Cena, kterou zaplatíš

Kniha se stala po svém vydání ve Francii bestsellerem. Vypráví skutečný příběh mladého iráckého muslima, který navzdory otcova přání, aby se stal vůdcem rodinného klanu, stal se křesťanem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/255270/cena-kterou-zaplatis-255270.jpg 4.457
Duchovní literatura, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, A.M.I.M.S.

Le prix a payer, 2010

Kniha Cena, kterou zaplatíš

UMIKO
05. listopadu

Tuto velmi zajímavou a čtivou knihu jsem dostal kdysi dávno darem. Obsahuje velmi silný příběh o obrácení muslima ke křesťanství a o životních údělech s tím spojených. Realita života jiné kultury se nám může v mnohém zdát zvláštní, až nepochopitelná, a nutí nás tak k zamyšlení. Toto téma je určitě v dnešní době o to více aktuální.

Y.F.N.

Velmi čtivý příběh konvertity z Íráku. Autobiografie stojí na silném příběhu, podobně jako je to u Motýlka od Charriéra. Hodnocení bych pak mohl napsat přímo opačné; zde se jedná o sympatického hrdinu s uvěřitelným jednáním a ryzí touhou po svobodě vyznání. Největší slabinou je naopak psaná forma, která zejména na začátku působí dost krkolomně.

Betyna79
23.06.2018

Neuvěřitelný, silný příběh.

Evaho73
02.04.2018

Kniha je svedectvom o neskutočnej ceste plnej utrpenia a prenasledovania, ktorá viedla k obráteniu moslima Muhammada al Musawího na kresťanskú vieru.
Obdivujem hlavného hrdinu, že jeho túžba po stretnutí s Kristom a prijatí sviatosti krstu, mu dala silu čeliť prekážkam zo strany jeho rodiny, štátu ale aj Cirkvi, ktorej vieru chcel prijať. Do vienka dostal úžasný dar nezlomnej viery, ktorú si my veriaci kresťania častokrát nevieme vážiť a nedokážeme sa pre ňu takto obetovať, hoci naša obeta si nevyžaduje ani zďaleka takú vysokú cenu ako tá jeho... Možno stačí prejaviť viac lásky voči svojim blížnym.

Losin
22.02.2018

Skvělá kniha, nemohl jsem ji odložit. Velmi mě zasáhla.

Lucik1001
25.01.2018

Kniha se čte jedním dechem. Perfektně je v ní popsána konverze muslima je křesťanství v těžkých podmínkách islámského Iráku. Jejich realitu si můžeme v Evropě jen těžko představit ve 21. století.

GabrielleT.
08.11.2017

Silný příběh

kristynkal
21.09.2017

Knize jsem se dlouho bránila, a napíšu to zcela upřímně. Po stránce literární- podle toho co mě baví, jak se mi čte atd... to prostě nebyla úplně kniha pro mě. Celkově je napínavá, ale začala mě hodně bavit až ke konci. Z druhé strany- ze strany svědectví- je kniha velmi dobře napsaná. Člověk ani netuší co se někde jinde na zemi může odehrávat a co opravdu lidé prožívají. Myslím, že i mě jako věřící, dala hodně otázek k zamyšlení ohledně víry. Velice se mi líbila věta- "Oko za oko, u křesťana?" Myslím, že minimálně ve mě vzbudila plno otázek k zamyšlení- ne ohledně víry, ale ohledně svého chování. Protože pokud si člověk přečte co je někdo ochoten obětovat pro víru, tak potom přemýšlíte, jak to máte vy. Myslím, že kniha plní to, s jakým úmyslem byla psaná.