kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Opravdu dobře napsaná kniha, kde jsem v některých pasáží měla co dělat, abych se nerozbrečela (viz jak k ní na konci promlouvala máma, když už byla doma , že tušila, že něco není v pořádku, že se budila brzo ráno a myslela, kde asi její dcera je a co dělá). Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Naprosto strhující příběh mladé dívky z Británie, kterou to zasáhlo přímo nečekaně od "přítele", kterého znala pár let. Hodně lidí zde v hodnocení knihy nemůže pochopit, proč hrdinka od něj neutekla. Já jí "chápu". Člověk je pak tak psychicky zničený, že si jen myslí, že by něco udělal jinak než ona. Ale ona měla strach. Týral jí, ponižoval jí, vtloukl jí do hlavy, jak je nemožná a že nic nedokáže. A ona tomu uvěřila. Naštěstí se vzpamatovala a byla to ona, která se ozvala rodině a překonala strach a vše jim řekla. Knihu doporučuji, i když to není lehké čtení (myslím ohledně vybraného tématu knihy).

07.07.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opravdu povedená kniha! Musím tleskat a dát klobouk dolu. Četla se lehce, opravdu jedním dechem. Nečetla jsem předtím navazující knihu Tatér z Osvětimi, ale dost o ní uvažuju. Opravdu dobře napsaná kniha, která mě četla za srdce. Byli tam pasáže, u kterých mi bylo hodně těžko, zvlášť mě dostávalo, že Cilka víc myslela na ostatní než na sebe - to mě chytlo u srdce. Doporučuji všem, kteří se zajímají o knihy z oblasti holocaustu, aby na tuto knihu nezapomněli.

02.07.2020 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Hodně slabá kniha. Četla jsem od Kinga něco poprvé a vzhledem ke kladnému hodnocení knihy jsem čekala něco víc. Kniha mě vůbec nezaujala, autor měl dost nepravděpodobné scénáře - že zabíjí stroj či malý vojáčci? Aha ... opravdu jsem čekala něco jiného.

27.06.2020 1 z 5

Lolitky a jiné povídky Lolitky a jiné povídky Věra Dumková

Hodnotím 2 hvězdy z 5. Kniha je lehce čtená, je fajn, že příběhy jsou poměrně krátké, takže nemusíte nechávat rozečtenou kapitolu. Hrozně mi vadil slovník v některých kapitolách jako slova "von, vobejmul..." místo o tak "vo" ... šílený, takovýdle kapitoly jsem občas přeskakovala, protože to se nedalo.

26.06.2020 2 z 5

Pocitáty Pocitáty Kateřina Rezková

Hodně slabá kniha. Od této autorky jsem čekala mnohem víc. Jediné myšlenky, které se mi líbily bych spočítala na prstu jedné ruky a ještě by mi nějaké prsty volné zbývali. Na to, jak je kniha tlustá, jsem čekala mnohem víc než jen prázdné stránky. Ilustrace knížky je famózní, to se mi moc líbí, stejně tak jako její obal. Ale to je asi tak vše. Velké zklamání.

01.05.2020 2 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Naprosto výborná knížka, kterou jsem přečetla během odpoledne. Opravdu doporučuji, je velice čtivá, motivační ... prostě vše, co by kniha na osobní rozvoj měla mít. Jedna má z oblíbených!

01.05.2020 5 z 5

Experiment lidskosti - Můj život bez peněz Experiment lidskosti - Můj život bez peněz Heidemarie Schwermer

Kniha mě moc neoslovila. Čekala jsem něco víc, něco trochu jiného. Víc bych doporučila knížku na podobnou tématiku Muž co se zřekl peněz a přežil. Ta je o dost lepší!!

01.05.2020 1 z 5

Jak vyzrát na cizí jazyky Jak vyzrát na cizí jazyky Lucie Gramelová

Naprosto dokonale napsaná knížka! Rozhodně doporučuji všem, kteří se zajímají o jakýkoliv cizí jazyk jí mít ve své knihovně.

01.05.2020 5 z 5

Jasná mysl: Získejte zpět svou pozornost, paměť a radost ze života za 21 dní Jasná mysl: Získejte zpět svou pozornost, paměť a radost ze života za 21 dní Mike Dow

Kniha byla v nějakých směrech zajímavá, ale spíš mi připadalo, že hodně věcí znám - doporučoval tam, že by člověk měl zdravě jíst (podrobně tam popisoval čemu se vyvarovat a co naopak se naučit jíst - viz zelenina, ovoce, omega 3,..), měl by mít pravidelný spánek 7-8hodin, omezit sociální sítě a TV, že bysme měli meditovat a sportovat ... Nevím, asi jsem čekala víc. Nakonci knihy je pak plán jak na lepší mysl se všemi tipy v celé knize plus různá cvičení na procvičování paměti. Nevím, čekala jsem něco víc.

