Jak vyzrát na cizí jazyky

Jak vyzrát na cizí jazyky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364040/mid_jak-vyzrat-na-cizi-jazyky-RQO-364040.png 5 34 10

č3T - techniky, tipy a triky. Nelezou vám slovíčka do hlavy? Bojíte se mluvit? Nedaří se vám najít si na učení čas? Snad každý musí při učení překonávat nějaké překážky. Cílem této knížky je nabídnout vám co nejvíc praktických návodů, jak se vypořádat s nástrahami jazykového studia. Zjistíte, že na to nejste sami a že řešení leží přímo před vámi. Obsah knihy/ názvy kapitol: Motivace, Čas, Vlastní systém, Jak se rozmluvit, Jak se zlepšit v psaní, Jak na poslech, Jak na čtení, Jak se učit slovíčka, Jak na gramatiku A něco navíc: Rozhovor s Ninou Hanákovou Rozhovor s Petrou Vojtovou Rozhovor s Broňou Sobotkou Celkem 128 stránek nabitých informacemi, fakty, ale taky praktickými příklady a jednoduchými technikami, díky kterým se pro vás učení cizího jazyka stane koníčkem.... celý text

petr4927
18.12.2022 5 z 5

Rozhodně kniha, která stojí za koupi. Sice se domluvím 7 jazyky, takže už tuším, jak se učit další, ale i tak mi přinesla inspiraci.

kristyna.havlov
01.05.2020 5 z 5

Naprosto dokonale napsaná knížka! Rozhodně doporučuji všem, kteří se zajímají o jakýkoliv cizí jazyk jí mít ve své knihovně.

IVANA0123
12.02.2020 5 z 5

Jako věčný začátečník v angličtině ocením vše, co mě dokáže posunout v učení dál. Tato kniha neučí nic konkrétního, ale je plná obecných rad a triků, jak si učení ulehčit a zpříjemnit. Je velmi systematicky a přehledně rozdělená. Navíc je zde řada odkazů a internetových adres, které se dají při učení použít. Knížka pro mě byla zajímavá a bude i velkým přínosem v dalším studiu. Rozhodně doporučuji a dávám 5*.
(2/20)

Zápisníček
17.12.2019

Tuhle knížku doporučuji všem nemehlům, kteří se chtějí učit nějaký jazyk, a třeba úplně neví jak. Knížka je hodně příjemně napsaná a rady, které v ní jsou, jsou dost srozumitelné a užitečené.

S1M0NE
28.07.2019 4 z 5

Určitě doporučuji všem, kteří se učí jakýkoli cizí jazyk. Moc zajímavé čtení. Škoda jen, že se autorka často opakuje. A hlavně se nenechat odradit kýčovitou obálkou, obsah určitě stojí za to.

lucie2169
25.03.2019 5 z 5

Tohle je něco jako Bible nebo Příručka první pomoci. Pomocník, na nějž se můžete obrátit, kdykoli se na cestě k vytoužené cizí řeči dostanete do úzkých a nebudete vědět, jak dál. Obsahuje nespočet šikovných tipů, odkazů, návodů a postupů, které musí pomoci snad i totálnímu antitalentovi (když bude chtít, pochopitelně). Pěkná grafika, svěží jazyk, chytrý obsah: co chtít víc? Snad už jenom další díl :-)

Niraj
05.11.2018 4 z 5

Myslím, že je to kniha přínosná, určitě otevře spoustu nových pohledů a námětů na výuku jazyků. Člověk si uvědomí, že to, že mu učení jazyků moc nejde, nemusí být v něm, ale třeba i ve špatně zvolené metodě výuky. A zde je právě spousta tipů, jak na to, pro každého něco. Ale většina je spíše takových obecných, kdo potřebuje přesný návod, ten se tam nenajde. Což je asi jasné, přeci jen žádná konkrétní zázračná metoda výuky jazyků neexistuje. Přesto jsem čekal toho konkrétna trochu více.
A taky za tu cenu je těch stránek (128) na můj vkus trochu méně.
Nicméně, určitě doporučuji k přečtění, ale spíš si ji někde půjčit. Já si ji koupil, přečetl, dám to ještě jednou a pošlu ji zase dál. Na trvalé místo v knihovně to není.

lentilka_007
11.03.2018 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Oproti obdobným příručkám nabízí krom studijních tipů i mnoho užitečných konkrétních odkazů na weby, aplikace apod. Jako největší přínos hodnotím, že se nezaměřuje jen na strategie pro angličtinu, ale je využitelná i pro méně používané jazyky. Nenabízí instantní rady, ale cesty, a to mi na ní je velmi sympatické - tedy že jsem to stále já, kdo má volbu. Doporučuji ji i našim studentům s dyslexií, kteří mívají na VŠ s jazyky problém.

vercuse
26.12.2017 5 z 5

Autorka je opravdu zkušená profesionálka a ví, o čem píše. Není to jedna z těch knih, které slibují 10 zaručených tipů, jak něco dokázat v rekordním čase, ale nabízí možné cesty pro lidi s různými typy paměti, různými časovými možnostmi a nabízí alternativy pro mladší i starší ročníky.
Mě kniha rozhodně "nakopla" a jistě si ji ještě mnohokrát otevřu, až budu potřebovat bovou dávku motivace.
Mimochodem, pěkně graficky řešená a přehledná.

Leiah
15.12.2017 5 z 5

Skvělá knížka, hodně mi pomohla.

cizí jazyky

Lucie Gramelová
česká, 1983
2017  95%Jak vyzrát na cizí jazyky
2019  97%Buď špička mezi lektory
2016  100%Pojďme si povídat řecky
2016  100%Turečtina hrou
2010  72%Romština pro začátečníky

Kniha Jak vyzrát na cizí jazyky je v