Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Usměvné čtení o tchýně a jejím mamankovi ;) Jako realitu si to snad ani představit neumím ;) Doufám, že tato zkušenost pro mě zůstane jen na papíře :))

28.04.2018 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvěle napsaný cestopis. Vtipně, s nadsázkou, sebeironicky i sebekriticky,...styl Ladislavova vyprávění je mi velmi blízký. Nejen, že jsem získala povědomí o místní kultuře a lidech, ale také jsem výborně pobavila :)

04.04.2018 5 z 5

Nebát se přát si Nebát se přát si Blanka Milfaitová

Inspirativní příběh, ale za mě psaný občas dost složitě. Úplně mi styl vyprávění nesedl.

02.04.2018 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Zajímavá exkurze do myšlení mladého německého vojáka. Po delší době jsem přečetla jednu z dalších knih od E.M.Remarque a musím říct, že opět nezklamal!

31.03.2018 5 z 5

Opožděné reportáže Opožděné reportáže Ladislav Mňačko

Místy až neuvěřitelné, absurdní. Zavedla bych jako povinnou četbu, zvláště těm, kteří s láskou vzpomínají na časy minulé.

24.03.2018 5 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Zábavná pohádka pro dospělé. Po letech mé druhé setkání s Terry Pratchettem. A určitě ne poslední.

19.03.2018 5 z 5

Maloměstský pitaval Maloměstský pitaval Jaroslav Hašek

"Je to jen úsměvná mravoličná epika, nevzbuzující ani účast, ani soucit, leč rozkoš z odhalení. Z odhalení veřejných tajemství a společenských tabu!" Toť doslov Radko Pytlíka, jež uspořádal Haškovy texty do knihy. Bohužel to byla jediná kniha v mé knihovně, která byla poprvé vydána v roce 1978 a zařadila jsem ji do výzvy. Pokud pominu češtinu kolem roku 1900, tak byly jednotlivé povídky celkem absurdní a Hašek se opravdu nestane mým oblíbeným spisovatelem. Celé mi to přišlo ve stylu Švejka, psát, psát, je jedno co, ať je to sebevětší pitomost, tak jen psát a psát.

11.03.2018 1 z 5

Christina Christina Stephen King

Nevím, jestli to byl nejlepší nápad nechat se nalákat na tuto knihu jen kvůli tomu, že se hlavní postava jmenuje jako já ;) Díky mé představivosti jsem občas trochu bála, aby na mě moje Fabia ročník 2017 nezaútočila ;) Takže další část čtenářské výzvy splněna, ale stálo to trochu úsilí. Úplná oddechovka to tedy není!

08.03.2018 3 z 5

Nežádoucí Nežádoucí Christiaan Barnard

Překvapivě velmi čtivá kniha z lékařského prostředí, zabývající se mimo jiné rasovou diskriminací v Jižní Africe. Působivě vylíčené mezilidské vztahy v prostředí apartheidu. Kniha s otevřeným koncem.

01.03.2018 5 z 5

Listopad Listopad Georges Simenon

Psychologická detektivka, zajímavý příběh s nečekaným zakončením. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy jako "Kniha, jejíž žánr běžně nečtete". Ale není vyloučeno, že si ještě nějakou detektivku dám ;)

22.02.2018 4 z 5

Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek kolektiv autorů

Nejen, že jsem si osvěžila pár skvělých italských receptů, ale dozvěděla se i spoustu tipů a z jaké oblasti co pochází. Za mě parádně sestavená a přehledná kuchařka. Nevýhodou (nejen u této kuchařky) je, že při ní člověk při každém čtení dostane hlad ;)

15.02.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Náhodou (i když vím, že náhody neexistují) jsem si přečetla recenzi a touha přečíst si právě tuto knihu a nejlépe hned byla na světě. Skvělý, gradující příběh, kdy jsem se nenudila ani vteřinu. Úžasně vylíčené postavy, prostředí, vztahy, pocity - člověk se ocitl uprostřed veškerého dění a vše prožíval naplno společně s postavami příběhu. Díky za společné čtení, P.!

13.02.2018 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Opravdu surreálné téma jak má být. Skvělá kniha, přečtená jedním dechem během jednoho odpoledne, ale příběh a jeho vyznění budou na delší dobu. A tak to má být :)

06.02.2018 5 z 5

Smrt odpoledne Smrt odpoledne Ernest Hemingway

Kniha detailně popisuje býčí zápasy, místy se jedná o místopis Španělska. Začátek knihy na mě moc rozvláčný s mnoha odbočkami. Corrida je zajímavé téma, jsem ráda, že jsem se o ní něco dozvěděla, ale styl psaní této knihy mi moc nesedl. Ale své čtenáře si jistě najde. V tomto případě jde o splnění dvojité výzvy, jak té čtenářské, tak zároveň té, že do ní zahrnu co nejvíce knih z mé knihovny, které jsem ještě nedržela v ruce ;)

04.02.2018 3 z 5

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Román Michala Ajvaze je pro mě překvapením. Imaginace propojená s realitou. Začátek trochu těžší, ale pak mě kniha chytla a přečetla jsem jí jedním dechem. Ještě nevím, co si z ní odnesu, protože děj stále doznívá a je to určitě na hlubší analýzu a nechat knihu v mé hlavě dozrát.

20.01.2018 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Pohodové čtení o vychytralém vojáčkovi, který pronikl na samý vrchol pařížské smetánky 19. století. Podruhé již zřejmě do ruky nevezmu, ale roky na knihu koukám v knihovničce a díky čtenářské výzvě se dostala konečně ke slovu :)

14.01.2018 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nejsem vášnivý čtenář fantasy, ale kniha mě svým dějem vtáhla a jen díky čtenářské výzvě 2018 na mě musí další díly chvíli počkat :)

01.01.2018 4 z 5