kristynkal kristynkal komentáře u knih

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Těšila jsem se, kniha mě bavila, překvapila a smekám před promyšleností děje a před fantazií autorky. Jen mi občas přišlo, že některé věty nedávaly moc smysl a musela jsem si je přečíst vícekrát, ale to mohlo být překladem. Každopádně kniha je poutavá, akční a pěkně zakončuje serii a je zvláštní vzpomenout si na první díl a zjistit kam nás posunul poslední. Opravdu povedené. Nejvíc sympatickou se mi v tomto díle stala Manon.

18.08.2019 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

První díl byl dobrý a tento mě potěšil, protože se mi líbil ještě víc. Začátek super- hned akce a tak to pokračovalo ještě několik stran, prostředek kniha taková trochu akce/neakce... a konec měl poněkud rychlejší spád.... pomalu se blížil konec knihy, posledních několik stran a pořád nic.... a pak najednou BUCH a akce a hned konec knihy :D takové zajímavé, ale rozhodně za mě palec hore :)

13.10.2017 4 z 5

Cena, kterou zaplatíš Cena, kterou zaplatíš Joseph Fadelle

Knize jsem se dlouho bránila, a napíšu to zcela upřímně. Po stránce literární- podle toho co mě baví, jak se mi čte atd... to prostě nebyla úplně kniha pro mě. Celkově je napínavá, ale začala mě hodně bavit až ke konci. Z druhé strany- ze strany svědectví- je kniha velmi dobře napsaná. Člověk ani netuší co se někde jinde na zemi může odehrávat a co opravdu lidé prožívají. Myslím, že i mě jako věřící, dala hodně otázek k zamyšlení ohledně víry. Velice se mi líbila věta- "Oko za oko, u křesťana?" Myslím, že minimálně ve mě vzbudila plno otázek k zamyšlení- ne ohledně víry, ale ohledně svého chování. Protože pokud si člověk přečte co je někdo ochoten obětovat pro víru, tak potom přemýšlíte, jak to máte vy. Myslím, že kniha plní to, s jakým úmyslem byla psaná.

21.09.2017 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Kniha se mě osobně četla velmi dobře. Děj měl super nápad, ale pro me to proste nebylo domysleny a dopsane do podoby aby to ctenar pochopil... fura veci nevysvetlena... hlavni hrdinka na vse prijde, vse ji projde, vse zvladne a samozrejme neodola sexu s upirem... cekala jsem něco trochu jineho.

02.07.2019 2 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Celou serii jsem doslova hltala- co den to kniha. Trochu mě mrzí, že jsem to tak uspěchala, ale nemohla jsem se odtrhnout. Nejvíce mě asi zklamala Winter. Kniha byla psaná čtivě, ale určité pasáže už byly nudné a začala jsem vynechávat řádky a čtení už mě tak nebralo. Četla jsem komentář, že kdyby autorka 200 stran ubrala nic by se nestalo a musím říct, že je to tak. Ve finále to bylo opravdu spíš natahované a dalo se trochu předpokládat jak co bude. Co dost oceňuju jako pozitivní, je autorčin popis romantických pasáží- dlouho s mi nestalo abych se u knížky červenala nebo měla motýlky v břiše :) Závěrem hodnotím rozhodně kladně a určitě si celou serii dám za pár let znova.

25.08.2017 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Kniha je čtivá, děj mě vtáhl a bavil, ale.... někdy méně je více a myslím, že tady to i celkem sedí. Některých morbidních věcí už bylo až příliš a z knihy jsem jim prostě neuvěřila a ke konci jsem spíš už jen převracela oči, když se objevilo něco zaručeně nečekaně morbidního... Svět v knize je hrozný, šílený, nejhorší co může být, ale moc jsem to autorce nevěřila.

23.03.2019 3 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Poutavě psaná kniha. Oceňuji autorčinu fantazii, kdy nás seznamuje i s různými příběhy z tohoto světa, které se kdysi staly. Líbí se mi i romantická linka, která nebije do očí, ale je spíše dodatková. Příjemná změna oproti jiným knihám. Těším se na závěrečný díl :)

28.02.2019 5 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Vzhledem k tomu, že knihu vydalo nakladatelství Cooboo, čekala jsem něco v jejich stylu- zaláskovanost, klišé, nic těžkého na čtení.... Ale byla jsem hodně překvapena. Kniha byla úplně jiná, než díla z tohoto vydavatelství... Děj byl plynulý a začal rychle utíkat cca ve druhé polovině knihy, ale i tak mě kniha opravdu bavila a nutila mě přemýšlet o hrůzách války, které se staly. Námět velmi povedený a konečný dojem z celé knihy na dobré úrovni.

