co bylo nudné, tak byly některé pasáže s poradami a planováním, ale dalo se to přežít ;)
Tamlin po předchozím znesvěcení zase trochu coby postava posílil, to mě potěšilo, protože se mi nelíbilo to co z něj autorka udělala v minulém dílu..

26.03.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nejdříve jsem četla Skleněný trůn, a tak jsem měla asi moc velká očekávání... Toto byla taková Kráska a zvíře pro náctileté, mě to vyloženě nezaujalo, ale ani neurazilo, coby odpočinková četba se to nechalo. Občas trochu moc roztahané, ale to se nechalo přeskočit a člověk o nic nepřišel. Konec trochu laciný, nicméně výsledek jsem celkem očekávala od začátku. Ta poslední čtvrtka mě asi jako jediná vyloženě bavila, byly tam zajímavé momenty. Od dalšího dílu neodradilo :)

18.03.2022 3 z 5