01.05.2020 2 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Zajímavý a silný příběh. Čte se snadno, opravdu jedním dechem. Je až neuvěřitelné, jak moc autorka nechá nahlédnout do svých pocitů - na moment se můžete vcítit, jak to daná osoba doopravdy prožívala a že si vlastně nechtěla připustit, že nějaký problém má. Jak psala autorka, snad to pomůže i mnohým lidem, kteří takovou nemocí trpí si to konečně připustit a začít s tím něco dělat.

13.04.2020 4 z 5

Nenech se dojit aneb Jak vydělávat nejen na slevách Nenech se dojit aneb Jak vydělávat nejen na slevách Dušan Šídlo

Za mě super kniha se spousty tipů - hojně tam autor přidával i webové stránky užitečných webů, který se mohou každému hodit. Bohužel tím kniha ztrácí cennost za pár let, protože odkazy nemusí být platné. Je tam spousty rad, kterými jsem se řídila i předtím. Od knihy jsem ale čekala více.

13.04.2020 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Kniha je dobře napsaná, ale za mě příliš dlouhá - věčně spisovatelka řešila problémy s dopravou, že se auto porouchalo, tak musela jet autobusem, když s nim jela tak ten se taky porouchal - prostě za mě příliš moc vysvětlování než se vlastně dostala k tomu, co chce vlastně napsat. Proto jen 4/5. Každopádně příběh zajímavý, obdivuji jí, že se rozhodla žít v Keni. Příjemný bonus byly fotky z jejího života v Africe, fotka jejího manžela a i fotka z jejího svatebního dne v bílých šatech uprostřed "pouště" :))

13.04.2020 4 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Super kniha, opravdu dokonalá. Již jsem se i zúčastnila prohlídky s Karimem a rozhodla jsem se, že tuhle knížku musím přečíst. Rozhodně stála za to! Dozvěděla jsem se toho opravdu hodně, třeba jsem vůbec nevěděla, že azylové domy pro ženy s dětmi může využít žena (s dítětem samozřejmě) pouze na jeden rok! A také to, že existuje Nocleženka a že díky ní můžete pomoc nejednomu člověku přespat v teple. Opravdu knížka, která mi otevřela ještě více oči, než jsem měla předtím. Doporučuji všem, kteří se zajímají o aktuální dějí. Protože lidi bez domova byli, jsou a asi i budou. Nemělo by to být tabu.

11.04.2020 5 z 5

100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! Dušan Kadlec

Nechápu, proč takhle skvělá knížka má tak slabé hodnocení. Podle mého názoru je opravdu skvělá! Lidé si neuvědomí, kolik věcí dělají špatně a tady ta knížka vám dá všechny tyhle věci dohromady! Je to moje nová Bible :) Spisovatel je vtipný, občas jsem se musela i nahlas zasmát a to se mi stává jen u opravdu dobře napsaných knížek. Byli ale i situace, kde jsem se v ní naprosto viděla a kniha mě dohnala upustit pár kapek slziček. Opravdu za mě výborně napsaná kniha, hodně motivační, člověk si u ní hodně uvědomí...za mě 6 hvězdiček z 5ti :)

09.04.2020 5 z 5

Moc pěkná, česká, knížka inspirovaná lidmi a přírodou. Dávám čtyři hvězdičky z pěti, čekala jsem i nějaké tipy od lidí, co na Šumavě žijí ohledně jejich bydlení, jak se k tomu dostali, nějaké jejich překážky atp...kniha je spíše o osobnostech jako takových.

04.04.2020 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Výborná knížka, krásně ilustrovaná. Mnoho jsem si z ní vzala. Doporučuji opravdu každému, kdo se zajímá o osobní rozvoj/motivaci :)

04.04.2020 5 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Super knížka, musela jsem k ní postupem času dospět. Již jsem jí četla jednou, bohužel jsem jí nedočetla. Asi jsem nakonec trochu více "uzrála" a nyní jsem jí konečně dočetla. Kniha je moc hezky napsaná, člověk si lecos uvědomí. Víc mě ale bavili čtyři dohody.

19.02.2020 4 z 5

Měj rád skutečnost Měj rád skutečnost Stephen Mitchell

Super knížka, ale zdá se mi hodně složitá - musíte se fakt pekelně soustředit na to, co autorka vlastně píše. Nebavili mě moc rozhovory, které jsou v té knížce docela často. Uvítala bych např. pracovní listy v knížce formou cvičení

19.02.2020 4 z 5

Co vám matka říct nemohla a otec nevěděl Co vám matka říct nemohla a otec nevěděl John Gray

Výborná kniha se spoustu výborných rad. Škoda, že si to všechno neuvedu v praxi ihned, tolik by mi to usnadnilo ve vztahu! :))

09.02.2020 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Výborná knížka, přečtená za dva dny. K tomu všemu je nádherně ilustrovaná, je jen radost si jí prohlížet a listovat :) Opravdu super knížka pro někoho, kdo se věnuje osobnímu rozvoji.

09.02.2020 5 z 5