09.02.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Žádná očekávání, žádné zklamání. Pro mě skvělá oddechovka na dovolenou. Líbilo se mi střídání postav a následné vracení se k nim. Určitě zkusím i jeho další knihy, protože jeho styl psaní se mi líbil.

09.01.2019 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Za mě zklamání- nedočteno. Dala jsem šanci cca 250 stran... kniha mě vůbec neoslovila, nebavila. Akce tam byla, myšlenkové pochody Mare a jejich vzájemný vztah s Mavenem byl zajímavý, ale prostě mě to vůbec nechytlo a nebavilo. A vlastně jsem potom zjistila, že je mi nějak jedno jak celá serie dopadne, protože mě to opravdu začalo nudit. Neřekla bych, že kniha je propadák- kniha je dobrá, ale nesplnila má očekávání.

09.11.2018

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Bohužel nedočteno.. dostala jsem se do poloviny, pořád jsem čekala, že mě to chytne, ale nestalo se tak, Tím neříkám, že to je špatná kniha, jen mě osobně nezaujala.

25.09.2018

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Pořád o knize přemýšlím i dva dny od přečtení.... Jsem ráda, že nebyl vytvořen žádný speciální DAR, který by z Lie udělal super hrdinku. Tento dar, který měla si i reálně dokážu představit a to víc pro mě byla kniha sympatická. Často jsem vzpomínala na děj v první knize a vracela se k němu, taky mě mrzelo, že vše nezůstalo tak jak si to předtím Lia přála, ale i přesto ostatní díly byly vynikající. Oceňuji popis i z úhlu ostatních postav, to bylo moc dobré a plno věcí to vysvětlovalo. V knize mě štvalo, jak autorka často popisovala okolí, jak co vypadá atd... a teď? Díky jejím popiskům si dokážu svět knihy naprosto živě představit a jsem za to ráda.

25.08.2018 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Pro mě velké zklamání.... film jsem neviděla a nechápu jak ho podle knihy mohli natočit.... většinu knihy jsme byla zmatená, nechápala jsem některé souvislosti, musela jsem se vracet... a potom se to dlouhooooo táhlo a nic nového, žádný zvrat.... jedním slovem: zklamání

02.05.2017 2 z 5

Nic světoborného a úžasného. Čekala jsem větší propadák, ale naštěstí mě kniha hned na začátku zaujala a bavila mě. Samozřejmě se to s knihami o HP nedá srovnávat, ale upřímně jsem opravdu nic lepšího nečekala :) Ráda si ji přečtu znova.

30.12.2016 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na knihu jsem se moc těšila, ale.... Četla se mi výborně, čtení mě bavilo, děj mě vtáhl, ale prostě to tak nějak nebylo ono. Nevím proč, ale nějak jsem v té knize úplně přesně neviděla Louisu zdrcenou smrtí Willa.... Ano, myšlenky na něj tam byly, náznaky také, ale nevím proč, za srdce mě to moc nechytlo. Celkově ji hodnotím jako knihu dobrou, která za přečtení stojí, ale za mě rozhodně nepředčila svůj první díl a nemám v plánu se k ní v nejbližší době vracet :)

30.12.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já jsem se do čtení netěšila, detektivky nečtu. Ve finále musím říct, že mě mrzí, že jsem se čtením knihy tak dlouho čekala. Nadchla mě. Nejvíce mě překvapilo, jak autorka dokázala opravdu precizně popsat myšlení a úvahy ženy, kterou její muž podvádí. Mě se kniha moc líbila.

30.12.2016 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Ráda bych byla vic nadšená, ale bohuzel :( první část knihy mě nebavila, druhá část naprosto úžasná!!! Kniha dle mě svou kvalitou překonala Grisu ale ne Sest vran. Na konci jsem zboznovala Nikolaje, fakt si mě získal. Moc se mi líbilo, ze se autorka obcas vrátila v textu i k hrdinům z jiných sérií taková malá nostalgie. Na další dil se těším.

31.12.2019 3 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Cekala jsem od knihy trochu vic....ze zacatku me fakt bavila, ale nakonec jsem horkotezko docetla.... uvidime co autorciny jine knizky

21.10.2019 2 z 5

Ráj a peklo Ráj a peklo Jón Kalman Stefánsson

Knihu jsem četla v rámci čtenářské vyzvy. Můj šálek kávy to není, ale musím uznat, že byla velmi zajímavá. Není to jednoduché a bezmyslenkovite čtení. Je třeba se zamyslet...

18.07.2019 4 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Nevim co si o knize myslet... na jednu stranu me děj strašně zajímal, ale na stranu druhou, jsem se nemohla zbavit pocitu, ze je to strasna blbost a vlastne me to ani nebaví. Jako dočetla jsem ji, ale dvojku si necham ujit, vubec me nelaka.

01.06.2019 2 z 5